Skontaktuj się z nami!

Reklama

To jest miejsce na Twoją reklamę

Kontakt

Tygodnik Regionalny 7 dni

Al. Wolności 22 lok. 12
42-217 Częstochowa

Redakcja

tel. 34 374 05 02
redakcja@7dni.com.pl
redakcja7dni@interia.pl

Biuro reklamy

tel. 34 374 05 02
kom. 512 044 894
marketing7dni@gmail.com
redakcja7dni@interia.pl

Edit Template

Hospicjum dostało nowy budynek

Nieruchomość w Lubojence ma nieco ponad 1,5 hektara i jest warta ponad 266 tys. zł.W ubiegłym tygodniu starosta częstochowski Andrzej Kwapisz podpisał akt notarialny, na mocy którego przekazał Stowarzyszeniu Opieki Hospicyjnej Ziemi Częstochowskiej grunt pod budowę nowego hospicjum stacjonarnego.

Zasoby lokalowe Stowarzyszenia Opieki Hospicyjnej Ziemi Częstochowskiej okazują się niewystarczające, a ograniczona powierzchnia zajmowanej działki uniemożliwia niestety rozbudowę hospicjum. Budynek przy ul. Krakowskiej musi pomieścić oddział stacjonarny opieki paliatywnej, poradnie opieki paliatywnej, oddział dzienny opieki paliatywnej oraz Akademię Walki z Rakiem. Oprócz tych wszystkich działań na miejscu Stowarzyszenie zajmuje się także pacjentami przewlekle chorymi prowadząc hospicjum domowe dla dzieci i dorosłych.
Potrzeby społeczne tymczasem rosną, średni wiek życia się wydłuża, a społeczeństwo niestety się starzeje. Konieczne jest więc stworzenie w regionie częstochowskim zaplecza umożliwiającego rozbudowę oddziału stacjonarnej opieki paliatywnej, jak również umożliwiającego sprawowanie opieki nad osobami starszymi i nieporadnymi życiowo.

Przewidując nadchodzące potrzeby, Anna Kaptacz, prezes Stowarzyszenia już w lutym 2011 r. zwróciła się do starosty z prośbą o przekazanie w formie darowizny jakiejś nieruchomości, która pozwoliłaby na budowę hospicjum z prawdziwego zdarzenia.
Władze powiatu bardzo poważnie potraktowały prośbę pani prezes. Przystąpiono więc do analizowania zarządzanych przez starostę nieruchomości Skarbu Państwa, by wyszukać teren jak najlepiej spełniający oczekiwania Stowarzyszenia.
Wybrano teren w Lubojence i zaproponowano go Stowarzyszeniu, a to zaakceptowało wybór starostwa. Niebawem rozpoczęto przygotowania do przekazania tej nieruchomości. Trzeba było wystąpić do byłych właścicieli, bądź ich spadkobierców, o zgodę na przeznaczenie gruntu na inny cel niż cel wywłaszczenia. Potem starostwo sporządziło operat szacunkowy i skierowało wraz ze Stowarzyszeniem wspólny wniosek do Ministra Skarbu Państwa o przekazanie nieruchomości. Starosta otrzymał od ministra pełnomocnictwo do zawarcia aktu darowizny na początku października.

Udostępnij:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Dołącz do nas!

Zapisz się do Newsletera

Udało się zasubskrybować! Ups! Coś poszło nie tak...
Archiwum gazety
Edit Template
Materiały audio
Materiały wideo

Kontakt

Tygodnik Regionalny 7 dni

Al. Wolności 22 lok. 12
42-200 Częstochowa

Biuro reklamy

tel. 34 374 05 02
kom. 512 044 894
e-mail: marketing7dni@gmail.com
e-mail: redakcja7dni@interia.pl

 
Redakcja

tel. 34 374 05 02
e-mail: redakcja@7dni.com.pl
e-mail: redakcja7dni@interia.pl

Wydawca 7 dni

NEWS PRESS RENATA KLUCZNA
Al. Wolności 22 lok. 12
42-200 Częstochowa
NIP: 949-163-85-14
tel. 34/374-05-02
mail: redakcja@7dni.com.pl

Media społecznościowe

© 2023 Tygodnik Regionalny 7 dni
Skip to content