Skontaktuj się z nami!

Reklama

To jest miejsce na Twoją reklamę

Kontakt

Tygodnik Regionalny 7 dni

Al. Wolności 22 lok. 12
42-217 Częstochowa

Redakcja

tel. 34 374 05 02
redakcja@7dni.com.pl
redakcja7dni@interia.pl

Biuro reklamy

tel. 34 374 05 02
kom. 512 044 894
marketing7dni@gmail.com
redakcja7dni@interia.pl

Edit Template

Częstochowa na zielonym szlaku

W obliczu powszechnych doniesień naukowych na temat negatywnych skutków zmian klimatycznych na Ziemi, nie zadajemy już sobie pytania “czy”, ale “jak” im zapobiegać. Także Unia Europejska rozpoczyna wielkie projekty przekształcenia wielu dziedzin naszego życia w ramach programu Europejskiego Zielonego Ładu. W związku z tym my również powinniśmy się przygotować do zielonej transformacji, a także skorzystać z programów i funduszy, które wkrótce popłyną do Polski na cele związane z ekologią.

Ruch Polska 2050 w pierwszej połowie tego roku przedstawił założenia polityki zielonej transformacji dla naszego kraju. W programie „Polska na zielonym szlaku” przedstawiono kierunki zmian oraz określono realistyczne kamienie milowe, które należy osiągnąć, byśmy zrealizowali cele klimatyczne. To jednak na nas, na mieszkańcach miast ciąży największa odpowiedzialność za środowisko, za zmiany klimatu, za przyszłość następnych pokoleń. W miastach bowiem najbardziej zanieczyszczamy powietrze i wodę oraz najmocniej ingerujemy w środowisko i zmieniamy ekosystem. W miastach zużywamy najwięcej energii i wytwarzamy większość odpadów. Najwięcej konsumujemy i produkujemy. W związku z tym to przed miastami stoją najpoważniejsze wyzwania zielonej transformacji.
 
15 września na placu Biegańskiego w Częstochowie miała miejsce konferencja prasowa inaugurująca szeroką kampanię społeczną „Częstochowa na zielonym szlaku”. Poprowadził ją Piotr Strach, lider Stowarzyszenia Polska 2050 Szymona Hołowni w Częstochowie, a zaproszonymi gośćmi byli Łukasz Osmalak, przewodniczący Stowarzyszenia Polska 2050 w woj. śląskim oraz Agnieszka Buczyńska, liderka Stowarzyszenia ds. regionów. Przedstawiono założenia projektu, stronę internetową oraz uruchomiony fanpage na Facebooku, a także zaprezentowano projekt zgłoszony do tegorocznej edycji częstochowskiego Budżetu Obywatelskiego nr 570. „Częstochowa na zielonym szlaku – program ekologiczny”. Zapowiedziano także kolejne planowane inicjatywy, m.in. na rzecz sadzenia i ochrony drzew, akcje edukacyjne i antysmogowe czy chroniące częstochowskie pomniki przyrody.
 
„Częstochowa na zielonym szlaku” to propozycja programu ekologicznego dla naszego miasta, a tym samym wzięcia odpowiedzialności za naszą przyszłość. Wspólne z ekspertami, aktywistami oraz przedstawicielami organizacji zajmującymi się ekologią, ochroną środowiska, transportem, infrastrukturą oraz polityką odpadową wskazujemy kierunki działań dla samorządu miejskiego. Nasze propozycje zawarliśmy w 15 punktach, gdzie przedstawiliśmy szereg propozycji dotyczących różnych wyzwań dla miasta. Przedstawiamy konkretne pomysły i rozwiązania, które systematycznie wdrażane znacząco zmieniłyby jakość życia mieszkańców, a nierzadko pozytywnie odbiłyby się na domowych budżetach częstochowian.  
Serdecznie zapraszamy Państwa na stronę  www.czestochowanazielonymszlaku.pl, a także na fanpage na Facebooku, gdzie można bliżej zapoznać się z naszymi propozycjami oraz bieżącymi wydarzeniami. Wierzę, że wspólnie uczynimy z Częstochowy miejsce nowoczesne i bardziej przyjazne do życia. 

Zapraszam Was na częstochowski zielony szlak!

Piotr Strach, Stowarzyszenie Polska 2050 w Częstochowie.

Udostępnij:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Dołącz do nas!

Zapisz się do Newsletera

Udało się zasubskrybować! Ups! Coś poszło nie tak...
Archiwum gazety
Edit Template
Materiały audio
Materiały wideo

Kontakt

Tygodnik Regionalny 7 dni

Al. Wolności 22 lok. 12
42-200 Częstochowa

Biuro reklamy

tel. 34 374 05 02
kom. 512 044 894
e-mail: marketing7dni@gmail.com
e-mail: redakcja7dni@interia.pl

 
Redakcja

tel. 34 374 05 02
e-mail: redakcja@7dni.com.pl
e-mail: redakcja7dni@interia.pl

Wydawca 7 dni

NEWS PRESS RENATA KLUCZNA
Al. Wolności 22 lok. 12
42-200 Częstochowa
NIP: 949-163-85-14
tel. 34/374-05-02
mail: redakcja@7dni.com.pl

Media społecznościowe

© 2023 Tygodnik Regionalny 7 dni
Skip to content