Skontaktuj się z nami!

Reklama

To jest miejsce na Twoją reklamę

Kontakt

Tygodnik Regionalny 7 dni

Al. Wolności 22 lok. 12
42-217 Częstochowa

Redakcja

tel. 34 374 05 02
redakcja@7dni.com.pl
redakcja7dni@interia.pl

Biuro reklamy

tel. 34 374 05 02
kom. 512 044 894
marketing7dni@gmail.com
redakcja7dni@interia.pl

Edit Template

Za późno na zmiany na Błesznie

Na nic się zdały protesty mieszkańców Błeszna. Jest już za późno na zmianę trasy nowo powstającej linii tramwajowej.

Od kilku miesięcy ponad trzystu mieszkańców dzielnicy Błeszno domaga się korekty planów budowy linii tramwajowej w dzielnicy Błeszno. Podejmując protest wiedzieli, że nie powstrzymają realizacji inwestycji, która ruszyła w sierpniu br., ale domagali się wprowadzenia zmian. Mieszkańcy Błeszna chcą  poprowadzenia torowiska południową stroną ulicy Jesiennej do skrzyżowania z ul. Bohaterów Katynia i przeprowadzenia ukośnie przez to skrzyżowanie. Sugerowane korekty są jednak na tyle duże, że ich wprowadzenie wiązałoby się z koniecznością zmiany pozwolenia na budowę. Urząd Marszałkowski, który decyduje o unijnych dotacjach (a te stanowią 85 proc. z 60 mln zł, które pochłonie 4,5  kilometrowy odcinek linii tramwajowej) nie przewiduje zmian w projekcie. Jako argument powołuje się na dyrektywy unijne, w myśl których zmiany w projekcie nie mogą przekraczać 10 procent zatwierdzonych planów. Żądania mieszkańców Błeszna ten pułap przekraczają. Urzędnicy przypominają także, że plan inwestycji był prezentowany i konsultowany z mieszkańcami i tego typu sprzeciwy wówczas się nie pojawiły. Potwierdza to  przewodniczący Rady Miasta Marek Balt, który zarzuca mieszkańcom Błeszna brak poparcia, gdy podczas poprzedniej kadencji ubiegał się o wprowadzenie korekty w projekcie budowy nowej linii tramwajowej.
W ul. Orkana wykonano prace przy uzbrojeniu podziemnym, na ukończeniu są prace przy układaniu krawężników i chodników, wykonano oświetlenie, spawane są szyny tramwajowe. W ul. Jesiennej – na odcinku do ulicy Bienia – gotowe jest już uzbrojenie podziemne, wykonano przebudowę jezdni, oświetlenie na torowisku, ułożono szyny na podkładach betonowych. Na pozostałym odcinku trwa przebudowa uzbrojenia podziemnego, budowa torowiska. W ul. Rakowskiej i Limanowskiego trwa przebudowa uzbrojenia podziemnego, budowa stacji zasilania.
Jeszcze w tym roku będzie gotowa ulica Orkana z torowiskiem. Prace prowadzone są także na ulicach 11 Listopada i Jesiennej. Następny etap to ul. Jagiellońska, Limanowskiego, Bienia, Rakowska. Zakończenie projektu nastąpi w 2012 roku.

Udostępnij:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Dołącz do nas!

Zapisz się do Newsletera

Udało się zasubskrybować! Ups! Coś poszło nie tak...
Archiwum gazety
Edit Template
Materiały audio
Materiały wideo

Kontakt

Tygodnik Regionalny 7 dni

Al. Wolności 22 lok. 12
42-200 Częstochowa

Biuro reklamy

tel. 34 374 05 02
kom. 512 044 894
e-mail: marketing7dni@gmail.com
e-mail: redakcja7dni@interia.pl

 
Redakcja

tel. 34 374 05 02
e-mail: redakcja@7dni.com.pl
e-mail: redakcja7dni@interia.pl

Wydawca 7 dni

NEWS PRESS RENATA KLUCZNA
Al. Wolności 22 lok. 12
42-200 Częstochowa
NIP: 949-163-85-14
tel. 34/374-05-02
mail: redakcja@7dni.com.pl

Media społecznościowe

© 2023 Tygodnik Regionalny 7 dni
Skip to content