Skontaktuj się z nami!

Reklama

To jest miejsce na Twoją reklamę

Kontakt

Tygodnik Regionalny 7 dni

Al. Wolności 22 lok. 12
42-217 Częstochowa

Redakcja

tel. 34 374 05 02
redakcja@7dni.com.pl
redakcja7dni@interia.pl

Biuro reklamy

tel. 34 374 05 02
kom. 512 044 894
marketing7dni@gmail.com
redakcja7dni@interia.pl

Edit Template

Co nowego w kulturze?

  •  „Odruchy optymizmu” – koncert Aloszy Awdiejewa

Znany i lubiany Alosza Awdiejewa, wykonawca  rosyjskich romansów, piosenek cygańskich i żydowskich wystąpi na scenie w Teatrze im. Adama Mickiewicza. Na co dzień językoznawca, pracownik naukowy UJ, na estradzie – błyskotliwy konferansjer, kabaretowy wykonawca piosenek, czasem gitarzysta lub pianista. Na częstochowskiej scenie wystąpi wraz z zespołem. Zaprezentuje wiązankę swoich najpopularniejszych oraz najnowszych utworów, którą – jak na lingwistę teoretyka i praktyka przystało – okrasi brawurową i interaktywną konferansjerką. Czeka nas mieszanka wrażeń: piękna muzyka, śmiech do łez i wzruszenia. Anegdoty Aloszy powalają nawet największych twardzieli. Po występie okazja do zdobycia autografu, zakupu płyty i zrobienia sobie zdjęcia z artystą. Koncert „Odruchy optymizmu” 21 maja o godz. 19.00. Dla fanów błyskotliwego żartu mamy dwa podwójne zaproszenia. Wyślij e-mail o treści „Alosza Awdiejew” na adres: redakcja7dni@interia.pl.

  • „Dzikich żądz” w Częstochowie nie będzie…

Gościnny spektakl „Dzikie żądze” w reżyserii Stefana Friedmanna miał odbyć się 16 maja na scenie Klubu Politechnik. Niestety, komedia z gwiazdorską obsadą w Częstochowie nie zagości. „Z przykrością informujemy, iż z przyczyn niezależnych od organizatora jesteśmy zmuszeni odwołać spektakl Dzikie żądze w Częstochowie” – podała agencja Impresarte. W zamian zaprasza do Bytomia, gdzie w Operze Śląskiej przedstawienie zostanie wystawione 17 maja (godz. 17:30 lub 20:00). W ramach rekompensaty oferujemy dwa podwójne zaproszenia na bytomski spektakl. Wyślij e-maila o treści „Dzikie żądze” na adres: redakcja7dni@interia.pl.

  • Reggae On – akcja!

4 dni bezpłatnego imprezowania z gwiazdami reggae & dub w mieście świętej wieży! Gwiazdą festiwalu będzie kultowa postać światowej sceny reggae: Lee „Scratch” Perry. W częstochowski klubach zagoszczą goście zagraniczni: Mystic MC, Cian Finn, Bush Chemist, King General, Culture Freeman, czy Soom T, a spośród polskich gwiazd reggae wystąpią m.in. Bakshish, Konopians, Sensi Milion, Radikal Guru czy Mesajah. Impreza plenerowa w piątek na Bieganie, start o 15.00, wieczorem wystąpi gwiazda festiwalu, Scratch.
Dni Województwa Śląskiego 2012 – Częstochowa “Reggae On”
10.05-13.05.2012
Wstęp na wszystkie imprezy WOLNY!!!

  • “Jurajskie impresje” – wernisaż Jolanty Madej w Lelowie

Jolanta Madej od lat pozostaje wierna pejzażom Jury. Jej obrazy są wyrazem subiektywnych doznań i wyrastają z codziennej obserwacji natury. Emanuje z nich harmonia i spokój. Plastyczka w swojej twórczości posługuje się techniką olejną, pastelami oraz miniaturami na kamieniach. Piękna doszukuje się przede wszystkim w przyrodzie oraz w zharmonizowanej z nią architekturze: okolicznych zamkach, skałach, dworach, przydrożnych kapliczkach. W jej obrazach nie ma postaci ludzkich, jest czas i przestrzeń, a więc ulotna chwila zmiennego, a malowniczego krajobrazu. Prace artystki już wielokrotnie były eksponowane na terenie naszego województwa. Wernisaż w Lelowie stwarza kolejną szansę do emocjonalnego zanurzenia się w fascynujący i barwny krajobraz Jury, przefiltrowany przez malarską wrażliwość. Na wystawie zaprezentowane zostaną prace nowe i już eksponowane, będą to głównie obrazy olejne, ale również pastele.
Jolanta Madej – absolwentka krakowskiej ASP na Wydziale Grafiki w Katowicach, członkini Związku Polskich Artystów Plastyków. Jej prace znajdują się w zbiorach prywatnych w kraju i za granicą. Została uhonorowana m. in.: Nagrodą Starosty Częstochowskiego w dziedzinie kultury i sztuki. Jej miniatury i pudełeczka otrzymały Certyfikat Częstochowskiej Organizacji Turystycznej oraz I nagrodę Prezesa Polskiej Organizacji Turystycznej w Ogólnopolskim Konkursie na Turystyczna Pamiątkę z Regionu.
Miejsce: Gminny Ośrodek Kultury w Lelowie, ul. Szczekocińska 31
Czas: 12 maja – 8 czerwca, godz. 9.00-16.00; otwarcie wystawy o godz. 17.00.

Udostępnij:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Dołącz do nas!

Zapisz się do Newsletera

Udało się zasubskrybować! Ups! Coś poszło nie tak...
Archiwum gazety
Edit Template
Materiały audio
Materiały wideo

Kontakt

Tygodnik Regionalny 7 dni

Al. Wolności 22 lok. 12
42-200 Częstochowa

Biuro reklamy

tel. 34 374 05 02
kom. 512 044 894
e-mail: marketing7dni@gmail.com
e-mail: redakcja7dni@interia.pl

 
Redakcja

tel. 34 374 05 02
e-mail: redakcja@7dni.com.pl
e-mail: redakcja7dni@interia.pl

Wydawca 7 dni

NEWS PRESS RENATA KLUCZNA
Al. Wolności 22 lok. 12
42-200 Częstochowa
NIP: 949-163-85-14
tel. 34/374-05-02
mail: redakcja@7dni.com.pl

Media społecznościowe

© 2023 Tygodnik Regionalny 7 dni
Skip to content