Skontaktuj się z nami!

Reklama

To jest miejsce na Twoją reklamę

Kontakt

Tygodnik Regionalny 7 dni

Al. Wolności 22 lok. 12
42-217 Częstochowa

Redakcja

tel. 34 374 05 02
redakcja@7dni.com.pl
redakcja7dni@interia.pl

Biuro reklamy

tel. 34 374 05 02
kom. 512 044 894
marketing7dni@gmail.com
redakcja7dni@interia.pl

Edit Template

Zwycięzcy puczu w Śródmiejskiej nie odpuszczają

Po ostrym starciu na Walnym Zebraniu Członków Śródmiejskiej Spółdzielni Mieszkaniowej w Częstochowie pomiędzy dotychczasową władzą spółdzielni a tak zwaną grupą przewrotowców – opadły emocje. Wydawać by się mogło, że wszystko jest po staremu, a konflikt rozstrzygną organy ścigania, w tym prokuratura, gdyby nie pismo, które ostatnio trafiło do skrzynek listowych mieszkańców spółdzielni. Wcześniej listy słał zarząd spółdzielni, a teraz grupa, która zamierza ten zarząd obalić i władzę w spółdzielni przejąć.

Przypomnijmy. Grupa przewrotowców (z pełnomocnictwami) weszła na Walne Zgromadzenie Śródmiejskiej Spółdzielni Mieszkaniowej w Częstochowie zorganizowane pod koniec maja, a że byli liczniejsi niż mieszkańcy spółdzielni przegłosowali wszystko, co chcieli. Wprowadzili 4 z 7 członków rady nadzorczej, czym osiągnęli większość w radzie. Teraz mogą usunąć dotychczasowy zarząd spółdzielni. Puczu dokonała grupa pod przewodnictwem młodej lewicy przeciwko… lewicy „starej”. Jedną z twarzy przewrotu jest 29-letni radny SLD Sebastian Trzeszkowski. Tym bardziej można przypuszczać, że sytuacja, do której doszło w spółdzielni Śródmiejskiej w Częstochowie ma podtekst personalny, wymierzony w prezesa Bogusława Pucha, jednocześnie działacza lewicy, ale też jego zastępczynię i byłą już żonę prezydenta Krzysztofa Matyjaszczyka (SLD) – Sylwię Matyjaszczyk. 

List do mieszkańców:

„Drodzy Sąsiedzi!

Zwracamy się do Was, ponieważ prawdopodobnie dotarła do Was nieprawdziwa informacja rozpuszczona przez obecny zarząd, odnośnie wyborów do Rady Nadzorczej Spółdzielni. Obecny zarząd obawia się utraty władzy i próbuje Państwa przekonać, że jakaś bliżej nieokreślona grupa próbuje przejąć spółdzielnię CO JEST NIEPRAWDĄ. To zarząd, którego skład od lat nie uległ zmianie traktuje naszą Spółdzielnię jako swoją własność, a mieszkańców, którzy w demokratyczny sposób chcieli wprowadzić do Spółdzielni powiew świeżości oczerniają, manipulując przy tym Państwa zdaniem.

Śpieszymy zatem z wyjaśnieniem, dlaczego zależy nam na zmianie obecnej władzy i poprawie jakości życia NAS – mieszkańców spółdzielni.

Po pierwsze wszyscy wybrani dnia 23 maja 2023 roku członkowie Rady Nadzorczej są członkami i mieszkańcami naszej spółdzielni a nie jak twierdzi zarząd osobami „z zewnątrz”.

Nowo wybranymi członkami rady nadzorczej w naszej Spółdzielni w dniu 23 maja 2023 roku zostali: Pan Dominik Stelmaszczyk z ul. Bohaterów Getta (45 lat), Pani Aleksandra Rumin z ul. Orlik-Ruckemanna (75 lat), Pan Tomasz Skoczylas z ul. Jasnogórskiej (31 lat), Pan Dawid Piech z ul. Bohaterów Getta (37 lat) – wszyscy wybrani są członkami i mieszkańcami naszej Spółdzielni.

Obecny zarząd uniemożliwia im wprowadzenia w życie postulatów mieszkańców, takich jak, poprawa infrastruktury, zlecenie malowania klatek, montaży bram wjazdowych, pielęgnacji zieleni i wielu innych ważnych dla nas spraw. Takim postępowaniem obecny zarząd działa na szkodę Spółdzielni i w konsekwencji nas wszystkich – jej mieszkańców. Mając na uwadze że Rada Nadzorcza ma prawo analizy dokumentów finansowych spółdzielni i badania zasadności ponoszenia poszczególnych wydatków takie postępowanie obecnego zarządu nasuwa oczywiste obawy co do jego gospodarności.

Po drugie, obecny zarząd twierdzi, że wyboru Rady Nadzorczej dokonały osoby niebędące członkami Spółdzielni. To nieprawda. Wyboru dokonali uczestnicy Walnego Zgromadzenia, które składało się z członków Spółdzielni oraz częściowo – z ich zastępców, których członkowie Spółdzielni nie mogący wziąć udziału w wielogodzinnych obradach, upoważnili do głosowania. Wyjaśniamy, że wszystkie pełnomocnictwa na Walne Zgromadzenie zostały udzielone zgodnie z prawem, przepisami ustanowionymi przez samą Spółdzielnię i dobrymi obyczajami. Dochodzą nas też informacje o próbach manipulacji przez namawianie do zmiany zdania, wprowadzania w błąd co do faktycznego przebiegu Walnego Zgromadzenia i jego poprawności prawnej. Dlatego prosimy o zgłaszanie do nas takich sytuacji – będziemy mogli wtedy wyjaśnić i udzielić pomocy.

Drodzy sąsiedzi, mamy nadzieję że jak najszybciej uda się nowo wybranym członkom rady nadzorczej rozpocząć prace i w końcu porządnie zająć się naszymi sprawami. Chcemy rozwiązać problemy, o które walczycie od lat a które dotychczas były blokowane.

Chcemy też, aby każdy mieszkaniec mógł się wypowiedzieć i zaangażować w życie naszej spółdzielni, dlatego zapraszamy na najbliższe Walne Zgromadzenie, ponieważ jest to miejsce w którym każdy mieszkaniec ma możliwość realnego wpływu na planowane działania, a Zarząd jest po to, żeby dopilnować jego wykonania.

Jednocześnie pozostawiamy adres mailowy do kontaktu sąsiedzkiego:
mieszkancysrodmiejskiej@ gmail.com

Udostępnij:

4 komentarzy

 • Anonim

  Nareszcie ktoś się za to zabrał.
  Pozdrawiam i trzymam kciuki

 • Anonim

  Nareszcie ktoś się za to zabrał.
  Pozdrawiam i trzymam kciuki

 • XXl

  W SpółdzielniSródmiejskiej podobnie jak w Brukseli Parlamentu UE, jak nie znami to wróg.wybierzcie niemców a wszystko będzie dobrze, lub innych niezgodnych

 • XXl

  W SpółdzielniSródmiejskiej podobnie jak w Brukseli Parlamentu UE, jak nie znami to wróg.wybierzcie niemców a wszystko będzie dobrze, lub innych niezgodnych

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Dołącz do nas!

Zapisz się do Newsletera

Udało się zasubskrybować! Ups! Coś poszło nie tak...
Archiwum gazety
Edit Template
Materiały audio
Materiały wideo

Kontakt

Tygodnik Regionalny 7 dni

Al. Wolności 22 lok. 12
42-200 Częstochowa

Biuro reklamy

tel. 34 374 05 02
kom. 512 044 894
e-mail: marketing7dni@gmail.com
e-mail: redakcja7dni@interia.pl

 
Redakcja

tel. 34 374 05 02
e-mail: redakcja@7dni.com.pl
e-mail: redakcja7dni@interia.pl

Wydawca 7 dni

NEWS PRESS RENATA KLUCZNA
Al. Wolności 22 lok. 12
42-200 Częstochowa
NIP: 949-163-85-14
tel. 34/374-05-02
mail: redakcja@7dni.com.pl

Media społecznościowe

© 2023 Tygodnik Regionalny 7 dni
Skip to content