Skontaktuj się z nami!

Reklama

To jest miejsce na Twoją reklamę

Kontakt

Tygodnik Regionalny 7 dni

Al. Wolności 22 lok. 12
42-217 Częstochowa

Redakcja

tel. 34 374 05 02
redakcja@7dni.com.pl
redakcja7dni@interia.pl

Biuro reklamy

tel. 34 374 05 02
kom. 512 044 894
marketing7dni@gmail.com
redakcja7dni@interia.pl

Edit Template

Z okazji 15 rocznicy istnienia, w każdym numerze Tygodnika będziemy przypominać nasze stare wydania wraz z fragmentami artykułów.

Z okazji 15 rocznicy istnienia, w każdym numerze Tygodnika będziemy przypominać nasze stare wydania wraz z fragmentami artykułów.

Maj 2012

* „Nie przenoście nam wszystkiego do Katowic” – autorstwa Renaty R. Klucznej
Już od dawna nie mamy w Częstochowie oddziału Telekomunikacji Polskiej. Ostatnio zniknął Ruch i Kolporter. Zmiany szykują się w ING Bank Śląski oraz PKO, wkrótce też stracimy główny oddział Poczty Polskiej. Analitycy krajowi twierdzą, że przez Polskę przechodzi wtórna fala wstrząsów po kryzysie finansowym z 2008 r. Baczni obserwatorzy częstochowskiego rynku natomiast słusznie zauważają, że w naszym mieście, a nawet w regionie, mamy swój własny kryzys. Jego skutkiem jest zwiększające się obecnie bezrobocie sięgające prawie 20 proc. i proporcjonalnie wciąż zbyt duża liczba firm likwidujących działalność w porównaniu z nowo tworzonymi przedsiębiorstwami.

* „Tragedia we Wrocławiu” – autorstwa Dawida Klucznego
W wyniku obrażeń odniesionych w wypadku podczas meczu pomiędzy Begardem Spartą Wrocław a PGE Marmą Rzeszów, zmarł były zawodnik Włókniarza Lee Richardson. 33-letni zawodnik po groźnie wyglądającym wypadku został przewieziony do szpitala, gdzie zmarł podczas operacji. Richardson startował we Włókniarzu w latach 2006-2009. Kibice zapamiętali go przede wszystkim z meczu o 3. miejsce w sezonie 2008. Mimo kontuzji wystartował w tym spotkaniu zdobywając 11 punktów. (…) Zarząd postanowił przekazać część wpływów z najbliższego meczu rodzinie Lee Richardsona, szczególnie jego trzem synom.

Czerwiec 2012

* „Miasto szuka oszczędności” – autorstwa Renaty R. Klucznej
Podczas czerwcowej sesji rady miasta radni maja podjąć decyzję o zakupie nowych parkomatów. Miasto musi przygotować się na wydatek rzędu 2  mln zł. Prócz kiosków i punktów pocztowych, bilet postojowy można teraz kupić w rozmieszczonych co 60 metrów parkomatach. Już dziś kontrowersje budzą lokalizacje parkomatów przy ulicach osiedlowych, wchodzących w skład strefy. Odległości między nimi mogłyby być znacznie większe – jedna ulica, jeden parkomat. W lokalnych mediach pojawiła się informacja, że jakoby przy remontowanych ulicach można parkować za darmo, zwłaszcza gdy jest się mieszkańcem przyległej do ulicy nieruchomości. – Nie jest to prawdą, płatna strefa obowiązuje wszystkich – wyjaśnił z-ca dyrektora MZDiT. Urzędnicy nie wykluczają jednak okresowego zwolnienia mieszkańców opłat postojowych.

* „Ministerstwo bierze z nawiązką” – autorstwa Renaty R. Klucznej
Kto dostaje pieniądze, tzw. nawiązkę zasądzoną przez sąd od skazanego? Dotychczas nawiązki otrzymywały organizacje pozarządowe. Od tego roku pieniądze przekazywane są do Funduszu Pomocy Pokrzywdzonym oraz Pomocy Postpenitencjarnej, utworzonego przy Ministerstwie Sprawiedliwości. Częstochowskie sądy, okręgowy i rejonowy, w pierwszym okresie bieżącego roku zasądziły nawiązki w wysokości ponad 20 tys. zł. Fundusz zakończył właśnie Konkurs, z którego zostaną wyłonione 24 organizacje pozarządowe. Każda z nich otrzyma zaledwie 40 tys zł. Dla porównania, cena wózka inwalidzkiego to ponad 10 tys. zł. Stowarzyszenia i fundacje z regionu częstochowskiego, zajmujące się pomocą poszkodowanym, absolutnie nie mają szans otrzymania dotacji z Ministerstwa. Wychodzi na to, że częstochowski sąd nakazuje sprawcy wypłacenie nawiązki, która trafia do wspólnej puli Funduszu, ale ostatecznie nie wraca do poszkodowanego z Częstochowy.

Lipiec 2012

* „Szambowej afery ciąg dalszy” – autorstwa Renaty R. Klucznej
Przykład gminy Nowa Brzeźnica, w której od dawna firmy odpowiedzialne za wywóz nieczystości ciekłych uprawiają proceder wylewania ścieków gdzie popadnie, byle nie do oczyszczalni – jest powszechny i bulwersuje chyba tylko Tygodnik 7 dni. W żadnej gminie nie jest prowadzona szczegółowa ewidencja wielkości szamb i częstotliwości ich opróżniania. W urzędach wprawdzie zajmują etaty osoby odpowiedzialne za kontrolę i nadzór, ale ponieważ „tak było od zawsze”, nikt nie zawraca sobie głowy wylewanymi na pola i do lasów ściekami. Cóż, niebawem chcąc wejść na leśną polanę, będziemy musieli brodzić po kolana w fekaliach i innych nieczystościach.

* „O jednym takim co „ukradł” znaczki” – autorstwa Renaty R. Klucznej
Przywileje świty powiatu kłobuckiego sięgają nawet… znaczków pocztowych. Wicestarosta Henryk Kiepura chętnie sięga po nie swoje pieniądze. A było to tak… OSP z Kłobucka, w której to władzach zasiada Kiepura, zaproszenia na zjazd OSP rozesłać pilnie chciała. Kiepura – co jedynie w domysłach pozostaje – spakował zaadresowane zaproszenia i do Urzędu Powiatu przywlókł, a że wysoką w urzędzie funkcję pełni, toteż urzędnikowi listy nakazał wysłać. Podwładny swoich pieniędzy wyłożyć nie chciał, bo i z jakiej racji, a Kiepura skąpił, więc za znaczki dla OSP zapłaciło Starostwo Powiatowe. Wylękniony ujawnieniem „afery znaczkowej” zastępca starosty, do kasy powiatu sporną kwotę 93 zł migiem wpłacił. Zagorzali przeciwnicy Kiepury sprawę wyniuchali, i do policji i prokuratury doniesienie czym prędzej złożyli. Prokurator rzekł, i słusznie, że wartość znaczków to znikoma szkodliwość czynu, więc w dyby Kiepury nie zakuje, a i na pręgierz za mało. W urzędzie znali szpiegowskie metody tuszowania urzędniczego nadużycia. Żaden z pracowników powiatu nie poszedł jednak po rozum do głowy i nie przypomniał przepisu, że: żadna instytucja samorządowa ani wypłacać ani przyjmować gotówki nie może bez przegadania tematu przez Radę Powiatu, która stosowną uchwałę przyjmuje i dopiero jej klepnięcie zezwala na obrót publicznymi pieniędzmi.

* „Tour de kanonicy” – autorstwa redakcji
Parafia Mstów i posługujący w niej kanonicy regularni, zorganizowali rajd rowerowy „Tour de kanonicy”, wybrzeżem Polski, ze Świnoujścia na Hel. Akcja odbyła się pod hasłem: „Rower porusza się siłą mięśni, mięśnie siłą woli, a wola siłą wiary”. 18 uczestników w ciągu 10 dni pokonało dystans 500 km. Przejazd polskim wybrzeżem był formą uczczenia 800-lecia zjazdu biskupów w Mstowie.

Udostępnij:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Dołącz do nas!

Zapisz się do Newsletera

Udało się zasubskrybować! Ups! Coś poszło nie tak...
Archiwum gazety
Edit Template
Materiały audio
Materiały wideo

Kontakt

Tygodnik Regionalny 7 dni

Al. Wolności 22 lok. 12
42-200 Częstochowa

Biuro reklamy

tel. 34 374 05 02
kom. 512 044 894
e-mail: marketing7dni@gmail.com
e-mail: redakcja7dni@interia.pl

 
Redakcja

tel. 34 374 05 02
e-mail: redakcja@7dni.com.pl
e-mail: redakcja7dni@interia.pl

Wydawca 7 dni

NEWS PRESS RENATA KLUCZNA
Al. Wolności 22 lok. 12
42-200 Częstochowa
NIP: 949-163-85-14
tel. 34/374-05-02
mail: redakcja@7dni.com.pl

Media społecznościowe

© 2023 Tygodnik Regionalny 7 dni
Skip to content