Skontaktuj się z nami!

Reklama

To jest miejsce na Twoją reklamę

Kontakt

Tygodnik Regionalny 7 dni

Al. Wolności 22 lok. 12
42-217 Częstochowa

Redakcja

tel. 34 374 05 02
redakcja@7dni.com.pl
redakcja7dni@interia.pl

Biuro reklamy

tel. 34 374 05 02
kom. 512 044 894
marketing7dni@gmail.com
redakcja7dni@interia.pl

Edit Template

X Pielgrzymka Wędkarzy na Jasną Górę

Na Jasnej Górze spotkała się brać wędkarska, by uczestniczyć z okazji X Pielgrzymki Wędkarzy we mszy św. w Kaplicy Matki Boskiej przed Najświętszym Obrazem. Przed wejściem do kaplicy przybyłych pielgrzymów witali: Beata Olejarz Prezes ZG PZW w Warszawie i Eugeniusz Bugaj Prezes ZO PZW w Częstochowie.

Przed ołtarzem ustawiły się Poczty Sztandarowe reprezentujące: ZG PZW w Warszawie, Okręg PZW Częstochowa, Koło PZW Bytów, Koło PZW Górnik Bełchatów, Koło PZW Koniecpol i Koło PZW Wodnik Częstochowa.
Mszę Świętą celebrowało dwóch księży wędkarzy – Grzegorz Stanula, Kapelan wszystkich wędkarzy Archidiecezji Częstochowskiej i Krzysztof Szary Filipin z Bytowa.
Po zakończeniu mszy zainteresowana grupa uczestników spotkała się w auli Przeora Kordeckiego. Tam, organizatorzy i pomysłodawcy pielgrzymki – Eugeniusz Bugaj, Paweł Wasik, artysta malarz związany z Jasną Górą i Mariusz Tokarz, Komendant Straży Jasnogórskiej podziękowali wszystkim uczestnikom za przybycie.
Pani Prezes Beata Olejarz za wieloletnią działalność na rzecz PZW oraz organizację i przygotowanie pielgrzymek uhonorowała Odznakami PZW – Złotą Grzegorza Stanula i Srebrną Mariusza Tokarza. Natomiast Ksiądz Grzegorz podarował Pani Prezes unikatową kopię obrazu Matki Bożej w Różanej Girlandzie. Tradycyjnie Paweł Wasik przekazał namalowane przez siebie kopie obrazu Matki Boskiej z wszystkimi certyfikatami, najmłodszemu i najstarszemu uczestnikowi pielgrzymki, Pani Prezes ZG w Warszawie oraz przedstawicielom Okręgu PZW w Częstochowie, Koła PZW Bytów i Koła PZW Bełchatów. Wszyscy oni otrzymali również pamiątkowe podziękowania od Jasnej Góry z okazji Jubileuszowej X Pielgrzymki.
Na koniec wszystkim uczestnikom wręczono znaczki upamiętniające to wydarzenie. Potem zaproszono wszystkich na XI pielgrzymkę, która odbędzie się tradycyjnie w czwartą sobotę kwietnia przyszłego roku.

Robert Amborski – rzecznik prasowy Okręg PZW w Częstochowie.

Udostępnij:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Dołącz do nas!

Zapisz się do Newsletera

Udało się zasubskrybować! Ups! Coś poszło nie tak...
Archiwum gazety
Edit Template
Materiały audio
Materiały wideo

Kontakt

Tygodnik Regionalny 7 dni

Al. Wolności 22 lok. 12
42-200 Częstochowa

Biuro reklamy

tel. 34 374 05 02
kom. 512 044 894
e-mail: marketing7dni@gmail.com
e-mail: redakcja7dni@interia.pl

 
Redakcja

tel. 34 374 05 02
e-mail: redakcja@7dni.com.pl
e-mail: redakcja7dni@interia.pl

Wydawca 7 dni

NEWS PRESS RENATA KLUCZNA
Al. Wolności 22 lok. 12
42-200 Częstochowa
NIP: 949-163-85-14
tel. 34/374-05-02
mail: redakcja@7dni.com.pl

Media społecznościowe

© 2023 Tygodnik Regionalny 7 dni
Skip to content