Skontaktuj się z nami!

Reklama

To jest miejsce na Twoją reklamę

Kontakt

Tygodnik Regionalny 7 dni

Al. Wolności 22 lok. 12
42-217 Częstochowa

Redakcja

tel. 34 374 05 02
redakcja@7dni.com.pl
redakcja7dni@interia.pl

Biuro reklamy

tel. 34 374 05 02
kom. 512 044 894
marketing7dni@gmail.com
redakcja7dni@interia.pl

Edit Template

Wiadomości regionalne

Co nowego w regionie? – Witkowice, Widzów, Olsztyn, Mstów, Rędziny.

Witkowice, Widzów
Potrzebują naszego głosu!
Szkoły walczą w konkursie „Kolorowe boiska… czyli Szkolna Pierwsza Liga”. Stawką jest wielofunkcyjne boisko sportowe. Do tego etapu konkursu zakwalifikowały się dwie szkoły z  powiatu częstochowskiego: Szkoła Podstawowa w Zespole Szkolnym w Widzowie oraz Zespół Szkół im. Jana Kochanowskiego w Witkowicach. Do 18 czerwca możesz pomóc tym szkołom, oddając na jedną z nich swój głos na stronie www.koloroweboiska.pl. Nagrodą główną w konkursie jest wielofunkcyjne boisko sportowe, natomiast szkoły, które zajmą miejsce drugie i trzecie otrzymają sprzęt sportowy. Nagrody za miejsca od czwartego do dziesiątego to farby na remont szkoły.

Olsztyn
Termy Jurajskie
Gmina Olsztyn otrzymała 500 tys. zł. na realizację projektu „Termy Jurajskie – promocja walorów inwestycyjnych Gminy Olsztyn”. Jego celem jest pozyskanie nowych inwestorów z kraju i zagranicy oraz zagospodarowanie 5-hektarowej działki na terenie gminy Olsztyn, na której znaleziono wody termalne. Projekt przewiduje promowanie ofertę inwestycyjnej Gminy Olsztyn przez uczestnictwo w imprezach targowych we Francji (Cannes), Austrii (Wiedeń), Niemczech (Monachium) oraz Polsce (Poznań). Władze gminy Olsztyn planują promocję projektu poprzez stworzenie np. filmu promocyjnego, folderów, ulotek, map turystycznych i innych gadżetów promocyjnych oraz kampanię w prasie krajowej. Wszystkie materiały oraz stworzony Master Plan mają być promowane przy każdej okazji, aby zapoznała się z nią jak największa liczba osób.

Mstów
Jubileusz 800-lecia
Pierwsze trzy dni czerwca upłynęły w Mstowie pod znakiem historii. Odbyła się tam konferencja naukowa „Mstów. Miasto, klasztor i parafia na przestrzeni wieków”, zorganizowana z okazji 800-lecia Zjazdu Biskupów w Mstowie. Uroczystość zakończyła się 3 czerwca mszą świętą pod przewodnictwem ks. abpa Stanisława Nowaka. Jubileusz stał się okazją do przybliżenia mieszkańcom Mstowa i okolic historię ich miejscowości i parafii. Hasło przewodnie konferencji, która odbyła się w Zespole Szkół w Mstowie, brzmiało„Wracamy do przeszłości, aby zadbać o przyszłość”. W gronie osób wykładających na konferencji znalazło się wiele ważnych osobistości ze świata nauki, architektury i religii. Organizatorami konferencji były Instytut Studiów nad Dziejami i Kulturą Zakonu Kanoników Regularnych w Polsce oraz Klasztor Kanoników Regularnych Laterańskich w Mstowie.

Rędziny
Czy odwołają wójta?
Przyszłość Waldemara Chmielarza na stanowisku wójta stanęła pod znakiem zapytania. 29 maja w Rędzinach odbyło się spotkanie, którego celem było przeprowadzenie referendum gminnego w sprawie odwołania Wójta Gminy Rędziny. Dokument w tej sprawie miał zostać złożony na biurku wójta 4 czerwca, a 11 czerwca oficjalne pismo w sprawie przygotowywania referendum trafiło do komisarza wyborczego w delegaturze Krajowego Biura Wyborczego. 
Grupa inicjatywna na ten moment nie udziela szczegółowych informacji na temat motywacji działania, ponieważ – jak stwierdza Ewa Rabenda, pełnomocnik grupy inicjatywnej – najpierw chcą o tym poinformować mieszkańców gminy. Kampania referendalna rozpocznie się po wydaniu postanowienia przez komisarza wyborczego. Obecnie zbierane są podpisy pod wnioskiem o referendum.

Udostępnij:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Dołącz do nas!

Zapisz się do Newsletera

Udało się zasubskrybować! Ups! Coś poszło nie tak...
Archiwum gazety
Edit Template
Materiały audio
Materiały wideo

Kontakt

Tygodnik Regionalny 7 dni

Al. Wolności 22 lok. 12
42-200 Częstochowa

Biuro reklamy

tel. 34 374 05 02
kom. 512 044 894
e-mail: marketing7dni@gmail.com
e-mail: redakcja7dni@interia.pl

 
Redakcja

tel. 34 374 05 02
e-mail: redakcja@7dni.com.pl
e-mail: redakcja7dni@interia.pl

Wydawca 7 dni

NEWS PRESS RENATA KLUCZNA
Al. Wolności 22 lok. 12
42-200 Częstochowa
NIP: 949-163-85-14
tel. 34/374-05-02
mail: redakcja@7dni.com.pl

Media społecznościowe

© 2023 Tygodnik Regionalny 7 dni
Skip to content