Skontaktuj się z nami!

Reklama

To jest miejsce na Twoją reklamę

Kontakt

Tygodnik Regionalny 7 dni

Al. Wolności 22 lok. 12
42-217 Częstochowa

Redakcja

tel. 34 374 05 02
redakcja@7dni.com.pl
redakcja7dni@interia.pl

Biuro reklamy

tel. 34 374 05 02
kom. 512 044 894
marketing7dni@gmail.com
redakcja7dni@interia.pl

Edit Template

Z okazji 15 rocznicy istnienia, w każdym numerze Tygodnika będziemy przypominać nasze stare wydania wraz z fragmentami artykułów.

Z okazji 15 rocznicy istnienia, w każdym numerze Tygodnika będziemy przypominać nasze stare wydania wraz z fragmentami artykułów.

Nr 3 (89) 2006
* „Wybory do Senatu Częstochowa 2006. Powtórka z rozrywki – autorstwa Sylwii Bieleckiej

W związku z brakiem na kartach do głosowania do Senatu nazw komitetów popierających poszczególnych kandydatów Sąd Najwyższy 15 grudnia 2005 uznał karty – a tym samym wybory do Senatu – za nieważne. Był to skutek niedopatrzenia okręgowej Komisji Wyborczej. Dzięki temu nasze miasto i region znów znajdzie się w annałach, bowiem był to pierwszy tego typu przypadek w wyborach parlamentarnych w III RP.  Zwycięzcy wrześniowych wyborów w naszym okręgu: Jarosław Lasecki i Czesław Ryszka stracili swoje mandaty.

* „Niewiarygodny sukces” – autorstwa (az)
To niewiarygodny sukces. Koszykarze TYTAN-a Częstochowa, którzy zdziesiątkowani wyruszyli na spotkanie z liderem tabeli I ligi, Stalą Stalowa Wola, odnieśli na parkiecie rywala sensacyjne zwycięstwo 84:73. Trener Arkadiusz Urbańczyk chyba sam był zaskoczony , że pięciu zawodników, którzy przebywali na parkiecie od pierwszej do ostatniej minuty, potrafiło wygrać tę potyczkę.

Nr 4 (90) 2006
* „Prawo jazdy po nowemu” – autorstwa Renaty Ryłko

Weszły w życie nowe zasady dotyczące kursów i egzaminów na prawo jazdy. Do tej pory największy nacisk kładziono na umiejętność pokonywania placu manewrowego. Po macoszemu traktowany był poziom kierowania pojazdem poza miastem. Od nowego roku mamy sporo zmian. Przy opracowywaniu nowych zasad szkolenia i egzaminowania wzięto pod uwagę doświadczenia krajów mających najlepsze wyniki pod względem bezpieczeństwa w ruchu drogowym.

* „Nasza zima zła” – autorstwa (r)
Tegoroczna zima nie tylko dla kierowców jest ciężka. Władze powiatu częstochowskiego skarżą się, że dla nich jest prawdziwym koszmarem. Od 18 listopada, czyli od chwili, w której rozpoczęto działania związane z zimowym utrzymaniem dróg powiatowych i wojewódzkich zużyto już blisko 9 tys. ton mieszanki piasku i soli wartości ponad 792 tys. zł.

Nr 5 (91) 2006
* „Kulturalna Konduktorownia” – autorstwa AK

Prezydent miasta Tadeusz Wrona spotkał się z zarządem i członkami Stowarzyszenia Zachęta w sprawie przebudowy starego budynku konduktorowni. Od wielu miesięcy wiadomo, że to właśnie miejsce stanie się siedzibą Zachęty, i to tam będą się odbywać wystawy, prelekcje, warsztaty i koncerty. Znajdujący się przy ulicy Piłsudskiego tuż obok dworca PKP budynek potrzebuje kapitalnego remontu. Na wszystkie prace remontowo-budowlane w tegorocznym budżecie miasta zarezerwowany jest 1 mln złotych. Remont ma być zakończony do grudnia 2006 roku.

Nr 6 (92) 2006
* „Jasna Góra protestuje. Obraźliwy fotomontaż” – autorstwa mp

Właśnie pojawił się numer zerowy miesięcznika „Machina”, który od razu wzbudził sporo kontrowersji. Nie treścią, a okładką. Znajduje się na niej przekształcony obraz Matki Boskiej Częstochowskiej. Zamiast wizerunku Maryi graficy umieścili w nim twarz popowej piosenkarki – Madonny. Obok zniekształconego obrazu znajdują się tytuły artykułów, m.in. o „cyckach” Chylińskiej. Wiele osób czuje się urażonych, twierdząc, że zostały obrażone ich uczucia religijne.

Udostępnij:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Dołącz do nas!

Zapisz się do Newsletera

Udało się zasubskrybować! Ups! Coś poszło nie tak...
Archiwum gazety
Edit Template
Materiały audio
Materiały wideo

Kontakt

Tygodnik Regionalny 7 dni

Al. Wolności 22 lok. 12
42-200 Częstochowa

Biuro reklamy

tel. 34 374 05 02
kom. 512 044 894
e-mail: marketing7dni@gmail.com
e-mail: redakcja7dni@interia.pl

 
Redakcja

tel. 34 374 05 02
e-mail: redakcja@7dni.com.pl
e-mail: redakcja7dni@interia.pl

Wydawca 7 dni

NEWS PRESS RENATA KLUCZNA
Al. Wolności 22 lok. 12
42-200 Częstochowa
NIP: 949-163-85-14
tel. 34/374-05-02
mail: redakcja@7dni.com.pl

Media społecznościowe

© 2023 Tygodnik Regionalny 7 dni
Skip to content