Skontaktuj się z nami!

Reklama

To jest miejsce na Twoją reklamę

Kontakt

Tygodnik Regionalny 7 dni

Al. Wolności 22 lok. 12
42-217 Częstochowa

Redakcja

tel. 34 374 05 02
redakcja@7dni.com.pl
redakcja7dni@interia.pl

Biuro reklamy

tel. 34 374 05 02
kom. 512 044 894
marketing7dni@gmail.com
redakcja7dni@interia.pl

Edit Template

Festiwal na klepisku po raz trzeci

ŻarkiMuzyka z przedwojennych filmów, podniebna poczta, taniec rewiowy, występy solistów Zespołu Pieśni i Tańca „Śląsk”, żonglujący barmani –  w te i inne atrakcje obfitował III Festiwal Muzyki i Tańca w Żareckich Stodołach.

Zabawa w stylu lat 20-tych i 30-tych ubiegłego stulecia spotkała się z bardzo dużym zainteresowaniem ze strony mieszkańców gminy Żarki i nie tylko – mówi Katarzyna Kulińska-Pluta, rzecznik Urzędu Miasta w Żarkach.
W klimat przedwojennej piosenki wprowadzili widzów: Justyna Królak i Janusz Sołtysik. J. Królak z wykształcenia romanistka, z zamiłowania wokalistka. Znana w częstochowskim środowisku muzycznym i nie tylko. Najczęściej pojawia się w duecie z saksofonistą Januszem Sołtysikiem, który jest również klarnecistą, pianistą i aranżerem. Od wielu lat związanym ze środowiskiem jazzowym w kraju i za granicą. J. Sołtysik to założyciel i prezes Stowarzyszenia Jazzowego w Częstochowie (2002 rok) – od 2004 roku Honorowy Prezes.
Umiejętności taneczne zaprezentowała z kolei Formacja Tańca Estradowego Pokusa, która pokazała taniec lat międzywojennych. – Duże poruszenie wywołał kankan – mówi Kulińska-Pluta.
Na festiwalu można było nie tylko obejrzeć ale też i przejechać się repliką Alfy Romeo z 1932 roku.
– Nie można zapominać, że lata 20 i 30-te ub. stulecia to nie tylko przyjemna muzyka, atrakcyjny taniec, ale i rozwój motoryzacji – przypomina burmistrz Klemens Podlejski.
Wielki aplauz wywołali dwaj barmani, dwukrotni mistrzowie Polski barmanów w kategorii Flair, znani z programów TV : Kuba Wojewódzki, Kawa czy herbata, Szymon Majewski Show. – Udowodnimy, że nie ma grawitacji – obiecali Marcin Osypiński oraz Maciej Biedroń z Flair Academy. – Butelki fruwały w powietrzu, kostki lodu latały. Wszystkie sztuczki wykonywane w duecie zachwyciły publiczność. Po pokazie przyszła pora na naukę. Barmani zaprosili do wspólnego wykonywania trików publiczność, ale i starostę powiatu myszkowskiego, burmistrza i przewodniczącą Rady Miejskiej w Żarkach. Wszyscy orzekli, że łatwe to nie było. Następnie gospodarze spotkania częstowali publiczność drinkami, tylko tak, jak przystało na czasy prohibicji – drinki były bez alkoholu – opowiada Kulińska-Pluta.
Po występach barmanów publiczność słuchała „piosenek bliskich sercu” w wykonaniu Kwartetu Biesiady Rodzinnej. Na zakończenie w górę poszły lampiony życzeń, a ci, którzy mieli ochotę bawili się na dyskotece pod stodołami. Organizatorami imprezy była Gmina Żarki wraz z Miejsko-Gminnym Ośrodkiem Kultury w Żarkach.

Udostępnij:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Dołącz do nas!

Zapisz się do Newsletera

Udało się zasubskrybować! Ups! Coś poszło nie tak...
Archiwum gazety
Edit Template
Materiały audio
Materiały wideo

Kontakt

Tygodnik Regionalny 7 dni

Al. Wolności 22 lok. 12
42-200 Częstochowa

Biuro reklamy

tel. 34 374 05 02
kom. 512 044 894
e-mail: marketing7dni@gmail.com
e-mail: redakcja7dni@interia.pl

 
Redakcja

tel. 34 374 05 02
e-mail: redakcja@7dni.com.pl
e-mail: redakcja7dni@interia.pl

Wydawca 7 dni

NEWS PRESS RENATA KLUCZNA
Al. Wolności 22 lok. 12
42-200 Częstochowa
NIP: 949-163-85-14
tel. 34/374-05-02
mail: redakcja@7dni.com.pl

Media społecznościowe

© 2023 Tygodnik Regionalny 7 dni
Skip to content