Skontaktuj się z nami!

Reklama

To jest miejsce na Twoją reklamę

Kontakt

Tygodnik Regionalny 7 dni

Al. Wolności 22 lok. 12
42-217 Częstochowa

Redakcja

tel. 34 374 05 02
redakcja@7dni.com.pl
redakcja7dni@interia.pl

Biuro reklamy

tel. 34 374 05 02
kom. 512 044 894
marketing7dni@gmail.com
redakcja7dni@interia.pl

Edit Template

Ból mięśni i stawów: przyczyny i sposoby radzenia sobie

Ból mięśni i stawów może być wynikiem przeciążenia czy też zużycia mięśni i stawów. Może występować po treningu, ale i w wyniku procesów starzenia się organizmu czy stanów zapalnych. Warto poznać przyczyny i sposoby radzenia sobie z takimi bólami.Przyczyny bólu mięśni i stawów – co należy wiedzieć? 

Bóle mięśni i stawów są bezpośrednio związane z niedoborem magnezu w organizmie. Często mogą być wynikiem chorób ogólnoustrojowych czy też układu nerwowego. Przetrenowanie, nadmierne rozciąganie czy urazy to także przyczyny pojawiającego się bólu. Warto podkreślić, że duży wysiłek fizyczny powoduje, że wraz z potem usuwane są cenne pierwiastki, a wśród nich magnez. Dlatego bardzo istotne jest stosowanie odpowiednich suplementów przetreningowych i treningowych, a nawet potreningowych, gdy aktywność fizyczna jest intensywna i regularna. Ból mięśni i stawów pojawia się w przebiegu chorób reumatoidalnych. W każdym przypadku warto sięgać po maści na stawy, które niwelują nie tylko ból, ale i stan zapalny.      

Bólu mięśni i stawów – przy jakich chorobach może występować?

Ból mięśni i stawów często towarzyszy chorobom ogólnoustrojowym. Pojawia się oczywiście w czasie grypy i przeziębienia. Wtedy ów ból jest przejściowy i mija wraz z ustaniem infekcji. Choroby takie jak różyczka u dorosłych czy też ospa wietrzna także przebiegają z objawem takiego bólu. Występuje on także przy boreliozie. W przebiegu niedoczynności tarczycy chorzy także narzekają na sztywność i skurcze mięśni, a także ból stawów. Fibromialgia to choroba, która powoduje ogólny ból układu ruchu, którego przyczyny nie są do końca znane. Wiadomo, że jest wywoływany przez zmiany w płynie mózgowo-rdzeniowym. Co ciekawe bóle stawów i mięśni mogą być też pierwszym objawem zapalenia wątroby. W przypadku pojawienia się bólu, który się utrzymuje bez towarzyszących dodatkowych objawów, ale i z innymi objawami, warto zdecydować się na dalszą diagnostykę.        
Jak radzić sobie z bólem mięśni i stawów?

Ból mięśni i stawów bywa uporczywy. Łagodzić go mogą maści. Maść na zwyrodnienie stawów pomaga choćby przy objawach zwyrodnienia kręgosłupa. W przypadku zwyrodnień warto jednak również wykonywać ćwiczenia zalecone przez fizjoterapeutę, które pomagają zniwelować stan zapalny. Maść przeciwbólowa na stawy to często produkt rozgrzewający, który zmniejsza sztywność stawów, a także zapobiega bólowi podczas ruchu.

Udostępnij:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Dołącz do nas!

Zapisz się do Newsletera

Udało się zasubskrybować! Ups! Coś poszło nie tak...
Archiwum gazety
Edit Template
Materiały audio
Materiały wideo

Kontakt

Tygodnik Regionalny 7 dni

Al. Wolności 22 lok. 12
42-200 Częstochowa

Biuro reklamy

tel. 34 374 05 02
kom. 512 044 894
e-mail: marketing7dni@gmail.com
e-mail: redakcja7dni@interia.pl

 
Redakcja

tel. 34 374 05 02
e-mail: redakcja@7dni.com.pl
e-mail: redakcja7dni@interia.pl

Wydawca 7 dni

NEWS PRESS RENATA KLUCZNA
Al. Wolności 22 lok. 12
42-200 Częstochowa
NIP: 949-163-85-14
tel. 34/374-05-02
mail: redakcja@7dni.com.pl

Media społecznościowe

© 2023 Tygodnik Regionalny 7 dni
Skip to content