Skontaktuj się z nami!

Reklama

To jest miejsce na Twoją reklamę

Kontakt

Tygodnik Regionalny 7 dni

Al. Wolności 22 lok. 12
42-217 Częstochowa

Redakcja

tel. 34 374 05 02
redakcja@7dni.com.pl
redakcja7dni@interia.pl

Biuro reklamy

tel. 34 374 05 02
kom. 512 044 894
marketing7dni@gmail.com
redakcja7dni@interia.pl

Edit Template

Czy na Politechnice fałszowano wybory?

Interwencją policji zakończyły się wybory elektorskie na Wydziale Zarządzania Politechniki Częstochowskiej. Funkcjonariusze zatrzymali dwie studentki, które podczas głosowania posługiwały się fałszywymi dowodami tożsamości. „Wojna” na Politechnice trwa zatem w najlepsze i przybiera coraz ostrzejsze formy.

Na częstochowskiej uczelni na poszczególnych wydziałach studenci wybierają właśnie elektorów, którzy w kwietniu wybiorą nowego rektora. 18 marca swoich przedstawicieli mieli wybrać studenci wydziału zarządzania PCz. Mieli, ale nie wybrali, bo głosowanie, które odbywało się w Klubie Politechnik, zostało przerwane. Przy urnach pojawiły się bowiem osoby podobne do tego nieuprawnione. Interweniowali wezwani na miejsce policjanci, którzy zatrzymali dwie studentki. Posługiwały się one ponoć cudzymi dokumentami i fałszowały podpisy. Młode kobiety zostały przesłuchane. Jeśli zarzuty się potwierdzą grozi im odpowiedzialność karna: grzywna, ograniczenie wolności albo kara więzienia do dwóch lat.
W najbliższych dniach odbędą się wybory elektorów na wydziałach: elektrycznym (21 marca), inżynierii produkcji i technologii materiałów (22 marca) oraz inżynierii mechanicznej  informatyki (23 marca). Niewykluczone, że przy urnach znów będzie „gorąco”. Jesteśmy bowiem świadkami „wojny” między grupą studentów, która za wszelką cenę chce utrzymać status quo na Politechnice, a studentami, którzy są równie zdeterminowani, by doprowadzić do zmian na szczycie władzy uczelni.

Studenci, którzy wykryli nieprawidłowości podczas głosowania na wydziale zarządzania, skierowali do Ministra Nauki i Szkolnictwa Wyższego pismo, w którym zwracają się do Jarosława Gowina o objęcie szczególnym nadzorem wyborów do Kolegium Elektorów PCz. Pismo otrzymały także m.in. władze Politechniki na czele z rektor Marią Nowicką-Skowron, sejmowe komisje i podkomisje ds. nauki, młodzieży i szkolnictwa wyższego oraz Parlament Studentów RP. Oto jego treść:
„W dniu 18.03.2016 r., podczas wyborów do Uczelnianego Kolegium Elektorów Politechniki Częstochowskiej w grupie studentów Wydziału Zarządzania Politechniki Częstochowskiej doszło do rażącej nieprawidłowości, związanej z udziałem w głosowaniu osób nieuprawnionych. Co najmniej dwie osoby pobrały karty do głosowania posługując się nie swoim dokumentem potwierdzającym tożsamość, a także spreparowały podpisy na liście studentów przy odbiorze kart do głosowania. Proceder udało się udaremnić dzięki sprawnej i zdecydowanej reakcji kilku studentów Wydziału Zarządzania Politechniki Częstochowskiej, którzy to zorientowali się, iż w zgromadzeniu wyborczym czynnie biorą udział osoby nie będące studentami Wydziału Zarządzania. Na miejsce zdarzenia została wezwana Policja, która zatrzymała dwie osoby wcześniej posługujące się nie swoim dokumentem tożsamości. Istnieje duże prawdopodobieństwo, iż takich osób mogło być więcej, gdyż Studencka Komisja Wyborcza nie wydała decyzji o zamknięciu sali do momentu przyjazdu Policji.
W związku z wydarzeniami opisanymi powyżej oraz wcześniejszymi nieprawidłowościami podczas wyborów do organów Samorządu Studenckiego Politechniki Częstochowskiej, które były zgłaszane przez studentów do Ministerstwa Nauki i Szkolnictwa Wyższego, Władz Politechniki Częstochowskiej oraz Parlamentu Studentów RP, zwracam się do Pana Ministra z prośbą o objęcie szczególnym nadzorem wyborów do Kolegium Elektorów w grupie studentów na pozostałych wydziałach Politechniki Częstochowskiej, gdyż istnieje podejrzenie, iż sytuacja mająca miejsce na Wydziale Zarządzania może się powtórzyć na innych Wydziałach Politechniki Częstochowskiej. Sytuacja tego typu może doprowadzić do destabilizacji przyjętego harmonogramu wyboru nowych Władz Politechniki Częstochowskiej”.

Udostępnij:

2 komentarzy

 • teng

  Jedno rozwiązanie – solidny granat w to szambo na wydziale “zarządzania” – to zaraźliwy wrzód na dupie PCz. Pseudonauka, sitwiarstwo, oszukaństwo i… samozadowolenie cwanych tumanowatych.

 • teng

  Jedno rozwiązanie – solidny granat w to szambo na wydziale “zarządzania” – to zaraźliwy wrzód na dupie PCz. Pseudonauka, sitwiarstwo, oszukaństwo i… samozadowolenie cwanych tumanowatych.

 • Anonim

  dlaczego nie piszecie w artykule, dlaczego się tak wszystkie dzieci i partie pchają do bycia elektorem??

 • Anonim

  dlaczego nie piszecie w artykule, dlaczego się tak wszystkie dzieci i partie pchają do bycia elektorem??

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Dołącz do nas!

Zapisz się do Newsletera

Udało się zasubskrybować! Ups! Coś poszło nie tak...
Archiwum gazety
Edit Template
Materiały audio
Materiały wideo

Kontakt

Tygodnik Regionalny 7 dni

Al. Wolności 22 lok. 12
42-200 Częstochowa

Biuro reklamy

tel. 34 374 05 02
kom. 512 044 894
e-mail: marketing7dni@gmail.com
e-mail: redakcja7dni@interia.pl

 
Redakcja

tel. 34 374 05 02
e-mail: redakcja@7dni.com.pl
e-mail: redakcja7dni@interia.pl

Wydawca 7 dni

NEWS PRESS RENATA KLUCZNA
Al. Wolności 22 lok. 12
42-200 Częstochowa
NIP: 949-163-85-14
tel. 34/374-05-02
mail: redakcja@7dni.com.pl

Media społecznościowe

© 2023 Tygodnik Regionalny 7 dni
Skip to content