Skontaktuj się z nami!

Reklama

To jest miejsce na Twoją reklamę

Kontakt

Tygodnik Regionalny 7 dni

Al. Wolności 22 lok. 12
42-217 Częstochowa

Redakcja

tel. 34 374 05 02
redakcja@7dni.com.pl
redakcja7dni@interia.pl

Biuro reklamy

tel. 34 374 05 02
kom. 512 044 894
marketing7dni@gmail.com
redakcja7dni@interia.pl

Edit Template

FERIE 2012

W tym roku ferie w naszym mieście zaczynają się 30 stycznia i potrwają do 12 lutego 2012 r. Część dzieciaków wyjedzie w tym czasie w różne zakątki kraju, ale spora grupa zostanie w mieście. Co robić podczas dwutygodniowej przerwy od szkoły. Oto kilka ciekawych propozycji na na ferie w mieście i okolicy.

Ferie na sportowo
Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji w Częstochowie zaprasza dzieci i młodzież z Częstochowy i okolic do aktywnego spędzenia zbliżających się ferii zimowych. Dla miłośników piłki siatkowej i piłki nożnej przygotowano dwa turnieje, dzięki którym dwutygodniowa przerwa na odpoczynek upłynie pod znakiem sportowych emocji. Od 6-10 lutego w Sali Sportowej “Częstochowianka” przy ul. Rejtana rozgrywany będzie turniej siatkówki. Udział  w zawodach mogą brać drużyny składające się z uczniów szkół gimnazjalnych oraz ponadgimnazjalnych. W skład drużyny wchodzi 6-12 osób. Turniej rozgrywany będzie według obowiązujących przepisów PZPS dla siatkówki halowej. Mecze rozgrywane będą do dwóch wygranych setów, trzeci set do 15 punktów z dwupunktową przewagą. Zwycięska drużyna w meczu otrzymuje 2 punkty, przegrani otrzymują nie otrzymują punktów. W przypadku rozgrywek grupowych o kolejności drużyn decydują kolejno: ilość zdobytych punktów, bezpośredni pojedynek, stosunek setów, stosunek małych punktów, losowanie. Zgłoszenia przyjmowane są do 3 lutego pod nr telefonu 34 371 08 44 (poniedziałek-piątek w godz. 8.00-14.00) oraz na adres   e-mail m.kupczyk@mosir.pl.
Jeszcze tylko jutro można zgłaszać drużyny do Turnieju Piłki Nożnej. Turniej rozgrywany będzie dla uczniów szkół gimnazjalnych oraz ponadgimnazjalnych. Drużyna może zgłosić do udziału w turnieju maksymalnie 10 zawodników. Imienną listę zawodników należy dostarczyć do organizatora nie później niż przed pierwszym meczem drużyny. W czasie trwania turnieju lista zawodników nie może być poszerzana o nowych zawodników. Mecze trwać będą 2×10 min. System punktowania: zwycięstwo 3 pkt. , remis 1 pkt , porażka 0 pkt. W przypadku rozgrywek grupowych o kolejności drużyn decydują kolejno: ilość zdobytych punktów, bezpośredni pojedynek, różnica bramek zdobytych i straconych, losowanie. Piłki do gry zapewnia organizator, piłki na rozgrzewkę drużyny zapewniają sobie we własnym zakresie. Zgłoszenia przyjmowane są do 27 stycznia pod nr telefonu 34 372 26 33 (poniedziałek-piątek w godz. 8.00-14.00) oraz na adres  e-mail m.mazik@mosir.pl.

Ferie z filmem
Oto kilka propozycji, jak miło spędzić czas, a przy okazji „liznąć” trochę kultury. Ośrodek Kultury Filmowej „Iluzja” przygotował kilka ciekawych tytułów.
31 stycznia  będzie można obejrzeć przebojowy „Happy feet : Tupot małych stóp”, nagrodzony Oskarem za najlepszy film animowany. To urozmaicona wieloma piosenkami i rytmicznym stepowaniem komputerowa animacja przygodowa. Film opowiada o odmienności, o trudnym losie indywidualisty zmuszonego do walki o uznanie w stadzie. Obraz niesie ze sobą również ekologiczne ostrzeżenie przed nadmiernym odłowem ryb w okolicach Antarktydy, zanieczyszczeniem środowiska oraz pokazuje tragiczny los zwierząt zamkniętych w ZOO. Animacja osiągnęła w tym filmie wręcz perfekcję. Rozmach zdjęć, kolorystyka, czy choćby niesamowity realizm pingwinów zachwyca.
2 lutego OKF zaprasza na hiszpańską produkcję pt.:„Magiczną podróż do Afryki”. Nakręcona z wielkim rozmachem pierwsza europejska superprodukcja łączy zjawiskową urodę afrykańskiej przyrody, najnowocześniejszą animację komputerową i przełomowe efekty wizualne. W imponującym przygodowym widowisku, kręconym m.in. w Namibii i Republice Południowej Afryki, młodzi widzowie prześledzą emocjonującą podróż 10-letniej Jany. Obdarzona niezwykłą wrażliwością i wyobraźnią dziewczynka wyrusza  w poszukiwaniu Kabbo, jej pomysłowego ciemnoskórego kolegi.
9 lutego  będzie można obejrzeć ostatnia część legendarnego Harrego Pottera. „Harry Potter i insygnia śmierci”  inał epickiej serii, opowiadającej o zmaganiach młodego czarodzieja z siłami zła. Harry Potter razem z całym Hogwartem staje naprzeciw Lordowi Voldemort’owi i jego mrocznym sługusom. Losy świata czarodziejów oraz ludzi zależą od ostatecznej bitwy, która rozegra się na terenie dawnej szkoły dla uzdolnionych magów. Przedtem razem z przyjaciółmi tytułowy bohater musi znaleźć resztę Horkruksów, które muszą zostać zniszczone aby Voldemort  został ostatecznie pokonany. W trakcie poszukiwań Harry odkryje wiele istotnych informacji dotyczących jego rodziców, Dumbeldora oraz ujawni się prawdziwe oblicze Severusa Snape’a.

Ferie w okolicy

A może wycieczka do Krakowa? Nie każdego rodzica stać na posłanie dziecka np. na zorganizowane kolonie. Nie oznacza to jednak, że kolejne 2 tygodnie musi spędzić w domu czy na podwórku. Doskonałą alternatywą jest jednodniowa wycieczka do parku wodnego. Szczególnie polecamy dwa tego typu obiekty: w Krakowie i Dąbrowie Górniczej. Park Wodny Kraków ma w ofercie atrakcyjne pakiety, które obejmuję nie tylko zabawę w parku wodnym, ale i wirtualne zwiedzanie miasta. Ciekawą propozycją jest Pakiet „Rodzinnie Aktywnie”. Cena biletu obejmuje całodzienny pobyt w największym krytym Aquaparku w Polsce wraz z możliwością korzystania ze wszystkich trakcji hali basenowej, a przez osoby dorosłe również z zespołu saunowego oraz zwiedzanie Podziemi Rynku Krakowskiego z licencjonowanym przewodnikiem. Dzięki zastosowaniu nowoczesnych technik multimedialnych, a przede wszystkim dzięki namacalnemu “skalnemu miastu”, podróżnicy będą mogli obcować z mieszkańcami, życiem i murami Krakowa sprzed tysiąca lat. Krakowskie Podziemia kryją tajemnicze cmentarzysko, na którym odnaleziono pochówki “średniowiecznych wampirów”.Dodatkowa atrakcja dla najmłodszych – multimedialny teatrzyk BAJKA O SMOKU.
Prawdziwą frajdę gwarantuje także „Nemo” Wodny Świat w Dąbrowie Górniczej. Odległość niewielka, a wrażenia niezapomniane. Baseny, sauna, grota solna, siłownia, kręgielnia i wiele innych atrakcji. Co ważne – w ferie obowiązują promocyjne ceny. Dodatkowo istnieje możliwość zamówienia posiłków. W takim miejscu nie można się nudzić. A co najważniejsze – to świetna alternatywa nie tylko dla dzieciaków, ale również dla całych rodzin.
Niezapomnianych wrażeń każdemu dziecku (ale i rodzicom i opiekunom) dostarczy Centrum Rodzinnych Zabaw Hula Kula. To miejsce, w którym wyjątkowym, rodzinnym chwilom towarzyszyć będzie wspaniała zabawa, relaks i aktywny wypoczynek. Tutaj, pod bacznym okiem wykwalifikowanych animatorów, mali odkrywcy poznają świat poprzez zabawę.
Figloraj- wielopoziomowy labirynt, mini domek, dmuchany skakaniec, malowanie twarzy, zjeżdżalnie i baseny z piłkami, sterowane auta, automaty do gier, bujaki, gry i zabawy prowadzone przez animatorów, koszykówka, kręgielnia to niektóre z licznych atrakcji Centrum Rodzinnych Zabaw Hula Kula.

Coś dla dorosłych
Gdy nasze dziecko oddaje się beztroskiej zabawie, wykorzystajmy ten czas i zadbajmy o kondycję. Odpowiedzią na potrzeby ciała i ducha jest Squash Scout Club przy Drogowców 12 w Częstochowie.  To bardzo dynamiczny i wyczerpujący sport, który wymaga przygotowania organizmu do wysiłku. Daje jednak dużo satysfakcji i doskonale wyrabia kondycję. A co ważne – szczególnie dla pań – świetnie rzeźbi sylwetkę. W czasie gry organizm może spalać nawet do 20 kcal na minutę, ale zazwyczaj zapotrzebowanie na energię jest trochę niższe i wynosi około 15 – 18 kcal na minutę.  Squash Scout Club Częstochowa dysponuje 6 kortami do gry, na których profesjonalni instruktorzy każdego zarażą pasją do tego sportu. A specjalnie dla pań – Lady Squash.

Udostępnij:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Dołącz do nas!

Zapisz się do Newsletera

Udało się zasubskrybować! Ups! Coś poszło nie tak...
Archiwum gazety
Edit Template
Materiały audio
Materiały wideo

Kontakt

Tygodnik Regionalny 7 dni

Al. Wolności 22 lok. 12
42-200 Częstochowa

Biuro reklamy

tel. 34 374 05 02
kom. 512 044 894
e-mail: marketing7dni@gmail.com
e-mail: redakcja7dni@interia.pl

 
Redakcja

tel. 34 374 05 02
e-mail: redakcja@7dni.com.pl
e-mail: redakcja7dni@interia.pl

Wydawca 7 dni

NEWS PRESS RENATA KLUCZNA
Al. Wolności 22 lok. 12
42-200 Częstochowa
NIP: 949-163-85-14
tel. 34/374-05-02
mail: redakcja@7dni.com.pl

Media społecznościowe

© 2023 Tygodnik Regionalny 7 dni
Skip to content