Skontaktuj się z nami!

Reklama

To jest miejsce na Twoją reklamę

Kontakt

Tygodnik Regionalny 7 dni

Al. Wolności 22 lok. 12
42-217 Częstochowa

Redakcja

tel. 34 374 05 02
redakcja@7dni.com.pl
redakcja7dni@interia.pl

Biuro reklamy

tel. 34 374 05 02
kom. 512 044 894
marketing7dni@gmail.com
redakcja7dni@interia.pl

Edit Template

Zawody wędkarskie o „Puchar Komendanta Społecznej Straży Rybackiej” Okręgu PZW Częstochowa

W sobotę 25 sierpnia na łowisku specjalnym koła PZW Blachownia rozegrano pod patronatem medialnym Tygodnika , zawody spławikowe o „Puchar Komendanta SSR” Okręgu PZW Częstochowa. 

Przed przystąpieniem do rywalizacji odbyła się część oficjalna, podczas której komendant SSR Robert Amborski przedstawił zaproszonych gości, którzy potem prawie w komplecie wzięli udział w zawodach: Eugeniusza Bugaja prezesa ZO PZW Częstochowa, Piotra Wylona komendanta Wojewódzkiego Państwowej Straży Rybackiej, Piotra Maronia komendanta SSR powiatu lublinieckiego i wiceprezesa ZO PZW Częstochowa, Andrzeja Brędzla wiceprezesa ZO PZW Częstochowa, Rafała Jędrysiaka wiceprezesa ZO PZW Częstochowa, gospodarza i sędziego głównego zawodów, przedstawicieli Samodzielnego Pododdziału Prewencji Policji w Częstochowie, przedstawicieli Komendy Miejskiej Policji w Częstochowie oraz komendantów i strażników SSR grup terenowych Okręgu PZW Częstochowa. Następnie Eugeniusz Bugaj prezes Okręgu wręczył odznaczenia zasłużonym w ochronie wód. 
Wyróżnieni zostali: „Medalem za Zasługi w Rozwoju Wędkarstwa Polskiego” funkcjonariuszka policji Mariola Biskup, „Złotymi Odznakami PZW z Wieńcami” – wieloletni strażnik SSR, a teraz funkcjonariusz PSR Jacek Paszkiewicz i komendant grupy terenowej SSR Szczekociny Zenon Sieradzki, „Medalami za Zasługi w Rozwoju Wędkarstwa Okręgu PZW Częstochowa” – komendant wojewódzki PSR Piotr Wylon, funkcjonariusze policji Michał Śnioszek i Konrad Stegnarski, komendant grupy terenowej SSR Częstochowa Miasto Marcin Radecki i strażnik grupy terenowej SSR Kalety Seweryn Cichoń. 

Prezes podziękował wszystkim obecnym za trud, jaki wkładają w ochronę akwenów Okręgu Częstochowa. Po nim zabrał głos Piotr Wylon komendant PSR, który przedstawił działania Państwowej Straży Rybackiej i podziękował za pomoc, jakiej udziela jego strażnikom Okręg Częstochowski. 

Na tym zakończyła się część oficjalna i 25 kapitanów dwuosobowych drużyn przystąpiło do losowania stanowisk. Zawody trwały 4 godziny, każda z drużyn wędkowała na jednym stanowisku, korzystając z dwóch wędek spławikowych z kołowrotkiem. Łowiono przede wszystkim: sumiki karłowate i leszcze, ale trafiło się kilka bonusów w postaci karasi, lina, karpia czy amura. Ten ostatni przesądził o zwycięstwie w całych zawodach ekipy PSR udowadniając, że strażnicy tej formacji nie tylko chronią nasze wody, ale również doskonale łowią ryby. 
Po zważeniu ryb wszyscy udali się do Rybaczówki koła Blachownia na przepyszną golonkę w kapuście, którą dla zawodników przygotowała restauracja Bajka. Gdy wszyscy zaspokoili apetyt komendant SSR wraz sędzią głównym ogłosili wyniki i wręczyli: puchary i dyplomy oraz upominki (które będą pomocne podczas wykonywania obowiązków strażnika), najlepszym sześciu drużynom. Do wręczających laury dołączyli przedstawiciele Strzelnicy City Sport 24 w Tarnowskich Górach, którzy zaprosili na strzelnice trzy najlepsze drużyny, które będą mogły zapoznać się z działaniem różnej broni palnej pod okiem instruktora. Zaproszenia osobiście wręczyła Beata Kuźma- Rassek właścicielka strzelnicy. 

Na koniec Robert Amborski komendant SSR Okręgu Częstochowa podziękował za pomoc w organizacji zawodów: kołu Blachownia, przekazując na ręce prezesa pamiątkową statuetkę, Bożenie Michalak, Tygodnikowi Regionalnemu 7 dni za pieczę medialną oraz Strzelnicy City Sport 24. Podziękował również wszystkim za przybycie i zaprosił na następne zawody w przyszłym roku, które rozgrywane będą w podobnej formule.

Najlepsze sześć drużyn:
Państwowa Straż Rybacka (Piotr Wylon i Jacek Paszkiewicz) – 3.920 pkt
Grupa Terenowa Szczupak Zawiercie (Sławomir Bewicz i Adam Zaława) – 2.490 pkt
Grupa Terenowa Ostrowy (Rafał Krawczyk i Zbigniew Piątek) – 2.450 pkt
Grupa Terenowa Pajęczno (Tadeusz Moryń i Bogdan Filak) – 2.140 pkt
Grupa Terenowa SSR Wykromet (Sławomir Kowalik i Andrzej Michalak) – 1.840 pkt
SPP Policji (Łukasz Chłąd i Konrad Kozioł) – 1.660 pkt

Udostępnij:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Dołącz do nas!

Zapisz się do Newsletera

Udało się zasubskrybować! Ups! Coś poszło nie tak...
Archiwum gazety
Edit Template
Materiały audio
Materiały wideo

Kontakt

Tygodnik Regionalny 7 dni

Al. Wolności 22 lok. 12
42-200 Częstochowa

Biuro reklamy

tel. 34 374 05 02
kom. 512 044 894
e-mail: marketing7dni@gmail.com
e-mail: redakcja7dni@interia.pl

 
Redakcja

tel. 34 374 05 02
e-mail: redakcja@7dni.com.pl
e-mail: redakcja7dni@interia.pl

Wydawca 7 dni

NEWS PRESS RENATA KLUCZNA
Al. Wolności 22 lok. 12
42-200 Częstochowa
NIP: 949-163-85-14
tel. 34/374-05-02
mail: redakcja@7dni.com.pl

Media społecznościowe

© 2023 Tygodnik Regionalny 7 dni
Skip to content