Skontaktuj się z nami!

Reklama

To jest miejsce na Twoją reklamę

Kontakt

Tygodnik Regionalny 7 dni

Al. Wolności 22 lok. 12
42-217 Częstochowa

Redakcja

tel. 34 374 05 02
redakcja@7dni.com.pl
redakcja7dni@interia.pl

Biuro reklamy

tel. 34 374 05 02
kom. 512 044 894
marketing7dni@gmail.com
redakcja7dni@interia.pl

Edit Template

Zostań Przewodnikiem Domowych Finansów

W szkole uczymy się czytać, pisać, liczyć. Dla każdego z nas to oczywisty proces edukacyjny wprowadzający w dorosłe życie. A gdzie odbywa się edukacja finansowa?

Niestety w przeciwieństwie choćby do naszych południowych sąsiadów – Czech, Polska nie posiada zaakceptowanego przez MENiS  programu edukacji finansowej na wszystkich szczeblach szkolnej edukacji. Wiedzę tę zdobywamy w domu, czytając prasę, obserwując świat finansowy. Nasza wiedza jest wyrywkowa, nieusystematyzowana, nie posiadająca zakorzenionych podstaw. Efektem są często błędne, pochopnie podejmowane decyzje, które często skutkują nawet na lata.

Hasła edukacja finansowa czy ekonomiczna kojarzą się raczej z pojedynczymi projektami niż z procesem, w którym powinniśmy uczestniczyć od najwcześniejszych lat. Realizowane projekty adresowane są zwykle do wąskich grup odbiorców, a wraz z ich zakończeniem zanika często możliwość dalszego korzystania z przekazywanej wiedzy.

Fundacja Wspomagania Wsi wraz z Narodowym Bankiem Polskim od 2008 roku przygotowują lokalne organizacje pozarządowe do  pełnienia funkcji Przewodnika Domowych Finansów. To ważne, aby w każdej polskiej gminie edukacja finansowa miała stałe miejsce i swoich trenerów.

Przewodnik Domowych Finansów służy upowszechnianiu edukacji finansowej w sposób zorganizowany, poprzez określone miejsce, trenera oraz program bazujący na jednakowych materiałach, utrzymujący wysoki standard prowadzonych działań.

O tym jak ważny jest dostęp do informacji, pomoc, konsultacje czy nawet zwykła rozmowa  pomagająca rozwiązać finansowy problem, przekonali się już trenerzy edukacji finansowej z wielu małych miejscowości w Polsce.

W ponad 200 takich miejscach odbywały się lub będą odbywać szkolenia z zarządzania długiem i planowania domowego budżetu, w czasie których trener programu edukacji finansowej nauczy jak planować domowe finanse, jak określać i realizować cele finansowe, jak oszczędzać i jak wydawać
rozsądnie, oraz jak i gdzie pożyczać?

Tworzona dzięki Finansowaniu Narodowego Banku Polskiego sieć Przewodników Domowych Finansów, na stałe powinna wpisać szkolenia z edukacji finansowej na mapę nieformalnej, pozaszkolnej edukacji społecznej.

Fundacja Wspomagania Wsi zaprasza wszystkich zainteresowanych prowadzeniem edukacji finansowej na terenie swojej miejscowość – od aktywistów lokalnych zrzeszonych w różnych organizacjach bądź działających mniej formalnie, po przedstawicieli władz gminnych, szkół i ośrodków kultury na spotkanie otwarte, w czasie którego zostanie zaprezentowany model Przewodnika Domowych Finansów, rezultaty dotychczasowych działań oraz praktyki dotyczące rozwiązywania palących problemów społecznych.

Spotkanie odbędzie się 23 marca 2011 r. w siedzibie Starostwa Powiatowego w Zawierciu w godz. 10-14. Udział w nim jest  otwarty i całkowicie bezpłatny.

Więcej informacji na www.akosidlo@fww.org.pl i www.edufin.org.pl

Udostępnij:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Dołącz do nas!

Zapisz się do Newsletera

Udało się zasubskrybować! Ups! Coś poszło nie tak...
Archiwum gazety
Edit Template
Materiały audio
Materiały wideo

Kontakt

Tygodnik Regionalny 7 dni

Al. Wolności 22 lok. 12
42-200 Częstochowa

Biuro reklamy

tel. 34 374 05 02
kom. 512 044 894
e-mail: marketing7dni@gmail.com
e-mail: redakcja7dni@interia.pl

 
Redakcja

tel. 34 374 05 02
e-mail: redakcja@7dni.com.pl
e-mail: redakcja7dni@interia.pl

Wydawca 7 dni

NEWS PRESS RENATA KLUCZNA
Al. Wolności 22 lok. 12
42-200 Częstochowa
NIP: 949-163-85-14
tel. 34/374-05-02
mail: redakcja@7dni.com.pl

Media społecznościowe

© 2023 Tygodnik Regionalny 7 dni
Skip to content