Skontaktuj się z nami!

Reklama

To jest miejsce na Twoją reklamę

Kontakt

Tygodnik Regionalny 7 dni

Al. Wolności 22 lok. 12
42-217 Częstochowa

Redakcja

tel. 34 374 05 02
redakcja@7dni.com.pl
redakcja7dni@interia.pl

Biuro reklamy

tel. 34 374 05 02
kom. 512 044 894
marketing7dni@gmail.com
redakcja7dni@interia.pl

Edit Template

Zdobyć chińskiego inwestora

Prezydent Krzysztof Matyjaszczyk wrócił z kilkudniowej wizyty w Chinach. Celem podróży były rozmowy biznesowe, mające zachęcić tamtejszych inwestorów do lokowania swojego kapitału w Częstochowie. Na miejscu zostali zastępcy prezydenta, którzy kontynuują rozmowy dotyczące współpracy gospodarczej obu krajów. 

W skład delegacji reprezentującej nasze miasto w Azji weszli: Krzysztof Matyjaszczyk, jego zastępcy –  Jarosław Marszałek i Mirosław Soborak, wiceprezes częstochowskiej Agencji Rozwoju Regionalnego, Paweł Szczeszek oraz  radny SLD Zbigniew Niesmaczny. Głównym punktem wizyty było spotkanie z przedstawicielami China International Water & Electric Corporation – firmy zainteresowanej  inwestycjami w sektor energetycznymi w Polsce. Rozmowy na temat wspólnych interesów trwają już od dłuższego czasu.
Częstochowska delegacja odwiedziła m.in. Pekin i Szanghaj. Koszty pobytu w Pekinie sfinansowała strona chińska, z kolei za pobyt w Szanghaju zapłaciła Polska Agencja Informacji i Inwestycji Zagranicznych. Według informacji magistratu – pieniądze na zakup biletów lotniczych w kwocie 3,9 tys. zł pochodzą ze środków unijnych. Wyjątkiem jest bilet radnego Niesmacznego, za który zapłacił z własnej kieszeni.
Zdaniem prezydenta Matyjaszczyka Chiny, będące liderem światowej gospodarki, są dla Częstochowy najlepszym z możliwych partnerów. Początek rozmowom dało spotkanie zorganizowane przez firmę Jinxiu Tianrun Culture and Development, a skierowane do samorządowców zainteresowanych kierunkiem wschodnim i współpracujących z Polską Agencją Informacji i Inwestycji Zagranicznych. Przedstawiona przez Częstochowę oferta zaowocowała zaproszeniem do Pekinu.
Podczas kilkudniowej wizyty w Chnach częstochowska delegacja odbyła liczne rozmowy z izbami handlowymi i gospodarczymi, przedsiębiorcami, władzami miast i okręgów, przedstawicielami różnych branż – od usług po przemysł ciężki. W Szanghaju zastępcy prezydenta spotkają się  z kilkunastoma firmami chińskimi zainteresowanymi inwestycjami w Polsce oraz z wiceburmistrzem Szanghaju. Na rezultaty rozmów trzeba jeszcze poczekać, gdyż rozmowy wiąż trwają. Jak twierdzi prezydent Matyjaszczyk – Już teraz widać duże zainteresowanie naszym rynkiem.

Udostępnij:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Dołącz do nas!

Zapisz się do Newsletera

Udało się zasubskrybować! Ups! Coś poszło nie tak...
Archiwum gazety
Edit Template
Materiały audio
Materiały wideo

Kontakt

Tygodnik Regionalny 7 dni

Al. Wolności 22 lok. 12
42-200 Częstochowa

Biuro reklamy

tel. 34 374 05 02
kom. 512 044 894
e-mail: marketing7dni@gmail.com
e-mail: redakcja7dni@interia.pl

 
Redakcja

tel. 34 374 05 02
e-mail: redakcja@7dni.com.pl
e-mail: redakcja7dni@interia.pl

Wydawca 7 dni

NEWS PRESS RENATA KLUCZNA
Al. Wolności 22 lok. 12
42-200 Częstochowa
NIP: 949-163-85-14
tel. 34/374-05-02
mail: redakcja@7dni.com.pl

Media społecznościowe

© 2023 Tygodnik Regionalny 7 dni
Skip to content