Skontaktuj się z nami!

Reklama

To jest miejsce na Twoją reklamę

Kontakt

Tygodnik Regionalny 7 dni

Al. Wolności 22 lok. 12
42-217 Częstochowa

Redakcja

tel. 34 374 05 02
redakcja@7dni.com.pl
redakcja7dni@interia.pl

Biuro reklamy

tel. 34 374 05 02
kom. 512 044 894
marketing7dni@gmail.com
redakcja7dni@interia.pl

Edit Template

Wodoszczelność iPhone’a 7 – prawda czy marketingowa ściema ?

Któż z nas nigdy nie marzył o możliwości zrobienia podwodnego zdjęcia? Jeszcze kilka lat temu rzeczywiście mogliśmy o tym co najwyżej pomarzyć, jednak w ostatnim czasie marzenie to zaczyna się spełniać. Przynajmniej tak zapewniają producenci sprzętu elektronicznego, a dokładniej rzecz biorąc – producenci smartfonów. 

Każdy chyba widział działające na wyobraźnię reklamy, których bohaterowie robią sobie selfie podczas nurkowania, czy fotografują ryby i inne wodne zwierzęta. 
Czy jednak rzeczywistość naprawdę jest taka kolorowa? 
Niestety, nie jest, o czym możemy przekonać się na przykładzie iPhone’a 7.

Wraz z zaprzyjaźnionym serwisem urządzeń biurowych http://www.optima-md.com postanowiliśmy rozwikłać zagadkę wodoszczelnych telefonów marki iPhone. 

Producenci tego sprzętu dumnie oznajmiają, że smartfon spełnia normę IP67, która oznacza, że urządzenie powinno wytrzymać do pół godziny zanurzone w wodzie na maksymalną głębokość jednego metra. Patrząc na takie oznaczenie należałoby zatem przyjąć, że urządzenie jest wodoodporne i wodoszczelne – bez problemu powinniśmy je zatem móc zabrać pod wodę. Wodoszczelność iPhone’a 7 potwierdzają też liczne testy i filmiki, które możemy znaleźć w Internecie. 

W czym zatem tkwi problem? 
W tym, że gwarancja producenta na to urządzenie nie obejmuje zalania. Mamy tu bardzo ciekawy paradoks: urządzenie wodoszczelne nie posiada gwarancji w przypadku zalania. To użytkownik ponosi zatem odpowiedzialność i ryzyko – może korzystać z wodoszczelnego sprzętu pod wodą, jednak jeśli coś z tą wodoodpornością będzie nie tak i dojdzie do zalania smartfona, producent nie naprawi go w ramach gwarancji. Ot, taki  sprytny wybieg Apple.

Wybieg jednak całkiem uzasadniony, biorąc pod uwagę „przygody” Sony z jego wodoszczelnym smartfonem Xperia. Xperia okazała się mniej wodoszczelna, niż powinna i Sony szybko musiało wycofać się ze swoich deklaracji i zachęt do korzystania z niej pod wodą. Apple postanowiło uczyć się na błędach konkurencji i stworzyło formułę, w której wodoszczelne urządzenie pozbawione jest gwarancji w przypadku zalania.

Jaka zatem jest prawda o wodoszczelności iPhone’a 7? 
Jak pokazują różne testy, telefon rzeczywiście jest wodoszczelny, jeśli jednak trafimy na sztukę, która z jakiegoś powodu całkowicie wodoszczelna nie jest i ulegnie ona zalaniu – jest to tylko i wyłącznie nasz problem, bo producent sprytnie pozbył się odpowiedzialności.

Udostępnij:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Dołącz do nas!

Zapisz się do Newsletera

Udało się zasubskrybować! Ups! Coś poszło nie tak...
Archiwum gazety
Edit Template
Materiały audio
Materiały wideo

Kontakt

Tygodnik Regionalny 7 dni

Al. Wolności 22 lok. 12
42-200 Częstochowa

Biuro reklamy

tel. 34 374 05 02
kom. 512 044 894
e-mail: marketing7dni@gmail.com
e-mail: redakcja7dni@interia.pl

 
Redakcja

tel. 34 374 05 02
e-mail: redakcja@7dni.com.pl
e-mail: redakcja7dni@interia.pl

Wydawca 7 dni

NEWS PRESS RENATA KLUCZNA
Al. Wolności 22 lok. 12
42-200 Częstochowa
NIP: 949-163-85-14
tel. 34/374-05-02
mail: redakcja@7dni.com.pl

Media społecznościowe

© 2023 Tygodnik Regionalny 7 dni
Skip to content