Skontaktuj się z nami!

Reklama

To jest miejsce na Twoją reklamę

Kontakt

Tygodnik Regionalny 7 dni

Al. Wolności 22 lok. 12
42-217 Częstochowa

Redakcja

tel. 34 374 05 02
redakcja@7dni.com.pl
redakcja7dni@interia.pl

Biuro reklamy

tel. 34 374 05 02
kom. 512 044 894
marketing7dni@gmail.com
redakcja7dni@interia.pl

Edit Template

Z okazji 15 rocznicy istnienia, w każdym numerze Tygodnika będziemy przypominać nasze stare wydania wraz z fragmentami artykułów.

Z okazji 15 rocznicy istnienia, w każdym numerze Tygodnika będziemy przypominać nasze stare wydania wraz z fragmentami artykułów.

Październik 2009 rok
* „Będzie nowa hala” – autorstwa Piotra Chaładaja

Ostatniego dnia września w Urzędzie Miasta zaprezentowano trzy koncepcje architektoniczne hali sportowej, która ma powstać przy ulicy Żużlowej. Poszczególne projekty niewiele się od siebie różnią. Hala będzie obiektem wielofunkcyjnym, w którym można będzie organizować zawody sportowe, targi i imprezy kulturalne na najwyższym poziomie. Została zaprojektowana na około 7000 miejsc. Budynek posiadać będzie trzy kondygnacje, boiska treningowe, sale rozgrzewkowe, saunę, stanowiska do masażu, około 430 miejsc parkingowych. (…) Władza miasta i wykonawca chcą rozpocząć budowę jak najszybciej, ponieważ obiekt ma być naszym największym atutem rywalizacji o organizację mistrzostw świata w piłce siatkowej mężczyzn, które odbędą się w 2014 roku. 

* „Członek czy nie członek” – autorstwa Kamila Dutkiewicza i Renaty Ryłko
Sztuka grana przez ostatnie 10 miesięcy tego roku na deskach starostwa powiatowego w Kłobucku znajdzie swój epilog w zgoła innej scenerii, nieco bardziej surowej, można by rzecz „okratowanej”. Główni bohaterowie – starosta Stanisław Garncarek i sekretarz Maciej Biernacki pobierali wprawdzie gaże za swoje występy, ale nowi scenarzyści (Ministerstwo Spraw Wewnętrznych i Administracji, Polskie Stronnictwo Ludowe, Urząd Województwa Śląskiego, Najwyższa Izba Kontroli, Regionalna Izba Obrachunkowa, Prokuratura) zmienili zakończenie. Już rok temu łebskie umysły próbowały znaleźć odpowiedź na pytanie, czy według nowych regulacji będzie możliwe łączenie stanowiska sekretarza z przynależnością do ugrupowania politycznego? Interpretacja Kancelarii Prawnej Sejmu wyklucza taką możliwość – od 1 stycznia 2009 nie wolno.

Listopad 2009 rok
* „Kat  w naszym mieście?” – autorstwa Piotra Chaładaja

W ubiegłym tygodniu oficjalnie ogłoszono zakończenie prac archeologicznych na Starym Rynku. Odkryto tam sześć obiektów, z których jeden najprawdopodobniej był miejscem straceń. Badacze odkryli pod płytą rynku: wagę miejską, studnię, jatki oraz obiekt, który według archeolog kierującej pracami, był miejscem straceń. Odkrycie takiego miejsca świadczy o wysokiej pozycji miasta w tamtych czasach, ponieważ nie każde miasto miało prawo do wykonywania kary śmierci. Odsłonięty fragment budynku to prawdopodobnie pomieszczenie kata. Szacuje się, że obiekt powstał w XVI lub XVII w. Niestety nie odnaleziono pręgierza, który prawdopodobnie był wykonany z drewna i uległ zniszczeniu.

* „Tak lub nie dla Wrony” – autorstwa Renaty Ryłko
15 listopada mieszkańcy Częstochowy dokonają wyboru, odpowiadając na pytanie: czy Pani/Pan jest za odwołaniem prezydenta miasta Częstochowy Tadeusza Wrony przed upływem kadencji. Odpowiedź powinna brzmieć: tak lub nie. Organizacje zostające do prezydenta Wrony przystępują do ostatniej ofensywy przedreferendalnej. Mimo, że zaangażowane strony twierdzą zgodnie, iż akcja przeciwko prezydentowi nie ma zabarwienia  politycznego dołączyli do niej PiS, PO, SLD. Ponadpartyjna koalicja – jak mówią o sobie – wydała właśnie 10.000 kalendarzy na 2010 rok, zachęcających częstochowian do wzięcia udziału w referendum.

* „Prezydent jest wdzięczny…” – autorstwa Renaty R. Klucznej
Wydarzenia ostatniej niedzieli z całą pewnością długo nie zostaną zapomniane. Wielu do tej pory z niedowierzaniem przeciera oczy. Mieszkańcy Częstochowy podczas referendum zdecydowali o odwołaniu prezydenta Tadeusza Wrony. Prawie 40 tysięcy osób powiedziało stanowcze „nie”. To pierwszy tego typu przypadek w Polsce, w którym na rok przed wyborami prezydent stracił stanowisko. Przypadek szczególny, bo ustawodawca nie przewidział tak nietypowej sytuacji,w której prezydent może przegrać w referendum i to na krótko przed wyborami. Po odejściu prezydenta, rządy powinien przejąć powołany przez premiera komisarz i pokierować miastem do wyborów. Komisarz nie zajął jednak pokoju prezydenckiego, nie doszło więc do płynnego przejęcia władzy, a Częstochowa pozbawiona jest na chwilę obecną przywództwa.

Udostępnij:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Dołącz do nas!

Zapisz się do Newsletera

Udało się zasubskrybować! Ups! Coś poszło nie tak...
Archiwum gazety
Edit Template
Materiały audio
Materiały wideo

Kontakt

Tygodnik Regionalny 7 dni

Al. Wolności 22 lok. 12
42-200 Częstochowa

Biuro reklamy

tel. 34 374 05 02
kom. 512 044 894
e-mail: marketing7dni@gmail.com
e-mail: redakcja7dni@interia.pl

 
Redakcja

tel. 34 374 05 02
e-mail: redakcja@7dni.com.pl
e-mail: redakcja7dni@interia.pl

Wydawca 7 dni

NEWS PRESS RENATA KLUCZNA
Al. Wolności 22 lok. 12
42-200 Częstochowa
NIP: 949-163-85-14
tel. 34/374-05-02
mail: redakcja@7dni.com.pl

Media społecznościowe

© 2023 Tygodnik Regionalny 7 dni
Skip to content