Skontaktuj się z nami!

Reklama

To jest miejsce na Twoją reklamę

Kontakt

Tygodnik Regionalny 7 dni

Al. Wolności 22 lok. 12
42-217 Częstochowa

Redakcja

tel. 34 374 05 02
redakcja@7dni.com.pl
redakcja7dni@interia.pl

Biuro reklamy

tel. 34 374 05 02
kom. 512 044 894
marketing7dni@gmail.com
redakcja7dni@interia.pl

Edit Template

Zaczytana Częstochowa 2014

Festiwal Dekonstrukcji Słowa „Czytaj!” to spotkania z książką i słowem. A wyrósł z przekonania, że czytać wypada zawsze i wszędzie.

Do 12 października organizatorzy zapraszają na bardzo różne, często nieoczywiste imprezy literackie, które odbędą się w wielu zakątkach miasta. I tak na warsztatach Wolnych Lektur będzie można się przekonać, w jaki sposób literatura ląduje w cyfrowym świecie. Mariusz Pisarski będzie swoich „warsztatowiczów” oprowadzał po labiryntach hipertekstu, a Olga Wróbel zdradzi tajniki tworzenia komiksów. Z kolei artyści wizualni Marcelina Amelia, Piotr Kaniecki i Przemysław Kruk pomogą włamać się do książek za pomocą ilustracji, malarstwa i fotografii. Biblioteka odda się we władanie hiphopowców ze składu Wszystko Jasne, Willa Generała dzięki larp’owi zmieni się w scenografię mrocznej opowieści Lovecrafta, a po ulicach, w ramach gry miejskiej, przechadzać się będą bohaterowie młodzieżowego cyklu „Felix, Net i Nika”. Po raz pierwszy również Festiwal „Czytaj!” połączył siły z Akademią im. Jana Długosza, dzięki czemu odbędzie się otwarte seminarium naukowe „Maszyny kruszenia słowa”, czyli dyskusja o miejscu literatury w świecie zdominowanym przez nowe media. Oczywiście nie zabraknie również klasycznych spotkań autorskich, wspólnego czytania i wymiany książki. Wśród zaproszonych gości znajdzie się Krzysztofa Varga, Wit Szostak, Rafał Kosik, Maciej Sieńczyk oraz Kalina Błażejowska.

Podczas Festiwalu nie zabraknie filmowego wieczoru   z Bohumilem Hrabalem. W programie „Makabratura” oraz „Perełki na dnie”, czyli klasyczne etiudy mistrzów kina czeskiego, będące ekranizacjami prozy Hrabala. Filmy to wyjątkowe i dziś już trochę zapomniane – dlatego nie można przegapić rzadkiej okazji, by zobaczyć je na dużym ekranie. Drugie wydarzenie związane jest z rocznicą urodzin Williama Burroughs’a, którą uczestnicy Festiwalu świętować będą podczas specjalnego koncertu muzyki eksperymentalnej, w całości inspirowanej twórczością amerykańskiego pisarza.
Najważniejsza w Festiwalu „Czytaj!” jest zabawa. Impreza pokazuje bardzo różne spojrzenia na literaturę oraz łączy różne środowiska, które wspólnie tworzą wyjątkowe święto książki w Częstochowie.

Udostępnij:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Dołącz do nas!

Zapisz się do Newsletera

Udało się zasubskrybować! Ups! Coś poszło nie tak...
Archiwum gazety
Edit Template
Materiały audio
Materiały wideo

Kontakt

Tygodnik Regionalny 7 dni

Al. Wolności 22 lok. 12
42-200 Częstochowa

Biuro reklamy

tel. 34 374 05 02
kom. 512 044 894
e-mail: marketing7dni@gmail.com
e-mail: redakcja7dni@interia.pl

 
Redakcja

tel. 34 374 05 02
e-mail: redakcja@7dni.com.pl
e-mail: redakcja7dni@interia.pl

Wydawca 7 dni

NEWS PRESS RENATA KLUCZNA
Al. Wolności 22 lok. 12
42-200 Częstochowa
NIP: 949-163-85-14
tel. 34/374-05-02
mail: redakcja@7dni.com.pl

Media społecznościowe

© 2023 Tygodnik Regionalny 7 dni
Skip to content