Skontaktuj się z nami!

Reklama

To jest miejsce na Twoją reklamę

Kontakt

Tygodnik Regionalny 7 dni

Al. Wolności 22 lok. 12
42-217 Częstochowa

Redakcja

tel. 34 374 05 02
redakcja@7dni.com.pl
redakcja7dni@interia.pl

Biuro reklamy

tel. 34 374 05 02
kom. 512 044 894
marketing7dni@gmail.com
redakcja7dni@interia.pl

Edit Template

Bajeczki na smuteczki

W przednich numerach tygodnika prezentowaliśmy bajki wyróżnione w kategorii „Bajki młodzieży szkolnej”. Teraz pora na utwory Internautów.

W kategorii „Bajki Internautów” zwyciężył utwór „Konstruktor” Ewy Grześkow (bajka zostanie opublikowana w dwumiesięczniku Aleje 3). Miejsce drugie zajęła Anna Rozenberg z bajką „Bohaterski serek”.  Autorce serdecznie gratulujemy i życzymy kolejnych sukcesów.
Jednocześnie przypominamy, że do końca października dzieci i młodzież mogą nadsyłać prace na konkurs plastyczny „Ilustracja do bajki laureatów konkursu na „Bajeczkę na smuteczki”. Szczegóły konkursu na stronie „CZĘSTCHOWA BAJKOWA”: www.facebook.com/czewabajkowa

Tekst i ilustracja: Anna Rozenberg
BOHATERSKI SEREK”

Było sobie raz wspaniałe królestwo zwane Wielką Lodówą. Rządził tam niepodzielnie Wielki Raddamer – król mądry i sprawiedliwy. Królestwo było piękne, całe białe i niezwykle czyste. W dolinie królestwa żyło zgodnie wiele sympatycznych stworzeń. Wysoko w górach, gdzie było niezmiernie zimno i wiecznie leżał śnieg mieszkali twardzi rycerze króla Raddamera.
Wśród mieszkańców doliny żyły Serki Żółte, które nosiły czerwone koszulki, Serki Topione w złotych garniturkach, Serki Pleśniowe noszące białe kożuszki i wiele, wiele innych. Jedne żyły w papierowych kolorowych domkach, inne miały foliowe namioty, a jeszcze inne mieszkały w okrągłych pudełeczkach.
I właśnie pośród tych innych żył sobie Serek Mozzarella. Wszystkie serki śmiały się z Mozzarelli, że nie ma dziur i cały dzień siedzi w wodzie, więc nie jest prawdziwym serem. Bo serki takie jak Mozzarella faktycznie nie mają dziurek i mieszkają w wodnej zalewie. Serkowi było bardzo przykro, że koledzy się z niego śmieją. Przecież był serkiem, tylko troszkę innym.

Ale pewnego razu stała się rzecz straszna – w Wielkiej Lodówie zdarzyła się powódź! Wioska, gdzie mieszkali zimni i twardzi rycerze króla Raddamera zaczęła się roztapiać, a rycerze miękli na widok takiej katastrofy. Zewsząd lała się woda. Wszystkie serki biegały i starały się w rękach wylewać wodę za granicę Wielkiej Lodówy, ale miały dziury i cała woda przeciekała im przez rączki. Cóż to była za rozpacz – nic nie dało się zrobić. Nawet Serki Topione rozpuszczały się stojąc w wodzie.
Wtedy do akcji ratunkowej przystąpił Serek Mozzarella. Wcale się nie bał, tylko wyskoczył ze swojego wodnego domku i pobiegł na pomoc mieszkańcom Wielkiej Lodówy. Nie miał dziurawych rączek, a do wilgoci był przyzwyczajony, więc zaczął wylewać wodę z Wielkiej Lodówy. Męczył się bardzo długo, raz po raz nabierając wody w małe ręce i wylewając ją za granice królestwa. Inne serki mogły się tylko przyglądać z podziwem. Już nie śmiały się z Mozzarelli.
Nagle dotarł do niego krzyk. To królewska córka – królewna Gouda wołała o pomoc. Strumień wody porwał ją i niósł daleko, daleko aż do niebezpiecznego wodospadu. Serek Mozarella przerwał wylewanie wody i pobiegł co sił w nogach za królewną. Wkrótce ją wyprzedził i wbiegł do wody. Ponieważ był dużym, grubym serkiem stanął w rwącym strumieniu, który ani nie mógł go rozpuścić, ani przewrócić i gdy królewna mijała go niesiona nurtem złapał ją za żółciutkie rączki. Wziął królewnę na ręce i zaniósł bezpiecznie do pałacu króla Raddamera. Nie było czasu na przyjmowanie podziękowań od króla.
Mozzarella wrócił szybko do wylewania wody i wkrótce królestwo było uratowane! Wszyscy skakali z radości.
Król Radammer uhonorował Mozzarellę najwyższym odznaczeniem – medalem Salami oraz mianował na osobistego doradcę. Wszystkie serki bardzo dziękowały i wiwatowały na cześć bohaterskiego Serka Mozzarelli. Wydano wspaniałe przyjęcie, gdzie do białego rana pito pyszne mleko z królewskich zapasów. Królewna Gouda też tam była i z miejsca pokochała Serek Mozzarella. Wkrótce się pobrali i żyli długo i szczęśliwie!

Udostępnij:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Dołącz do nas!

Zapisz się do Newsletera

Udało się zasubskrybować! Ups! Coś poszło nie tak...
Archiwum gazety
Edit Template
Materiały audio
Materiały wideo

Kontakt

Tygodnik Regionalny 7 dni

Al. Wolności 22 lok. 12
42-200 Częstochowa

Biuro reklamy

tel. 34 374 05 02
kom. 512 044 894
e-mail: marketing7dni@gmail.com
e-mail: redakcja7dni@interia.pl

 
Redakcja

tel. 34 374 05 02
e-mail: redakcja@7dni.com.pl
e-mail: redakcja7dni@interia.pl

Wydawca 7 dni

NEWS PRESS RENATA KLUCZNA
Al. Wolności 22 lok. 12
42-200 Częstochowa
NIP: 949-163-85-14
tel. 34/374-05-02
mail: redakcja@7dni.com.pl

Media społecznościowe

© 2023 Tygodnik Regionalny 7 dni
Skip to content