Skontaktuj się z nami!

Reklama

To jest miejsce na Twoją reklamę

Kontakt

Tygodnik Regionalny 7 dni

Al. Wolności 22 lok. 12
42-217 Częstochowa

Redakcja

tel. 34 374 05 02
redakcja@7dni.com.pl
redakcja7dni@interia.pl

Biuro reklamy

tel. 34 374 05 02
kom. 512 044 894
marketing7dni@gmail.com
redakcja7dni@interia.pl

Edit Template

WĘDKARZ: VIII Ogólnopolska Pielgrzymka Wędkarzy na Jasną Górę

Dwa lata trzeba było czekać, by wędkarze z całej Polski mogli się spotkać na VIII Ogólnopolskiej Pielgrzymce na Jasnej Górze. Pielgrzymka w 2020 i 2021 roku nie mogła się odbyć z powodu epidemii COVID-19. W 2020 roku nasilenie zachorowań spowodowało, że została ona odwołana w ostatniej chwili. W tym roku wszystko się udało i 30 kwietnia brać wędkarska spotkała się na mszy w Kaplicy Matki Boskiej przed Najświętszym Obrazem.

Przed wejściem do kaplicy przybyłych gości witał Eugeniusz Bugaj prezes Zarządu Okręgu PZW Częstochowa – organizatora tegorocznej pielgrzymki. Tradycyjnie przed ołtarzem ustawiły się Poczty Sztandarowe reprezentujące: Okręg PZW Częstochowa, Koło PZW Bytów, Koło PZW Górnik Bełchatów i Koło PZW Wodnik Częstochowa. 
Mszę Świętą celebrował Grzegorz Stanula Kapelan wszystkich wędkarzy Archidiecezji Częstochowskiej. 

Po zakończeniu mszy Prezes Eugeniusz Bugaj przekazał Jasnej Górze od zgromadzonych wędkarzy w Darze Ołtarza przepiękne świece. Wręczył je O. Waldemarowi Pastusiakowi Kustoszowi Sanktuarium Jasnogórskiego. 

Gdy zakończyły się oficjalne uroczystości zainteresowana grupa uczestników spotkała się w auli Przeora Kordeckiego. Tam, jako pierwszy głos zabrał Eugeniusz Bugaj, który podziękował wszystkim uczestnikom za przybycie, a w szczególności tym najbardziej wytrwałym z Bytowa i Bełchatowa, którzy pd początku uczestniczyli w każdej pielgrzymce. Podziękował również księdzu Grzegorzowi za przepiękną celebrę mszy, wręczając mu upominek wędkarski, z którego jako doskonały spinningista na pewno zrobi użytek. Następnie wystąpili Paweł Wasik artysta malarz związany z Jasną Górą i Mariusz Tokarz Komendantowi Straży Jasnogórskiej (pomysłodawcy pielgrzymki), którzy podziękowali władzom Okręgu Częstochowskiego za kontynuowanie ich pomysłu i duże zaangażowanie w organizację wszystkich pielgrzymek. Na koniec wszyscy uczestnicy otrzymali znaczki upamiętniające to spotkanie ufundowane przez organizatorów pielgrzymki i tradycyjnie Paweł Wasik przekazał namalowaną przez siebie kopię obrazu Matki Boskiej z wszystkimi certyfikatami: prezesowi Okręgu, najmłodszemu i najstarszemu uczestnikowi pielgrzymki. Ksiądz Grzegorz otrzymał od niego portret Prymasa Polski Stefana Wyszyńskiego. Potem zaproszono wszystkich na IX już pielgrzymkę, która odbędzie się w kwietniu przyszłego roku.

Udostępnij:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Dołącz do nas!

Zapisz się do Newsletera

Udało się zasubskrybować! Ups! Coś poszło nie tak...
Archiwum gazety
Edit Template
Materiały audio
Materiały wideo

Kontakt

Tygodnik Regionalny 7 dni

Al. Wolności 22 lok. 12
42-200 Częstochowa

Biuro reklamy

tel. 34 374 05 02
kom. 512 044 894
e-mail: marketing7dni@gmail.com
e-mail: redakcja7dni@interia.pl

 
Redakcja

tel. 34 374 05 02
e-mail: redakcja@7dni.com.pl
e-mail: redakcja7dni@interia.pl

Wydawca 7 dni

NEWS PRESS RENATA KLUCZNA
Al. Wolności 22 lok. 12
42-200 Częstochowa
NIP: 949-163-85-14
tel. 34/374-05-02
mail: redakcja@7dni.com.pl

Media społecznościowe

© 2023 Tygodnik Regionalny 7 dni
Skip to content