Skontaktuj się z nami!

Reklama

To jest miejsce na Twoją reklamę

Kontakt

Tygodnik Regionalny 7 dni

Al. Wolności 22 lok. 12
42-217 Częstochowa

Redakcja

tel. 34 374 05 02
redakcja@7dni.com.pl
redakcja7dni@interia.pl

Biuro reklamy

tel. 34 374 05 02
kom. 512 044 894
marketing7dni@gmail.com
redakcja7dni@interia.pl

Edit Template

Za nami Dni Częstochowy!

Kilkanaście tysięcy osób bawiło się na piątkowych koncertach w ramach Dni Częstochowy. Główną gwiazdą wieczoru była Kora. W czasie imprezy wręczono m.in. nagrody Miasta Częstochowy w dziedzinie kultury oraz wyróżnienie Mecenas Kultury 2012.

Zanim na scenie ustawionej w dzielnicy Północ (na błoniach za pętlą tramwajową) pojawiła się Kora z zespołem (z gościnnym udziałem Janusza Yaniny Iwańskiego), wystąpili na niej m.in. zespół Shamboo oraz Sylwia Grzeszczak. Na scenie odbyła się też plenerowa prezentacja drużyny siatkarzy Wkręt-metu AZS Częstochowa na nowy sezon.
W czasie imprezy rozstrzygnięty został także miejski konkurs na najładniej ukwiecony balkon (akurat dwie pierwsze nagrody zdobyli mieszkańcy pobliskiej ulicy Pużaka – Krystian Kowalik i  Adam Maruszczyk), a podopiecznym częstochowskiego oddziału Towarzystwa Przyjaciół Dzieci wręczono ufundowane przez sponsorów plecaki. Był to finał akcji charytatywnej „Nowy plecak na nowy rok szkolny”. Tradycyjnie już w czasie Dni Częstochowy nagrody Miasta Częstochowy w dziedzinie kultury odebrali jej twórcy i animatorzy. W tym roku w kategorii teatr i film nagrodę za całokształt osiągnięć w dziedzinie sztuki scenicznej przyznano Ewie Agopsowicz-Kuli – aktorce Teatru im. A. Mickiewicza; w kategorii ochrona i promocja kultury – za promocję sztuk plastycznych i wspieranie młodych twórców – wyróżniona została Ewa Powroźnik – prezes Stowarzyszenia Plastyków im. Jerzego Dudy-Gracza; w kategorii literatura i historia nagrodę za całokształt działalności twórczej, ze szczególnym uwzględnieniem publikacji “Częstochowa między wojnami”, otrzymał Zbisław Janikowski; w kategorii muzyka i taniec – za całokształt działalności kompozytorskiej i wykonawczej – nagrodzony został znany częstochowski instrumentalista Jarosław Woszczyna; a w kategorii sztuk plastycznych wyróżniono działalność artystyczną w dziedzinie fotografii Jacentego Dędka – współpracującego m.in. z National Geographic i wieloma prestiżowymi wydawnictwami.
Nagrody wręczał prezydent miasta Krzysztof Matyjaszczyk, który – tuż przed występem Kory – przekazał też uroczyście statuetkę Mecenas Kultury 2012. Trafiła ona do rąk dyrektora nagrodzonej firmy – ORBIS S.A. – Oddział Hotel Mercure-Patria – Krzysztofa Tuszyckiego.
Później był już koncert Kory – głównej gwiazdy wieczoru, w trakcie którego legenda polskiego rocka, niekwestionowana osobowość polskiej sceny muzycznej udowodniła, że jest ciągle w znakomitej formie.

Udostępnij:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Dołącz do nas!

Zapisz się do Newsletera

Udało się zasubskrybować! Ups! Coś poszło nie tak...
Archiwum gazety
Edit Template
Materiały audio
Materiały wideo

Kontakt

Tygodnik Regionalny 7 dni

Al. Wolności 22 lok. 12
42-200 Częstochowa

Biuro reklamy

tel. 34 374 05 02
kom. 512 044 894
e-mail: marketing7dni@gmail.com
e-mail: redakcja7dni@interia.pl

 
Redakcja

tel. 34 374 05 02
e-mail: redakcja@7dni.com.pl
e-mail: redakcja7dni@interia.pl

Wydawca 7 dni

NEWS PRESS RENATA KLUCZNA
Al. Wolności 22 lok. 12
42-200 Częstochowa
NIP: 949-163-85-14
tel. 34/374-05-02
mail: redakcja@7dni.com.pl

Media społecznościowe

© 2023 Tygodnik Regionalny 7 dni
Skip to content