Skontaktuj się z nami!

Reklama

To jest miejsce na Twoją reklamę

Kontakt

Tygodnik Regionalny 7 dni

Al. Wolności 22 lok. 12
42-217 Częstochowa

Redakcja

tel. 34 374 05 02
redakcja@7dni.com.pl
redakcja7dni@interia.pl

Biuro reklamy

tel. 34 374 05 02
kom. 512 044 894
marketing7dni@gmail.com
redakcja7dni@interia.pl

Edit Template

Z okazji 15 rocznicy istnienia, w każdym numerze Tygodnika będziemy przypominać nasze stare wydania wraz z fragmentami artykułów.

Z okazji 15 rocznicy istnienia, w każdym numerze Tygodnika będziemy przypominać nasze stare wydania wraz z fragmentami artykułów.

Marzec 2010
* „Działo się, oj działo!” – autorstwa Bożeny Wieczorek

Nie sposób zapomnieć świetnej komedii Barei, z prześmiesznymi zdarzeniami i scenami, ukazującymi absurd PRL-owskiej rzeczywistości. Każdy, kto w środowy wieczór zawitał do Carpe, miał okazję poczuć się przez chwilę, jak za czasów komuny, usłyszeć wpadające w ucho, rymowane słowa „Łubu – dubu, łubu – dubu, niech żyje nam!” albo wystąpić w przebraniu bohatera filmu „Miś”. Klubowicze, którzy przynieśli ze sobą maskotkę misia, otrzymali za darmo piwo.

* „Grzechy młodości bywają śmiertelne!” – autorstwa KG
„Grzechy młodości bywają śmiertelne”. Pod takim hasłem Fundacja 7 dni prowadzi akcję propagującą wśród młodych kierowców – uczniów szkół średnich, zachowanie bezpieczeństwa na drodze. Pierwsze spotkanie z przewidzianego cyklu odbyło się w LO im. Sienkiewicza w Częstochowie. Z uczniami klas drugich spotkali się przedstawiciele policji, którzy opowiadali o zasadach zachowania bezpieczeństwa w ruchu drogowym. 

* „Co sądzisz o projekcie Aleje?” – autorstwa KG
Na stronie internetowej urzędu miasta Częstochowy pojawiły się dwie wizje przebudowy i zmian układu komunikacyjnego Placu Biegańskiego. Częstochowianie zostali zaproszeni przez magistrat do wyrażenia swej opinii odnośnie przestawionych koncepcji. Częstochowianie mogą wypełnić ankietę, w której dokonują wyboru jednej z dwóch przedstawionych opcji modernizacji Placu Biegańskiego. Ponadto mieszkańcy mają też szansę wysłać uzasadnienie swego wyboru.

* „Medal za medalem” – autorstwa KG
Szesnastoletni Mateusz Juszczyk z jurajskich Biskupic zdobywa kolejne tytuły. Początek roku przyniósł mu kilkukrotne miejsca na podium w wielu konkursach w dyscyplinie psich zaprzęgów.

Kwiecień 2010
* „Plac Biegańskiego dla spacerowiczów” – autorstwa KG

Około rok temu miasto pozyskało fundusze unijne na modernizację Alei NMP. Urząd Marszałkowski udzielił dotacji na konkretny plan przewidujący wyłączenie ruchu pojazdów przez Plac Biegańskiego. Nieprawidłowości w zebranych dokumentach wywołały opóźnienia w rozpoczęciu inwestycji. Pojawiły się też głosy przeciwne rozwiązaniu proponowanemu przez magistrat. Obywatelskie Stowarzyszenie Przyjaciół Częstochowy przygotowało konkurencyjny projekt przebudowy I i II Alei, zamierzając utrzymać ruch przez Plac Biegańskiego.

* „SOKiS w nowym miejscu” – autorstwa KG
Nowa siedziba SOKiS w Janowie została przygotowana w ramach projektu „Wzmocnieie roli regionalnych ośrodków kultury”. Koszt przedsięwzięcia wyniósł prawie 870 tys. zł, przy czym prawie 732 tys. zł stanowiło dofinansowanie unijne. Za te pieniądze dawny stropodach urzędu gminy w Janowie zastąpiono nowym dachem.

* „Podróż do RIO – kolejne podejście” – autorstwa KG
Były dyrektor MZD w Częstochowie, a obecnie pracownik wydziału inwestycji i zamówień publicznych w częstochowskim magistracie, po raz drugi wezwany został przed Komisję Orzekającą Regionalnej Izby Obrachunkowej. A właściwie to wezwany po raz pierwszy. Przypominamy, że byłemu szefowi MZD, RIO postawiło zarzut naruszenia dyscypliny finansów publicznych przy remoncie Alei NMP w Częstochowie.

* „Drabik w finale ZK” – autorstwa KM
Sławomir Drabik będzie jedynym reprezentantem gospodarzy podczas wrześniowego finału Złotego Kasku, który zostanie rozegrany na torze w Częstochowie. Dwukrotny indywidualny Mistrz Polski z dorobkiem 6 punktów zajął w rozegranym półfinale w Gdański miejsce poza czołową ósemką, ale jako najwyżej sklasyfikowany zawodnik Włókniarza uznał awans do finału. Drugi z lwów Krzysztof Słaboń z 5 „oczkami” był dwunasty w półfinale w Rawiczu.

Udostępnij:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Dołącz do nas!

Zapisz się do Newsletera

Udało się zasubskrybować! Ups! Coś poszło nie tak...
Archiwum gazety
Edit Template
Materiały audio
Materiały wideo

Kontakt

Tygodnik Regionalny 7 dni

Al. Wolności 22 lok. 12
42-200 Częstochowa

Biuro reklamy

tel. 34 374 05 02
kom. 512 044 894
e-mail: marketing7dni@gmail.com
e-mail: redakcja7dni@interia.pl

 
Redakcja

tel. 34 374 05 02
e-mail: redakcja@7dni.com.pl
e-mail: redakcja7dni@interia.pl

Wydawca 7 dni

NEWS PRESS RENATA KLUCZNA
Al. Wolności 22 lok. 12
42-200 Częstochowa
NIP: 949-163-85-14
tel. 34/374-05-02
mail: redakcja@7dni.com.pl

Media społecznościowe

© 2023 Tygodnik Regionalny 7 dni
Skip to content