Skontaktuj się z nami!

Reklama

To jest miejsce na Twoją reklamę

Kontakt

Tygodnik Regionalny 7 dni

Al. Wolności 22 lok. 12
42-217 Częstochowa

Redakcja

tel. 34 374 05 02
redakcja@7dni.com.pl
redakcja7dni@interia.pl

Biuro reklamy

tel. 34 374 05 02
kom. 512 044 894
marketing7dni@gmail.com
redakcja7dni@interia.pl

Edit Template

Gra historyczna dla uczczenia 25-lecia Wolności

„Od Solidarności do wolności” to komputerowa gra historyczna, dostępna także w formie aplikacja na iPhone’a lub smartfona, która łączy wiedzę o najnowszej historii Polski z ulubioną rozrywką młodych ludzi. Aplikację przygotowała Akademia Leona Koźmińskiego z okazji 25-lecia Wolności.

Minęło 25 lat od pierwszych, częściowo wolnych wyborów w Polsce, które były efektem porozumienia zawartego przy Okrągłym Stole pomiędzy opozycją demokratyczną a komunistyczną władzą. Dziś ciesząc się wolnością i patrząc w przyszłość często zapominamy o przeszłości, nawet tej najnowszej. – Mylimy daty i nazwiska, bohaterowie zlewają się z aparatczykami, zacierają się w pamięci ważne wydarzenia historyczne – mówi pomysłodawczyni gry, Daria Kowalska z Akademii Leona Koźmińskiego. Twórcy gry edukacyjnej „Od Solidarności do wolności” w przystępny sposób porządkują i odtwarzają fakty, ale też atmosferę polskiej drogi do wolności.
Telewizor rubin z obrazem kontrolnym wyświetla w nagrodę Teleranek, kiedy gracz udzieli poprawnej odpowiedzi na quizowe pytanie. Jeśli gracz odpowie błędnie, w telewizorze pojawia się generał Jaruzelski z mundurze z oficjalnym komunikatem o wprowadzeniu stanu wojennego. Gracz ma trzy życia, traci jedno z nich w wyniku błędnej odpowiedzi, ale w nagrodzę za „przeżycie” serii pytań otrzymuje minigrę do zabawy. Śpiący na oparciu fotela kot ze stoickim spokojem obserwuje zarówno zmagania gracza, jak i to, co nadaje telewizja. Grafika interfejsu gry utrzymana w stylistyce lat siedemdziesiątych przypomina plakaty Henryka Tomaszewskiego, a stojący na telewizorze wazon z goździkami z pewnością jest produktem z Ćmielowa.
W tworzenie gry zaangażowali się profesorowie, wykładowcy, informatycy i pracownicy Akademii Leona Koźmińskiego.
Projekt został wpisany na listę ogólnopolskich akcji o szczególnym znaczeniu, jakie zrodziły się w związku z obchodami 25-lecia Wolności pod patronatem Prezydenta RP Bronisława Komorowskiego. Zyskał specjalne wyróżnienie, które – jak pisze minister Sławomir Rybicki z Kancelarii Prezydenta RP w liście do Rektora Akademii Leona Koźmińskiego – „jest nadawane dla uhonorowania przedsięwzięć nawiązujących do wydarzeń z 1989 roku, przypominających wyjątkową atmosferę tamtych miesięcy i zachęcających do wspólnego świętowania zwycięstwa wolności i solidarności”.

Gra „Od Solidarności do wolności” jest dostępna bezpłatnie na platformach mobilnych – iOS, Android oraz w wersji przeglądarkowej. Można ją ściągnąć przez  AppleStore, Google Play, Facebook lub ze strony www.kozminski.edu.pl/25latwolności.
Dla pierwszych użytkowników aplikacji, którzy zalogują się do gry i osiągną najlepsze wyniki do końca czerwca 2014 r. Kancelaria Prezydenta RP oraz Akademia Leona Koźmińskiego ufundowały nagrody: książki historyczne, 100 koszulek upamiętniających 25-lecie wolności, 20 zestawów gry planszowej „Znaj znak”, a dla dziesięciu najlepszych z najlepszych – udział w spotkaniu z Prezydentem Bronisławem Komorowskim w Pałacu Prezydenckim.

Udostępnij:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Dołącz do nas!

Zapisz się do Newsletera

Udało się zasubskrybować! Ups! Coś poszło nie tak...
Archiwum gazety
Edit Template
Materiały audio
Materiały wideo

Kontakt

Tygodnik Regionalny 7 dni

Al. Wolności 22 lok. 12
42-200 Częstochowa

Biuro reklamy

tel. 34 374 05 02
kom. 512 044 894
e-mail: marketing7dni@gmail.com
e-mail: redakcja7dni@interia.pl

 
Redakcja

tel. 34 374 05 02
e-mail: redakcja@7dni.com.pl
e-mail: redakcja7dni@interia.pl

Wydawca 7 dni

NEWS PRESS RENATA KLUCZNA
Al. Wolności 22 lok. 12
42-200 Częstochowa
NIP: 949-163-85-14
tel. 34/374-05-02
mail: redakcja@7dni.com.pl

Media społecznościowe

© 2023 Tygodnik Regionalny 7 dni
Skip to content