Skontaktuj się z nami!

Reklama

To jest miejsce na Twoją reklamę

Kontakt

Tygodnik Regionalny 7 dni

Al. Wolności 22 lok. 12
42-217 Częstochowa

Redakcja

tel. 34 374 05 02
redakcja@7dni.com.pl
redakcja7dni@interia.pl

Biuro reklamy

tel. 34 374 05 02
kom. 512 044 894
marketing7dni@gmail.com
redakcja7dni@interia.pl

Edit Template

Sposób na popękane naczynka

Jeśli zdarza się, że po wejściu do cieplejszego pomieszczenia rumienisz się bądź na Twojej twarzy pojawiły się czerwone pajączki – czas zainteresować się tym problemem, bo niewykluczone, iż masz wrażliwą cerę z tendencją nawet do trądzika różowatego. Gdy już na twarzy pojawiły się popękane naczynka, nie musisz wpadać w panikę – jest na to skuteczny sposób: elektrokoagulacja. Instytut Urody i Medycyny Estetycznej Natura, który mieści się przy ulicy Śląskiej 6 w Częstochowie doprowadzi Twoją cerę do idealnego stanu.

Rozszerzone naczynka krwionośne (teleangiektazje) na twarzy, szyi i dekolcie to jeden z najczęstszych problemów skórnych, występujących niezależnie od płci i wieku.
Tworzą je naczynia włosowate oraz drobne naczynia krwionośne i żyły. Pochodzące z części tętniczej są drobne i czerwone, natomiast te pochodzące z części żylnej układu naczyń włosowatych są większe i mają kolor fioletowo-niebieski. Popękane naczynka to nie tylko problem estetyczny i nie należy ich lekceważyć. Pajączki na nogach sygnalizują niewydolność żył i zapowiadają powstawanie żylaków, a te na twarzy mogą być początkiem alergii lub trądziku różowatego. Najczęściej naczynka na twarzy pękają na skrzydełkach nosa, policzkach, brodzie i czole. 
Na rozszerzenie się naczynek krwionośnych, widocznych, jako „pajączki” na skórze ma wpływ wiele czynników. W początkowym stadium uwidacznia się rumień, zaczerwienienie skóry, które przemija, jednak z czasem utrwala się i pozostaje na stałe pod postacią sieci naczynek „niteczek” prześwitujących przez skórę.
Przyczynami tej przypadłości są predyspozycje genetyczne (najczęściej, bo aż w 80 proc.), wrażliwość skóry, zaburzenia hormonalne i krążeniowe, schorzenia przewodu pokarmowego oraz nadciśnienie tętnicze. Na kruche naczynka źle wpływa też opalanie, wielogodzinne stanie na wysokich obcasach i siedzący tryb życia. Skóra jest bardzo cienka i szybko reaguje na zmieniające się czynniki zewnętrzne, a w szczególności pogodowe, takie jak wiatr, mróz, słońce, wilgotność.

Co zrobić, gdy już naczynka się pojawiły?
Zabieg zamykania naczynek zwany elektrokoagulacją to skuteczna metoda w walce z rozszerzonymi naczynkami, brodawkami czy kaszakami. Elektrokoagulacja stosowana jest w leczeniu zmian dermatologicznych, a także w elektrochirurgii. Wykorzystuje prąd elektryczny o wysokiej częstotliwości, który ścina białko tkanek. Wskazaniem do przeprowadzenia zabiegu są m.in. rozszerzone naczynia krwionośne na twarzy i nogach, naczyniaki gwiaździste. Metoda ta służy również usuwaniu zbędnego owłosienia. Czas trwania zabiegu to zaledwie kilka, kilkanaście minut. Elektrokoagulacja nie jest zabiegiem zupełnie bezbolesnym, choć oczywiście odczucia towarzyszące zależą od indywidualnej wrażliwości bólowej, wielkości zmiany i jej lokalizacji. W przypadku większych i głębszych zmian można zastosować znieczulenie miejscowe w postaci kremu znieczulającego. Sam zabieg jest wówczas zupełnie bezbolesny.
Po zabiegu skóra jest podrażniona i zaczerwieniona, pojawiają się strupki, które goją się od kilku godzin do 2-3 dni, czyli relatywnie krótko.
W miejscu podrażnień należy unikać stosowania środków na bazie alkoholu oraz oczywiście aktywnych kosmetyków – z kwasami, witaminą C, retinolem. W zamian stosujemy kremy łagodzące.

Metoda elektrokoagulacji, którą oferuje Instytut Urody i Medycyny Estetycznej Natura w Częstochowie jest bardzo prostą i skuteczną metodą usuwania rozszerzonych naczynek krwionośnych. Nie wymaga rekonwalescencji.

Instytut Urody i Medycyny Estetycznej Natura
ul. Śląska 6
42-200 Częstochowa
tel. 34 368 31 09

Udostępnij:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Dołącz do nas!

Zapisz się do Newsletera

Udało się zasubskrybować! Ups! Coś poszło nie tak...
Archiwum gazety
Edit Template
Materiały audio
Materiały wideo

Kontakt

Tygodnik Regionalny 7 dni

Al. Wolności 22 lok. 12
42-200 Częstochowa

Biuro reklamy

tel. 34 374 05 02
kom. 512 044 894
e-mail: marketing7dni@gmail.com
e-mail: redakcja7dni@interia.pl

 
Redakcja

tel. 34 374 05 02
e-mail: redakcja@7dni.com.pl
e-mail: redakcja7dni@interia.pl

Wydawca 7 dni

NEWS PRESS RENATA KLUCZNA
Al. Wolności 22 lok. 12
42-200 Częstochowa
NIP: 949-163-85-14
tel. 34/374-05-02
mail: redakcja@7dni.com.pl

Media społecznościowe

© 2023 Tygodnik Regionalny 7 dni
Skip to content