Skontaktuj się z nami!

Reklama

To jest miejsce na Twoją reklamę

Kontakt

Tygodnik Regionalny 7 dni

Al. Wolności 22 lok. 12
42-217 Częstochowa

Redakcja

tel. 34 374 05 02
redakcja@7dni.com.pl
redakcja7dni@interia.pl

Biuro reklamy

tel. 34 374 05 02
kom. 512 044 894
marketing7dni@gmail.com
redakcja7dni@interia.pl

Edit Template

Z regionu

Ekologiczna edukacja przedszkolaków, 10 tys. zł. za wskazanie podpalacza i promocja świadomej gospodarki domowych odpadów.

Łojki
W przedszkolu wchodzącym w skład Zespołu Szkolno Przedszkolnego im. K. Makuszyńskiego  w Łojkach jednym z priorytetów pracy jest „Uwrażliwianie dzieci na ochronę środowiska poprzez różnorodne działania przyrodnicze”. Wicedyrektor Bożena Majorczyk oraz nauczycielki: Jadwiga Ziołek, Iwona Pawlikowska, Małgorzata Skoczylas i Iwona Poniedziałek już od początku roku szkolnego uczą przedszkolaków jak chronić piękno naszej planety. Organizują wycieczki krajobrazowe, gry i zabawy ruchowe na świeżym powietrzu. Zachęcają do ochrony środowiska i obserwacji zjawisk atmosferycznych. W celu utrwalenia tej wiedzy przedszkolanki zorganizowały wiele konkursów i akcji charytatywnych, związanych ściśle z przyrodą. Dzieciaki włączały się w zbiórki plastikowych nakrętek, żywności dla zwierząt z Częstochowskiego schroniska czy zużytych baterii. Organizacja takich imprez jak np. topienie marzanny, odbyła się z ekologiczną dbałością o środowisko. Ostatnio zapoznano dzieci ze światem wodnym, zapraszając przedstawicieli Polskiego Związku Wędkarskiego: Marcina Juszczyka i Roberta Amborskiego. W trakcie prelekcji dzieci dowiedziały się, jakie ryby żyją w naszych wodach i jak je chronimy. Zostały również zapoznane z metodami łowienia ryb, wędkarską etyką i zasadami dbałości o środowisko. Przedszkolaki mogły również obejrzeć i dotknąć sprzętu wędkarskiego. Największe zainteresowanie wzbudziły różnego rodzaju przynęty do połowu ryb, szczególnie kolorowe imitacje rybek i owadów. Przedszkolaki, jak i ich opiekunki składają podziękowania Okręgowi PZW w Częstochowie za przeprowadzenie prelekcji.
Tekst i zdjęcie: Iwona Poniedziałek

Gmina Olsztyn

Gmina Olsztyn i Nadleśnictwo Złoty Potok wyznaczyło 10 tys. zł. nagrody za informacje, dzięki której uda się zatrzymać sprawcę/sprawców podpaleń lasów w gminie Olsztyn.

15 maja br. na sali sesyjnej Urzędu Gminy Olsztyn odbyło się spotkanie w sprawie pożarów lasów w dniach 29 kwietnia – 2 maja 2012 r. Na podstawie wizualizacji obszaru objętego pożarami ustalono, że istnieje prawdopodobieństwo, że pożary wybuchły w wyniku podpaleń. Wójt Gminy Olsztyn – Tomasz Kucharski wraz z p.o. Nadleśniczym – Robertem Gęsiarzem zaproponowali wspólne ufundowanie nagrody pieniężnej dla osoby, która przyczyniłaby się do skutecznego wskazania sprawcy podpaleń. – Nie ma wątpliwości, że ogień był podkładany i to w kilku różnych miejscach. Niewykluczone, że sprawca bądź sprawcy przemieszczali się na rowerze lub motocyklu. – mówi Robert Gęsiarz, p.o. Nadleśniczy. (red.)

Poczesna
2 i 3 czerwca na terenie CH Auchan Częstochowa w Poczesnej odbędzie się akcja „Eko i Trendy”, promująca świadome gospodarowanie domowymi odpadami. Przeprowadzona zostanie zbiórka makulatury oraz odpadów szklanych i plastikowych. Każdy, kto przyniesie 10 kg szkła lub 30 sztuk butelek plastikowych albo 5 kg makulatury, otrzyma sadzonkę kwiatu lub krzewu. Będzie mógł też wziąć udział w losowaniu atrakcyjnej nagrody głównej – ufundowanej przez firmę ASA – roweru. Dla najmłodszych zostaną zrealizowane edukacyjne zabawy i konkursy ekologiczne. Wydarzeniu patronuje tygodnik „7 dni”. (red.)

Udostępnij:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Dołącz do nas!

Zapisz się do Newsletera

Udało się zasubskrybować! Ups! Coś poszło nie tak...
Archiwum gazety
Edit Template
Materiały audio
Materiały wideo

Kontakt

Tygodnik Regionalny 7 dni

Al. Wolności 22 lok. 12
42-200 Częstochowa

Biuro reklamy

tel. 34 374 05 02
kom. 512 044 894
e-mail: marketing7dni@gmail.com
e-mail: redakcja7dni@interia.pl

 
Redakcja

tel. 34 374 05 02
e-mail: redakcja@7dni.com.pl
e-mail: redakcja7dni@interia.pl

Wydawca 7 dni

NEWS PRESS RENATA KLUCZNA
Al. Wolności 22 lok. 12
42-200 Częstochowa
NIP: 949-163-85-14
tel. 34/374-05-02
mail: redakcja@7dni.com.pl

Media społecznościowe

© 2023 Tygodnik Regionalny 7 dni
Skip to content