Skontaktuj się z nami!

Reklama

To jest miejsce na Twoją reklamę

Kontakt

Tygodnik Regionalny 7 dni

Al. Wolności 22 lok. 12
42-217 Częstochowa

Redakcja

tel. 34 374 05 02
redakcja@7dni.com.pl
redakcja7dni@interia.pl

Biuro reklamy

tel. 34 374 05 02
kom. 512 044 894
marketing7dni@gmail.com
redakcja7dni@interia.pl

Edit Template

Ćwiczenia na Jurze

Doskonaleniu współpracy jednostek ratowniczo-gaśniczych oraz straży i inspekcji współdziałających w sytuacjach kryzysowych poświęcone były ubiegłotygodniowe ćwiczenia obronne, w których uczestniczył Częstochowa, cały powiat częstochowski oraz wszystkie jego gminy.

Scenariusz ćwiczeń przebiegających pod kryptonimem „Jura 2011” uwzględniał niemal wszystkie zagrożenia mogące wystąpić w czasie pokoju. Było więc m.in. skutkujące masowymi zatruciami pokarmowymi skażenie ujęć wodnych bakterią coli, skażenie rzek Konopka i Stradomka, do których przedostała się niezidentyfikowana substancja oleista, wyciek kwasu solnego z rozszczelnionej w wyniku kolizji drogowej cysterny i związana z tym konieczność ewakuacji mieszkańców Rędzin, radioaktywna chmura nadciągająca z uszkodzonej czeskiej elektrowni jądrowej i akcja dystrybucji tabletek jodowych, akcje terrorystyczne (alarmy bombowe, wykolejenie wagonów itp.).
Tak liczne i tak różne zagrożenia wymagały współdziałania nie tylko straży pożarnej (ratownictwo chemiczno-ekologiczne), policji i pogotowia ratunkowego, ale także inspektoratu ochrony środowiska, inspektoratu weterynaryjnego, stacji sanitarno-epidemiologicznej, straży miejskiej, wojska (WKU), pracowników wodociągów, zarządców dróg, dyrektorów szkół i szpitali, naczelników wydziałów Urzędu Miasta Częstochowy i Starostwa Powiatowego, a także wójtów i burmistrzów, którzy odpowiadają za bezpieczeństwo w gminach. Częstochowę reprezentowali prezydent Krzysztof Matyjaszczyk i szef Zarządzania Kryzysowego w UM Stanisław Słyż, zaś powiat częstochowski członek Zarządu Jan Miarzyński i naczelnik Wydziału Zarządzania Kryzysowego Roman Gębuś.
Wszyscy uczestniczyli w rozpoczynającej ćwiczenia naradzie zorganizowanej w Komendzie Miejskiej Państwowej Straży Pożarnej przy ul. Sikorskiego, a następnie w dwóch epizodach praktycznych: nad rzeką Stradomką w okolicach mostu przy ul. Rzeźniczej (usuwanie skażenia rzeki) i w Rędzinach koło Urzędu Gminy, gdzie strażacy zabezpieczali wyciek kwasu solnego i zapobiegali rozprzestrzenianiu się chmury gazu rozstawiając kurtyny wodne.

Udostępnij:

1 Komentarz

  • tr

    Proszę o zajęcie się przez odpowiednie służby porządkiem na ul.Piłsudskiego wzdłuż budek handlowych.Widok dla podróżnych nie przynosi miastu pozytywnej oceny

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Dołącz do nas!

Zapisz się do Newsletera

Udało się zasubskrybować! Ups! Coś poszło nie tak...
Archiwum gazety
Edit Template
Materiały audio
Materiały wideo

Kontakt

Tygodnik Regionalny 7 dni

Al. Wolności 22 lok. 12
42-200 Częstochowa

Biuro reklamy

tel. 34 374 05 02
kom. 512 044 894
e-mail: marketing7dni@gmail.com
e-mail: redakcja7dni@interia.pl

 
Redakcja

tel. 34 374 05 02
e-mail: redakcja@7dni.com.pl
e-mail: redakcja7dni@interia.pl

Wydawca 7 dni

NEWS PRESS RENATA KLUCZNA
Al. Wolności 22 lok. 12
42-200 Częstochowa
NIP: 949-163-85-14
tel. 34/374-05-02
mail: redakcja@7dni.com.pl

Media społecznościowe

© 2023 Tygodnik Regionalny 7 dni
Skip to content