Skontaktuj się z nami!

Reklama

To jest miejsce na Twoją reklamę

Kontakt

Tygodnik Regionalny 7 dni

Al. Wolności 22 lok. 12
42-217 Częstochowa

Redakcja

tel. 34 374 05 02
redakcja@7dni.com.pl
redakcja7dni@interia.pl

Biuro reklamy

tel. 34 374 05 02
kom. 512 044 894
marketing7dni@gmail.com
redakcja7dni@interia.pl

Edit Template

Gdzie w ferie?

W tym roku ferie w naszym mieście zaczynają się 30 stycznia i potrwają do 12 lutego 2012 r. Czas wolny od szkoły trzeba należycie zagospodarować.  Możliwości jest wiele, trzeba tylko wiedzieć, gdzie szukać.

Ferie z filmem
Oto kilka propozycji, jak miło spędzić czas, a przy okazji „liznąć” trochę kultury. Ośrodek Kultury Filmowej „Iluzja” przygotował kilka ciekawych propozycji.
31 stycznia  będzie można obejrzeć przebojowy „Happy feet : Tupot małych stóp”, nagrodzony Oskarem za najlepszy film animowany. To urozmaicona wieloma piosenkami i rytmicznym stepowaniem komputerowa animacja przygodowa. Film opowiada o odmienności, o trudnym losie indywidualisty zmuszonego do walki o uznanie w stadzie. Obraz niesie ze sobą również ekologiczne ostrzeżenie przed nadmiernym odłowem ryb w okolicach Antarktydy, zanieczyszczeniem środowiska oraz pokazuje tragiczny los zwierząt zamkniętych w ZOO.
2 lutego OKF zaprasza na hiszpańską produkcję pt.:„Magiczną podróż do Afryki”. Nakręcona z wielkim rozmachem pierwsza europejska superprodukcja łączy zjawiskową urodę afrykańskiej przyrody, najnowocześniejszą animację komputerową i przełomowe efekty wizualne. W imponującym przygodowym widowisku, kręconym m.in. w Namibii i Republice Południowej Afryki, młodzi widzowie prześledzą emocjonującą podróż 10-letniej Jany. Obdarzona niezwykłą wrażliwością i wyobraźnią dziewczynka wyrusza  w poszukiwaniu Kabbo, jej pomysłowego ciemnoskórego kolegi.
9 lutego  będzie można obejrzeć ostatnia część legendarnego Harrego Pottera. „Harry Potter i insygnia śmierci”  inał epickiej serii, opowiadającej o zmaganiach młodego czarodzieja z siłami zła. Harry Potter razem z całym Hogwartem staje naprzeciw Lordowi Voldemort’owi i jego mrocznym sługusom. Losy świata czarodziejów oraz ludzi zależą od ostatecznej bitwy, która rozegra się na terenie dawnej szkoły dla uzdolnionych magów. Przedtem razem z przyjaciółmi tytułowy bohater musi znaleźć resztę Horkruksów, które muszą zostać zniszczone aby Voldemort  został ostatecznie pokonany. W trakcie poszukiwań Harry odkryje wiele istotnych informacji dotyczących jego rodziców, Dumbeldora oraz ujawni się prawdziwe oblicze Severusa Snape’a.
Ferie z nauką
Ciekawą propozycję na ferie przygotował Rezerwat Archeologiczny. Indywidualne zajęcia warsztatowe to doskonała okazja na połączenie zabawy z nauką. We wtorek (31 stycznia) odbędą się zajęcia pt. „ Biżuteria pradziejowa”. Podczas spotkania uczestnicy obejrzą pradziejowe ozdoby oraz będą mogli wykonać dla siebie naszyjnik z paciorków z modeliny na wzór szklanych paciorków mozaikowych – importów z terenu Imperium Rzymskiego.
W czwartek (2 lutego) – „Warsztat młodego archeologa”. Dzięki warsztatom uczestnicy będą mogli poznać pracę archeologa oraz samodzielnie spróbować wytropić swój „skarb” oraz wykonać jego niezbędną dokumentację.
We wtorek (7 lutego) zajęcia pt. „Nie święci garnki lepią”. Podczas zajęć uczestnicy obejrzą naczynia pradziejowe, zapoznają się z techniką ich wykonania oraz będą mogli ulepić z gliny naczynie dla siebie.
Ferie aktywnie
Częstochowianie od lat narzekają na brak parku wodnego z prawdziwego zdarzenia. Zawsze można skorzystać z ofert lokalnych basenów, ale prawdziwą frajdę gwarantuje „Nemo” Wodny Świat w Dąbrowie Górniczej. Odległość niewielka, a wrażenia niezapomniane. Baseny, sauna, grota solna, siłownia, kręgielnia i wiele innych atrakcji. Co ważne – w ferie obowiązują promocyjne ceny. Dodatkowo istnieje możliwość zamówienia posiłków. W takim miejscu nie można się nudzić. A co najważniejsze – to świetna alternatywa nie tylko dla dzieciaków, ale również dla całych rodzin.

Udostępnij:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Dołącz do nas!

Zapisz się do Newsletera

Udało się zasubskrybować! Ups! Coś poszło nie tak...
Archiwum gazety
Edit Template
Materiały audio
Materiały wideo

Kontakt

Tygodnik Regionalny 7 dni

Al. Wolności 22 lok. 12
42-200 Częstochowa

Biuro reklamy

tel. 34 374 05 02
kom. 512 044 894
e-mail: marketing7dni@gmail.com
e-mail: redakcja7dni@interia.pl

 
Redakcja

tel. 34 374 05 02
e-mail: redakcja@7dni.com.pl
e-mail: redakcja7dni@interia.pl

Wydawca 7 dni

NEWS PRESS RENATA KLUCZNA
Al. Wolności 22 lok. 12
42-200 Częstochowa
NIP: 949-163-85-14
tel. 34/374-05-02
mail: redakcja@7dni.com.pl

Media społecznościowe

© 2023 Tygodnik Regionalny 7 dni
Skip to content