Skontaktuj się z nami!

Reklama

To jest miejsce na Twoją reklamę

Kontakt

Tygodnik Regionalny 7 dni

Al. Wolności 22 lok. 12
42-217 Częstochowa

Redakcja

tel. 34 374 05 02
redakcja@7dni.com.pl
redakcja7dni@interia.pl

Biuro reklamy

tel. 34 374 05 02
kom. 512 044 894
marketing7dni@gmail.com
redakcja7dni@interia.pl

Edit Template

Co osiągnął Bramora?

Jedenastodniowy protest głodowy posła Artura Bramory zakończył się deklaracją zmian  w finansowaniu ośrodków preadopcyjnych, złożoną przez wiceministra zdrowia. W ten sposób częstochowskiemu posłu udało się – miejmy nadzieję – przyśpieszyć nowelizację ustawy o świadczeniach społecznych – trudno powiedzieć, ponieważ negocjacje skończyły się jak na razie jedynie na deklaracjach resortu zdrowia oraz ministerstwa pracy i polityki społecznej. 

Poseł Bramora od 15 października prowadził akcję głodową w interesie 11 placówek preadopcyjnych, których pacjentami są poważnie chore i niepełnosprawne dzieci, wymagające specjalistycznego leczenia. Żądał od resortu zdrowia zmian w finansowaniu tych ośrodków, a tym samym – poprawę ich ekonomicznej kondycji. Projekt nowelizacji ustawy w tej sprawie jest już od dawna gotowy – poseł żądał jego szybkiego przyjęcia.

W nocy pierwszego dnia głodówki posła, przyłączył się do niego łodzianin, Oktawian Kolenda z SLD. 24 października obaj zaprzestali przyjmowania wody. Tego samego dnia ministerstwo zdrowia zapowiedziało szybką nowelizację ustawy dotyczącej systemu utrzymywania ośrodków – gdyby weszła ona w życie, tego typu placówki byłyby finansowane nie tylko przez NFZ, który ponosiłby odpowiedzialność finansową za opiekę medyczną, ale także przez opiekę społeczną, która pokrywałaby koszty związane z wyżywieniem i pobytem maluchów w ośrodkach. Taka deklaracja nie zadowoliła Bramory i Kolendy – kontynuowali manifestację, ponieważ żądali od resortu zdrowia zapowiedzi większego dofinansowania opieki medycznej nad tymi dziećmi oraz organizacji spotkania negocjacyjnego przedstawicieli ministerstwa zdrowia, pracy i pomocy społecznej oraz NFZ z dyrektorami placówek.

Dzień później (25 października) poseł Bramora informował na blogu: „11 dzień głodówki. 2 dzień bez wody. Mamy problem z chodzeniem i mową. To chyba mój ostatni wpis. Bądźcie z nami”. Wkrótce do ośrodka pielęgnacyjno-leczniczego przy ul. Michałowskiego w Częstochowie przyjechała delegacja rządowo-poselska : wiceminister zdrowia Sławomir Neumann, wiceminister pracy i polityki społecznej – Czesława Ostrowska, wiceprzewodnicząca komisji polityki społecznej i spraw rodzinnych – Magdalena Kochan, poseł Grzegorz Sztolcman (PO) z komisji zdrowia oraz Grzegorz Nowak, szef śląskiego oddziału NFZ. Wszyscy oni przeprowadzili wraz z protestującymi politykami ponadgodzinne negocjacje. W ich wyniku raz jeszcze zostały zapowiedziane zmiany w finansowaniu tego rodzaju ośrodków (dodatkowe finansowanie ich przez pomoc społeczną), strona ministerialna przyznała, że finansowanie opieki medycznej wymaga korekty i zadeklarował, że w Częstochowie dojdzie do żądanego spotkania stron. 
Po tym kompromisie politycy Bramora i Kolenda zostali zawiezieni do szpitala.
Reakcję częstochowskiego posła na pierwszy łyk płynu oraz jego zdolności krasomówcze po 11 dniach głodówki można obejrzeć w relacji z wydarzenia na blogu posła.

Udostępnij:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Dołącz do nas!

Zapisz się do Newsletera

Udało się zasubskrybować! Ups! Coś poszło nie tak...
Archiwum gazety
Edit Template
Materiały audio
Materiały wideo

Kontakt

Tygodnik Regionalny 7 dni

Al. Wolności 22 lok. 12
42-200 Częstochowa

Biuro reklamy

tel. 34 374 05 02
kom. 512 044 894
e-mail: marketing7dni@gmail.com
e-mail: redakcja7dni@interia.pl

 
Redakcja

tel. 34 374 05 02
e-mail: redakcja@7dni.com.pl
e-mail: redakcja7dni@interia.pl

Wydawca 7 dni

NEWS PRESS RENATA KLUCZNA
Al. Wolności 22 lok. 12
42-200 Częstochowa
NIP: 949-163-85-14
tel. 34/374-05-02
mail: redakcja@7dni.com.pl

Media społecznościowe

© 2023 Tygodnik Regionalny 7 dni
Skip to content