Skontaktuj się z nami!

Reklama

To jest miejsce na Twoją reklamę

Kontakt

Tygodnik Regionalny 7 dni

Al. Wolności 22 lok. 12
42-217 Częstochowa

Redakcja

tel. 34 374 05 02
redakcja@7dni.com.pl
redakcja7dni@interia.pl

Biuro reklamy

tel. 34 374 05 02
kom. 512 044 894
marketing7dni@gmail.com
redakcja7dni@interia.pl

Edit Template

Powiat kłobucki prawie zdecydował. Wyniki wyborów samorządowych 2024

Wyniki wyborów samorządowych 2024
W powiecie kłobuckim, w którego skład wchodzi 9 gmin, aż w 6 z nich już wiadomo, kto będzie rządził przez najbliższe 5 lat. Mieszkańcy zdecydowali w gminach Kłobuck, Krzepice, Lipie, Miedźno, Popów i Przystajń.
W pozostałych 3 gminach, wyborcy będą decydować podczas dogrywek wyborczych 21 kwietnia. Nadal włodarzy nie mają gminy Opatów, Panki i Wręczyca Wielka.

Gmina Kłobuck

Wybrany został w I turze:
Jerzy Zakrzewski (bezpartyjny, dotychczasowy burmistrz)
Liczba głosów: 4.559 (55,49%)

Startowali – odpadli:
Rafał Ściebura (Prawo i Sprawiedliwość)
Liczba głosów: 1.126 (13,70%)
Radosław Włodarek (bezpartyjny)
Liczba głosów: 998 (12,15%)
Bartłomiej Saran (Trzecia Droga)
Liczba głosów: 875 (10,65%)
Ireneusz Telenga (bezpartyjny)
Liczba głosów: 658 (8,01%)

Statystyka gminy Kłobuck (frekwencja 50,98%):
Liczba kart do głosowania: 16.115
Liczba kart wydanych: 8.361
Liczba głosów ważnych: 8.216
Liczba głosów nieważnych: 145
***
Gmina Krzepice

Wybrany został w I turze:
Mateusz Kluba (bezpartyjny)
Liczba głosów: 2.111 (57,29%)

Startował – odpadł:
Maciej Mońka (bezpartyjny)
Liczba głosów: 1.574 (42,71%)

Statystyka gminy Krzepice (frekwencja 53,65%):
Liczba kart do głosowania: 6.869
Liczba kart wydanych: 3.758
Liczba głosów ważnych: 3.685
Liczba głosów nieważnych: 73
***
Gmina Lipie

Wybrana została w I turze:
Bożena Wieloch (Polskie Stronnictwo Ludowe, dotychczasowa wójt)
Liczba głosów: 1.681 (64,16%)

Startował – odpadł:
Jacek Molka (bezpartyjny)
Liczba głosów: 939 (35,84%)

Statystyka gminy Lipie (frekwencja 53%):
Liczba kart do głosowania: 4.943
Liczba kart wydanych: 2.658
Liczba głosów ważnych: 2.620
Liczba głosów nieważnych: 38
***
Gmina Miedźno

Wybrana została w I turze:
Ewelina Stobiecka (bezpartyjna)
Liczba głosów: 1.708 (51,18%)

Startował – odpadł:
Piotr Derejczyk (Prawo i Sprawiedliwość, dotychczasowy wójt)
Liczba głosów: 1.629 (48,82%)

Statystyka gminy Miedźno (frekwencja 55,22%):
Liczba kart do głosowania: 6.043
Liczba kart wydanych: 3.404
Liczba głosów ważnych: 3.337
Liczba głosów nieważnych: 67
***
Gmina Popów

Wybrany został w I turze:
Jan Kowalik (bezpartyjny, dotychczasowy wójt)
Liczba głosów: 1.742 (66,14%)

Startowali – odpadli:
Wioletta Pierz (bezpartyjna)
Liczba głosów: 528 (20,05%)
Renata Leszcz (Trzecia Droga)
Liczba głosów: 364 (13,82%)

Statystyka gminy Popów (frekwencja 55,51%):
Liczba kart do głosowania: 4.745
Liczba kart wydanych: 2.683
Liczba głosów ważnych: 2.634
Liczba głosów nieważnych: 49
***
Gmina Przystajń

Wybrany został w I turze:
Henryk Mach (bezpartyjny, dotychczasowy wójt)
Liczba głosów: 1.365 (56,40%)

Startowali – odpadli:
Tomasz Izydorczyk (bezpartyjny)
Liczba głosów: 713 (29,46%)
Remigiusz Wręczycki (Trzecia Droga)
Liczba głosów: 342 (14,13%)

Statystyka gminy Przystajń (frekwencja 54,50%):
Liczba kart do głosowania: 4.440
Liczba kart wydanych: 2.448
Liczba głosów ważnych: 2.420
Liczba głosów nieważnych: 28
***
***
Gmina Opatów

W II turze wystartują (21. kwietnia):
Zdzisław Makles (bezpartyjny)
Liczba głosów: 1.151 (42,69%)
Tomasz Kotowicz (Trzecia Droga)
Liczba głosów: 951 (35,27%)

Startowali – odpadli w I turze:
Artur Konieczny (bezpartyjny)
Liczba głosów: 424 (15,73%)
Mirosław Szewczuk (bezpartyjny)
Liczba głosów: 170 (6,31%)

Statystyka gminy Opatów (frekwencja 50,46%):
Liczba kart do głosowania: 5.343
Liczba kart wydanych: 2.750
Liczba głosów ważnych: 2.696
Liczba głosów nieważnych: 54
***
Gmina Panki

W II turze wystartują (21. kwietnia):
Urszula Bujak (bezpartyjna, dotychczasowa wójt)
Liczba głosów: 907 (40,51%)
Katarzyna Gierak (bezpartyjna)
Liczba głosów: 794 (35,46%)

Startowali – odpadli w I turze:
Andrzej Wystalski (Polskie Stronnictwo Ludowe)
Liczba głosów: 402 (17,95%)
Andrzej Tarnowski (bezpartyjny)
Liczba głosów:136 (6,07%)

Statystyka gminy Panki (frekwencja 58,17%):
Liczba kart do głosowania: 3.849
Liczba kart wydanych: 2.269
Liczba głosów ważnych: 2.239
Liczba głosów nieważnych: 30
***
Gmina Wręczyca Wielka

W II turze wystartują (21. kwietnia):
Anna Syguda (Trzecia Droga)
Liczba głosów: 2.709 (39,01%)
Tomasz Osiński (bezpartyjny, dotychczasowy wójt)
Liczba głosów: 2.058 (29,63%)

Startowali – odpadli w I turze:
Barbara Pisula (bezpartyjna)
Liczba głosów: 1.477 (21,27%)
Adam Olczyk (bezpartyjny)
Liczba głosów: 701 (10,09%)

Statystyka gminy Wręczyca Wielka (frekwencja 50,91%):
Liczba kart do głosowania: 13.583
Liczba kart wydanych: 7.103
Liczba głosów ważnych: 6.945
Liczba głosów nieważnych: 158

red.

Udostępnij:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Dołącz do nas!

Zapisz się do Newsletera

Udało się zasubskrybować! Ups! Coś poszło nie tak...
Archiwum gazety
Edit Template
Materiały audio
Materiały wideo

Kontakt

Tygodnik Regionalny 7 dni

Al. Wolności 22 lok. 12
42-200 Częstochowa

Biuro reklamy

tel. 34 374 05 02
kom. 512 044 894
e-mail: marketing7dni@gmail.com
e-mail: redakcja7dni@interia.pl

 
Redakcja

tel. 34 374 05 02
e-mail: redakcja@7dni.com.pl
e-mail: redakcja7dni@interia.pl

Wydawca 7 dni

NEWS PRESS RENATA KLUCZNA
Al. Wolności 22 lok. 12
42-200 Częstochowa
NIP: 949-163-85-14
tel. 34/374-05-02
mail: redakcja@7dni.com.pl

Media społecznościowe

© 2023 Tygodnik Regionalny 7 dni
Skip to content