Skontaktuj się z nami!

Reklama

To jest miejsce na Twoją reklamę

Kontakt

Tygodnik Regionalny 7 dni

Al. Wolności 22 lok. 12
42-217 Częstochowa

Redakcja

tel. 34 374 05 02
redakcja@7dni.com.pl
redakcja7dni@interia.pl

Biuro reklamy

tel. 34 374 05 02
kom. 512 044 894
marketing7dni@gmail.com
redakcja7dni@interia.pl

Edit Template

Wiosenne wiatry zmian w gminach powiatu częstochowskiego

Wyniki wyborów samorządowych 2024
Na 16 gmin powiatu częstochowskiego w połowie z nich już wiadomo, kto będzie rządził przez najbliższe 5 lat. Mieszkańcy zdecydowali w Janowie, Kamienicy Polskiej, Kłomnicach, Koniecpolu, Mstowie, Olsztynie, Przyrowie i Starczy.
21 kwietnia w pozostałych 8 gminach, wyborcy ponownie pójdą do urn wyborczych. Nadal nie ma włodarzy w Blachowni, Dąbrowie Zielonej, Konopiskach, Kruszynie, Lelowie, Mykanowie, Poczesnej i Rędzinach.

Gmina Janów

Wybrany został w I turze:
Edward Moskalik (bezpartyjny, dotychczasowy wójt)
Liczba głosów: 1.990 (62,60%)

Startowała – odpadła:
Ewa Ucieklak (bezpartyjna)
Liczba głosów: 1.189 (37,40%)

Statystyka gminy Janów (frekwencja 68,06%):
Liczba kart do głosowania: 4.765
Liczba kart wydanych: 3.243
Liczba głosów ważnych: 3.179
Liczba głosów nieważnych: 64

***

Gmina Kamienica Polska

Wybrany został w I turze:
Artur Furmański (bezpartyjny)
Liczba głosów: 1.313 (50,04%)

Startowała – odpadła:
Agata Najnigier (bezpartyjna)
Liczba głosów: 1.311 (49,96%)

Statystyka gminy Kamienica Polska (frekwencja 63,66%):
Liczba kart do głosowania: 4.175
Liczba kart wydanych: 2.658
Liczba głosów ważnych: 2.624
Liczba głosów nieważnych: 34

***

Gmina Kłomnice

Wybrany został w I turze:
Piotr Juszczyk (bezpartyjny, dotychczasowy wójt)
Liczba głosów: 3.707 (67,74%)

Startowali – odpadli:
Andrzej Perliński (Prawo i Sprawiedliwość)
Liczba głosów: 942 (17,21%)
Sławomir Jurczyk (bezpartyjny)
Liczba głosów: 823 (15,04%)

Statystyka gminy Kłomnice (frekwencja 54,40%):
Liczba kart do głosowania: 10.265
Liczba kart wydanych: 5.584
Liczba głosów ważnych: 5.472
Liczba głosów nieważnych: 112

***

Gmina Koniecpol

Wybrany został w I turze:
Ryszard Suliga (bezpartyjny, dotychczasowy burmistrz)
Liczba głosów: 1.937 (50,08%)

Startowali – odpadli:
Aneta Chrzuszcz (bezpartyjna)
Liczba głosów: 1.156 (29,89%)
Jolanta Fyda (bezpartyjna)
Liczba głosów: 775 (20,04%)

Statystyka gminy Koniecpol (frekwencja 55,66%):
Liczba kart do głosowania: 7.043
Liczba kart wydanych: 3.920
Liczba głosów ważnych: 3.868
Liczba głosów nieważnych: 52

***

Gmina Mstów

Wybrany został w I turze (jedyny kandydat):
Tomasz Gęsiarz (bezpartyjny, dotychczasowy wójt)
Liczba głosów: 3.618 (80,85%)

Statystyka gminy Mstów (frekwencja 54,58%):
Liczba kart do głosowania: 8.364
Liczba kart wydanych: 4.565
Liczba głosów ważnych: 4.475
Liczba głosów nieważnych: 90

***

Gmina Olsztyn

Wybrany został w I turze:
Tomasz Kucharski (bezpartyjny, dotychczasowy burmistrz)
Liczba głosów: 2.187 (59,80%)

Startował – odpadł:
Krzysztof Stępień (bezpartyjny)
Liczba głosów: 1.470 (40,20%)

Statystyka gminy Olsztyn (frekwencja 59,07%):
Liczba kart do głosowania: 6.284
Liczba kart wydanych: 3.712
Liczba głosów ważnych: 3.657
Liczba głosów nieważnych: 55

***

Gmina Przyrów

Wybrana została w I turze:
Anna Kowalska-Fert (Polskie Stronnictwo Ludowe)
Liczba głosów: 1.042 (57,76%)

Startował – odpadł:
Karol Auguściak (bezpartyjny)
Liczba głosów: 762 (42,24%)

Statystyka gminy Przyrów (frekwencja 65,08%):
Liczba kart do głosowania: 2.824
Liczba kart wydanych: 1.838
Liczba głosów ważnych: 1.804
Liczba głosów nieważnych: 34

***

Gmina Starcza

Wybrany został w I turze:
Przemysław Krzyczmanik (Polskie Stronnictwo Ludowe)
Liczba głosów: 995 (62,23%)

Startowali – odpadli:
Tomasz Zacharjasz (bezpartyjny)
Liczba głosów: 336 (21,01%)
Jerzy Puszczewicz (bezpartyjny)
Liczba głosów: 268 (16,76%)

Statystyka gminy Starcza (frekwencja 69,82%):
Liczba kart do głosowania: 2.313
Liczba kart wydanych: 1.615
Liczba głosów ważnych: 1.599
Liczba głosów nieważnych: 16.

***
***

Gmina Blachownia

W II turze wystartują (21. kwietnia):
Cezary Osiński (bezpartyjny)
Liczba głosów: 2.215 (42,58%)
Sylwia Szymańska (bezpartyjna, dotychczasowa burmistrz)
Liczba głosów: 2.211 (42,50%).

Startowała – odpadła w I turze:
Renata Kolman (bezpartyjna)
Liczba głosów: 776 (14,92%)

Statystyka gminy Blachownia (frekwencja 54,14%):
Liczba kart do głosowania: 9.756
Liczba kart wydanych: 5.282
Liczba głosów ważnych: 5.202
Liczba głosów nieważnych: 80

***

Gmina Dąbrowa Zielona

W II turze wystartują (21. kwietnia):
Joanna Sokolińska (Prawo i Sprawiedliwość)
Liczba głosów: 962 (46,52%)
Krzysztof Kucharski (Trzecia Droga)
Liczba głosów: 847 (40,96%)

Startowała – odpadła w I turze:
Marta Łatacz (bezpartyjna)
Liczba głosów: 259 (12,52%)

Statystyka gminy Dąbrowa Zielona (frekwencja 71,60%):
Liczba kart do głosowania: 2.940
Liczba kart wydanych: 2.105
Liczba głosów ważnych: 2.068
Liczba głosów nieważnych: 37

***

Gmina Konopiska

W II turze wystartują (21. kwietnia):
Artur Brędzel (bezpartyjny)
Liczba głosów: 1.702 (36,00%)
Robert Kołodziejczyk (bezpartyjny)
Liczba głosów: 1.270 (26,86%)

Startowali – odpali w I turze:
Jerzy Żurek (bezpartyjny, dotychczasowy wójt)
Liczba głosów: 1.006 (21,28%)
Joanna Tekiela (bezpartyjna)
Liczba głosów: 337 (7,13%)
Ewa Książek (Nowa Lewica)
Liczba głosów: 207 (4,38%)
Piotr Szczerbak (bezpartyjny)
Liczba głosów: 206 (4,36%)

Statystyka gminy Konopiska (frekwencja 58,50%):
Liczba kart do głosowania: 8.187
Liczba kart wydanych: 4.789
Liczba głosów ważnych: 4.728
Liczba głosów nieważnych: 61

***

Gmina Kruszyna

W II turze wystartują (21. kwietnia):
Joanna Zasępa (Nowa Lewica)
Liczba głosów: 882 (38,02%)
Tomasz Maj (Prawo i Sprawiedliwość)
Liczba głosów: 733 (31,59%)

Startowała – odpadła w I turze:
Jadwiga Zawadzka (bezpartyjna, dotychczasowa wójt)
Liczba głosów: 705 (30,39%)

Statystyka gminy Kruszyna (frekwencja 63,72%):
Liczba kart do głosowania: 3.688
Liczba kart wydanych: 2.350
Liczba głosów ważnych: 2.320
Liczba głosów nieważnych: 30

***

Gmina Lelów

W II turze wystartują (21. kwietnia):
Renata Samek (bezpartyjna)
Liczba głosów: 1.291 (49,41%)
Krzysztof Molenda (Polskie Stronnictwo Ludowe, dotychczasowy wójt)
Liczba głosów: 690 (26,41%)

Startowali – odpadli w I turze:
Dorota Jakubowska (bezpartyjna)
Liczba głosów: 314 (12,02%)
Anna Gorczyczyńska-Hanko (bezpartyjna)
Liczba głosów: 141 (5,40%)
Adrian Stolarski (Prawo i Sprawiedliwość)
Liczba głosów: 112 (4,29%)
Mateusz Trenda (bezpartyjny)
Liczba głosów: 65 (2,49%)

Statystyka gminy Lelów (frekwencja 72,74%):
Liczba kart do głosowania: 3.632
Liczba kart wydanych: 2.642
Liczba głosów ważnych: 2.613
Liczba głosów nieważnych: 29

***

Gmina Mykanów

W II turze wystartują (21. kwietnia):
Dariusz Pomada (bezpartyjny, dotychczasowy wójt)
Liczba głosów: 3.027 (43,84%)
Anna Dziewior (Polskie Stronnictwo Ludowe)
Liczba głosów: 1.799 (26,06%)

Startowali – odpadli w I turze:
Michał Krzysiński (bezpartyjny)
Liczba głosów: 1.681 (24,35%)
Ewa Machoń (bezpartyjny
Liczba głosów: 397 (5,75%)

Statystyka gminy Mykanów (frekwencja 57,54%):
Liczba kart do głosowania: 12.144
Liczba kart wydanych: 6.988
Liczba głosów ważnych: 6.904
Liczba głosów nieważnych: 84

***

Gmina Poczesna

W II turze wystartują (21. kwietnia):
Justyna Wilk (bezpartyjna)
Liczba głosów: 2.450 (39,71%)
Artur Sosna (bezpartyjny)
Liczba głosów: 1.466 (23,76%)

Startowali – odpadli w I turze:
Krzysztof Ujma (Polskie Stronnictwo Ludowe, dotychczasowy wójt)
Liczba głosów: 1.451 (23,52%)
Robert Szymczyk (bezpartyjny)
Liczba głosów: 802 (13,00%)

Statystyka gminy Poczesna (frekwencja 64,80%):
Liczba kart do głosowania: 9.591
Liczba kart wydanych: 6.215
Liczba głosów ważnych: 6.169
Liczba głosów nieważnych: 46

***

Gmina Rędziny

W II turze wystartują (21. kwietnia):
Adam Jaruga (Polskie Stronnictwo Ludowe)
Liczba głosów: 2.070 (49,40%)
Paweł Militowski (bezpartyjny, dotychczasowy wójt)
Liczba głosów: 1.502 (35,85%)

Startował – odpadł w I turze:
Andrzej Pakuła (bezpartyjny)
Liczba głosów: 618 (14,75%)

Statystyka gminy Rędziny (frekwencja 56,96%):
Liczba kart do głosowania: 7.468
Liczba kart wydanych: 4.254
Liczba głosów ważnych: 4.190
Liczba głosów nieważnych: 64

red.

Udostępnij:

2 komentarzy

  • wyborca

    dzieki za statystyki. w dabrowie zielonej wydaje sie byc blad

  • red.

    Redakcja.
    Rzeczywiście, wkradł się błąd. Dziękujemy za zwrócenie nam uwagi – błąd poprawiliśmy.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Dołącz do nas!

Zapisz się do Newsletera

Udało się zasubskrybować! Ups! Coś poszło nie tak...
Archiwum gazety
Edit Template
Materiały audio
Materiały wideo

Kontakt

Tygodnik Regionalny 7 dni

Al. Wolności 22 lok. 12
42-200 Częstochowa

Biuro reklamy

tel. 34 374 05 02
kom. 512 044 894
e-mail: marketing7dni@gmail.com
e-mail: redakcja7dni@interia.pl

 
Redakcja

tel. 34 374 05 02
e-mail: redakcja@7dni.com.pl
e-mail: redakcja7dni@interia.pl

Wydawca 7 dni

NEWS PRESS RENATA KLUCZNA
Al. Wolności 22 lok. 12
42-200 Częstochowa
NIP: 949-163-85-14
tel. 34/374-05-02
mail: redakcja@7dni.com.pl

Media społecznościowe

© 2023 Tygodnik Regionalny 7 dni
Skip to content