Skontaktuj się z nami!

Reklama

To jest miejsce na Twoją reklamę

Kontakt

Tygodnik Regionalny 7 dni

Al. Wolności 22 lok. 12
42-217 Częstochowa

Redakcja

tel. 34 374 05 02
redakcja@7dni.com.pl
redakcja7dni@interia.pl

Biuro reklamy

tel. 34 374 05 02
kom. 512 044 894
marketing7dni@gmail.com
redakcja7dni@interia.pl

Edit Template

Z okazji 15 rocznicy istnienia, w każdym numerze Tygodnika będziemy przypominać nasze stare wydania wraz z fragmentami artykułów.

Z okazji 15 rocznicy istnienia, w każdym numerze Tygodnika będziemy przypominać nasze stare wydania wraz z fragmentami artykułów.

Listopad 2009 rok
* „Prezydent jest wdzięczny…” – autorstwa Renaty R. Klucznej

Wydarzenia ostatniej niedzieli z całą pewnością długo nie zostaną zapomniane. Wielu do tej pory z niedowierzaniem przeciera oczy. Mieszkańcy Częstochowy podczas referendum zdecydowali o odwołaniu prezydenta Tadeusza Wrony. Prawie 40 tysięcy osób powiedziało stanowcze „nie”. To pierwszy tego typu przypadek w Polsce, w którym na rok przed wyborami prezydent stracił stanowisko. Przypadek szczególny, bo ustawodawca nie przewidział tak nietypowej sytuacji,w której prezydent może przegrać w referendum i to na krótko przed wyborami. Po odejściu prezydenta, rządy powinien przejąć powołany przez premiera komisarz i pokierować miastem do wyborów. Komisarz nie zajął jednak pokoju prezydenckiego, nie doszło więc do płynnego przejęcia władzy, a Częstochowa pozbawiona jest na chwilę obecną przywództwa.

* „Budynek Galerii Jurajskiej” – autorstwa Renaty Ryłko
Wiele opowieści można usłyszeć na temat nowej Galerii Jurajskiej i stanu technicznego budynku. Wieść niesie o pękających ścianach, o wodzie stojącej w piwnicach, zamknięciu górnego parkingu z powodu groźby zawalenia. Rzeczywiście budynek osiada i rzeczywiście fundamenty „pracują” więc występują tak zwane przemieszczenia. Zdaniem dyrektora Galerii wszystkie plotki są nieprawdziwe. – Galeria Jurajska jest całkowicie bezpieczna. Pogłoski dotyczące rzekomych usterek obiektu, zagrażających bezpieczeństwu naszych klientów i pracowników nie znajdują potwierdzenia w faktach. Posiadamy wszelkie niezbędne pozwolenia i certyfikaty, w tym najważniejszy dokument – pozwolenie na użytkowanie budynku. Wynika z niego jasno, że Galeria jest w dobrym stanie technicznym – mówi dyrektor Galerii. 

Grudzień 2009 rok
* „Dyrektor w RIO… a nasze pieniądze” – autorstwa Renaty Ryłko

Komisja Orzekająca, która funkcjonuje przy Regionalnej Izbie Obrachunkowej w Katowicach przesłucha dyrektora częstochowskiego MZDiT. Efektem jej pracy jest „mini rozprawa”, podczas której obwiniony urzędnik tłumaczy się przed trzyosobową komisją, z naruszenia dyscypliny finansów publicznych. Taka przykra przygoda przytrafiła się właśnie dyrektorowi częstochowskiego MZDiT, Kazimierzowi Augustynowi. W zawiadomieniu komisji czytamy: „(…) obwiniony o to, że na dostawę i nasadzenie krzewów liściastych konsorcjum firm – Rogbud, Steinbudex i Dromed zastosował tryb z wolnej ręki pomimo braku przesłanek na jego zastosowanie”. Kolejny zarzut dotyczy wprowadzenia z wolnej reki zamówienia publicznego na zadanie pod nazwą „Rewaloryzacja Alei Najświętszej Marii Panny w Częstochowie – nawierzchnia, chodniki, place – dostawa małej architektury z montażem…” Obwiniony urzędnik może otrzymać naganę, karę lub zakaz pełnienia funkcji publicznych. Do tego typu sytuacji dochodzi jednak bardzo rzadko.

* „Mamy sztandar powiatu” – autorstwa redakcji
Radni zaakceptowali projekt sztandaru powiatu częstochowskiego opracowany przez artystę plastyka Ryszarda Baranowskiego. Na rewersie sztandaru znajdować się będzie godło RP i słowa „Nie rzucim ziemi skąd nasz ród” (fragment Roty M. Konopnickiej), zaś na awersie – herb powiatu częstochowskiego.

* „Zima w powiecie”- autorstwa redakcji
Na pewno kierowców ucieszy fakt, iż w powiecie częstochowskim nie ma już dróg powiatowych zaliczanych do szóstej kategorii (najniższej) w kategorii odśnieżania i usuwania gołoledzi. Od tegorocznej zimy obowiązują na nich standardy wymagane przy piątej kategorii. Uchwałę w tej sprawie przyjął Zarząd Powiatu na wniosek Powiatowego Zarządu Dróg.

Udostępnij:

2 komentarz

  • robol

    Dużo szcześcia dla jubilata i dużo zdrowia i żelaznych nerwów w tym mieście jest ciązko pracować na własny rachunek;-)

  • robol

    Dużo szcześcia dla jubilata i dużo zdrowia i żelaznych nerwów w tym mieście jest ciązko pracować na własny rachunek;-)

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Dołącz do nas!

Zapisz się do Newsletera

Udało się zasubskrybować! Ups! Coś poszło nie tak...
Archiwum gazety
Edit Template
Materiały audio
Materiały wideo

Kontakt

Tygodnik Regionalny 7 dni

Al. Wolności 22 lok. 12
42-200 Częstochowa

Biuro reklamy

tel. 34 374 05 02
kom. 512 044 894
e-mail: marketing7dni@gmail.com
e-mail: redakcja7dni@interia.pl

 
Redakcja

tel. 34 374 05 02
e-mail: redakcja@7dni.com.pl
e-mail: redakcja7dni@interia.pl

Wydawca 7 dni

NEWS PRESS RENATA KLUCZNA
Al. Wolności 22 lok. 12
42-200 Częstochowa
NIP: 949-163-85-14
tel. 34/374-05-02
mail: redakcja@7dni.com.pl

Media społecznościowe

© 2023 Tygodnik Regionalny 7 dni
Skip to content