Skontaktuj się z nami!

Reklama

To jest miejsce na Twoją reklamę

Kontakt

Tygodnik Regionalny 7 dni

Al. Wolności 22 lok. 12
42-217 Częstochowa

Redakcja

tel. 34 374 05 02
redakcja@7dni.com.pl
redakcja7dni@interia.pl

Biuro reklamy

tel. 34 374 05 02
kom. 512 044 894
marketing7dni@gmail.com
redakcja7dni@interia.pl

Edit Template

Zdrowa dieta – jakie produkty wybierać?

Chyba każdy z nas słyszał powiedzenie, że jesteśmy tym, co jemy. Warto zatem pomyśleć nad tym, jak się odżywiamy i wprowadzić do swojego codziennego jadłospisu zdrowe jedzenie. Nikt tutaj nie ma na myśli żadnej diety. Chodzi o produkty bogate w cenne składniki odżywcze. Sprawdźmy, co powinno się znaleźć w naszej lodówce oraz szafkach kuchennych.

Zdrowe produkty pełne składników mineralnych

Wiemy już, że bardzo ważne jest to, co będziemy na co dzień jeść. Gdy chcemy wprowadzić do swojego życia zdrową dietę, to nie możemy zapomnieć o pewnych jej składnikach. Co mamy na myśli? Mamy na myśli zdrowe tłuszcze (na przykład masło klarowane), produkty mleczne, rośliny strączkowe, oleje roślinne, owoce, jak i mięso ze sprawdzonych źródeł. 
Nie możemy pomijać produktów mających w swoim składzie witaminy e, witaminę c, składników odżywczych o niskim indeksie glikemicznym, jak i wielonienasycone kwasy tłuszczowe. To wszystko jest potrzebne do prawidłowego funkcjonowania organizmu. 
Wybieraj produkty, których skład masz sprawdzony. Przykładem jest, chociażby zdrowa mąka żytnia razowa 2000, czy też kawa zbożowa. Do smarowania pieczywa używajmy masła z 82 procentami tłuszczu. Jedzmy codziennie warzywa i owoce. Gdy za oknem zima, to pamiętajmy, że zawsze są dostępne owoce mrożone. Na zdrowej diecie przez dietetyków polecane są także nasiona roślin strączkowych, a także nienasycone kwasy tłuszczowe. 

Produkty pochodzenia zwierzęcego – czy one także powinny znajdować się w naszej diecie?

Bardzo ważne jest dla nas dobro zwierząt, ale eksperci są zgodni, że produkty mięsne także wliczają się do zdrowego odżywiania. Zdrowe odżywianie to nie tylko składniki mineralne, produkty świeże, produkty zbożowe, ale także mięso na przykład drobiowe, które jest źródłem białka. Spożywanie ryb także jest bardzo ważne. 
Jednak chyba najważniejsze jest to, aby tego typu produkty mieć ze sprawdzonego źródła. Nie kupujmy taniego mięsa w supermarkecie, gdy nie wiemy skąd to mięso, w ogóle jest. Należy wybierać produkty najmniej przetworzone. Gdy zależy Ci na tym, aby się zdrowo odżywiać, to musisz nieco się natrudzić. Twój organizm potrzebuje różnych składników. W dzisiejszych czasach dobre jakościowo artykuły spożywcze możemy nawet kupić w sklepie internetowym. Jak widać na załączonym obrazku, wcale nie jest tak trudno jeść zdrowo. Koniec zjadania pustych kalorii. Stawiajmy na wartości odżywcze, jak i na ruch. Aktywność fizyczna powinna zostać wprowadzona do naszego codziennego funkcjonowania. W końcu na zdrowe zakupy nie poświęcisz wcale tak dużo czasu. 

Zwracaj uwagę na to, co jesz, a będziesz zadowolony z osiągniętych efektów.

Udostępnij:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Dołącz do nas!

Zapisz się do Newsletera

Udało się zasubskrybować! Ups! Coś poszło nie tak...
Archiwum gazety
Edit Template
Materiały audio
Materiały wideo

Kontakt

Tygodnik Regionalny 7 dni

Al. Wolności 22 lok. 12
42-200 Częstochowa

Biuro reklamy

tel. 34 374 05 02
kom. 512 044 894
e-mail: marketing7dni@gmail.com
e-mail: redakcja7dni@interia.pl

 
Redakcja

tel. 34 374 05 02
e-mail: redakcja@7dni.com.pl
e-mail: redakcja7dni@interia.pl

Wydawca 7 dni

NEWS PRESS RENATA KLUCZNA
Al. Wolności 22 lok. 12
42-200 Częstochowa
NIP: 949-163-85-14
tel. 34/374-05-02
mail: redakcja@7dni.com.pl

Media społecznościowe

© 2023 Tygodnik Regionalny 7 dni
Skip to content