Skontaktuj się z nami!

Reklama

To jest miejsce na Twoją reklamę

Kontakt

Tygodnik Regionalny 7 dni

Al. Wolności 22 lok. 12
42-217 Częstochowa

Redakcja

tel. 34 374 05 02
redakcja@7dni.com.pl
redakcja7dni@interia.pl

Biuro reklamy

tel. 34 374 05 02
kom. 512 044 894
marketing7dni@gmail.com
redakcja7dni@interia.pl

Edit Template

„Dzień Różnorodności nie tylko Biologicznej”

21 maja 2016 r. Kamieniołom Lipówka w Rudnikach koło CzęstochowyZ okazji Dnia Różnorodności Biologicznej rokrocznie we wszystkich regionach świata organizowane są różnego rodzaju wydarzenia, podkreślające wagę należytej ochrony zasobów przyrody ożywionej. 

Włączając się w te działania Akademia im. Jana Długosza w Częstochowie, Stowarzyszenie Ruch Inicjatyw Społeczno-Ekologicznych Przytulia, Władze Samorządu Gminy Rędziny we współpracy z CEMEX Polska podjęły decyzję o wspólnej organizacji obchodów tego dnia. Przedsięwzięcie będzie miało miejsce w sobotę 21 maja 2016r. w zrewitalizowanym nieczynnym kamieniołomie „Lipówka” w Rudnikach. Zainicjowane przez nas działania będą miały postać szeregu wydarzeń edukacyjno – rekreacyjnych, które odbędą się pod wspólna nazwą: „Dzień Różnorodności nie tylko Biologicznej”. Przedsięwzięcie umożliwi zainteresowanym wzięcie udziału w różnorodnych pokazach oraz dostęp do szerokiej gamy eksponatów biologicznych, paleontologicznych i geologicznych. Impreza dedykowana jest wszystkim, którzy lubią wypoczywać na świeżym powietrzu, a także chcą rozszerzyć swoją wiedzę o świecie istot żywych: roślinach, zwierzętach i mikroorganizmach a także przyrodzie nieożywionej: skamieniałościach, skałach i minerałach. Ponieważ jest to Dzień Różnorodności  nie tylko Biologicznej nasza oferta wychodzi daleko poza zagadnienia przyrodnicze. Są np. przewidziane pokazy doświadczeń chemicznych. W czasie imprezy będzie można wziąć udział w warsztatach pierwszej pomocy przedmedycznej i przeprowadzić zabiegi resuscytacji krążeniowo – oddechowej, na profesjonalnych fantomach posiadających wskaźniki świetlne monitorujące prawidłowość wykonywanych ćwiczeń. Uczestnikom zostanie także udostępniony fizyczny symulator żeglowania który wykorzystywany jest do interaktywnego uczenia manewrowania jachtem. W czasie trwania imprezy będą odbywały się warsztaty rowerowe na torze Pumptrack. Dodatkową atrakcją będzie możliwość zwiedzenia Cementowni Rudniki.

Najnowsze informacje dotyczące imprezy znajdują się na stronie facebook “Kamieniołom Lipówka”. Więcej informacji o samym miejscu, w którym będzie odbywał się „Dzień Różnorodności nie tylko Biologicznej” można znaleźć na stronie http://www.cemex.pl/kamieniolom-lipowka.aspx. 

Kadrę prowadzącą stoiska lub warsztaty w czasie trwania imprezy będą stanowili przedstawiciele: Akademii im. Jana Długosza w Częstochowie, Państwowego Instytutu Geologicznego – Państwowego Instytutu Badawczego w Warszawie, Ligi Ochrony Przyrody Okręgu Częstochowa oraz Ogólnopolskiego Towarzystwa Ochrony Ptaków grupa Częstochowa. 

Organizatorzy gorąco zapraszają

     

Udostępnij:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Dołącz do nas!

Zapisz się do Newsletera

Udało się zasubskrybować! Ups! Coś poszło nie tak...
Archiwum gazety
Edit Template
Materiały audio
Materiały wideo

Kontakt

Tygodnik Regionalny 7 dni

Al. Wolności 22 lok. 12
42-200 Częstochowa

Biuro reklamy

tel. 34 374 05 02
kom. 512 044 894
e-mail: marketing7dni@gmail.com
e-mail: redakcja7dni@interia.pl

 
Redakcja

tel. 34 374 05 02
e-mail: redakcja@7dni.com.pl
e-mail: redakcja7dni@interia.pl

Wydawca 7 dni

NEWS PRESS RENATA KLUCZNA
Al. Wolności 22 lok. 12
42-200 Częstochowa
NIP: 949-163-85-14
tel. 34/374-05-02
mail: redakcja@7dni.com.pl

Media społecznościowe

© 2023 Tygodnik Regionalny 7 dni
Skip to content