Skontaktuj się z nami!

Reklama

To jest miejsce na Twoją reklamę

Kontakt

Tygodnik Regionalny 7 dni

Al. Wolności 22 lok. 12
42-217 Częstochowa

Redakcja

tel. 34 374 05 02
redakcja@7dni.com.pl
redakcja7dni@interia.pl

Biuro reklamy

tel. 34 374 05 02
kom. 512 044 894
marketing7dni@gmail.com
redakcja7dni@interia.pl

Edit Template

WĘDKARZ: VII Ogólnopolska Pielgrzymka Wędkarzy na Jasną Górę

Już po raz siódmy spotkali się, wędkarze z całej Polski, by uczestniczyć we mszy świętej, wieńczącej VII Ogólnopolską Pielgrzymkę Wędkarzy na Jasną Górę. Pierwszy raz w historii wędkarska msza celebrowana była w Kaplicy Matki Boskiej przed Najświętszym Obrazem.

Przed wejściem do kaplicy przybyłych gości witał Eugeniusz Bugaj prezes Zarządu Okręgu PZW Częstochowa – organizatora tegorocznej pielgrzymki. Wśród kilkuset pielgrzymów znalazły się między innymi delegacje okręgów i kół wędkarskich: Zarządu Głównego, Okręgów: Częstochowa, Słupsk, Zamość, Sieradz, Piotrków Trybunalski czy Kół z Bytowa, Bełchatowa, Wielunia, Katowic i Częstochowy, które w większość reprezentowane były przez Poczty Sztandarowe. 

Przed mszą zgromadzonych w kaplicy przywitał w imieniu Przeora O. Roman Wit, który powierzył celebrę mszy księdzu Grzegorzowi Stanula Kapelanowi wszystkich wędkarzy Archidiecezji Częstochowskiej. Modlitwę Wiernych odczytał Maciej Malczyk. 

Na koniec mszy świętej został odczytany Akt Zawierzenia Matce Boskiej wędkarzy, po którym Eugeniusz Bugaj prezes ZO PZW Częstochowa wraz z Teodorem Rudnikiem prezesem ZG PZW przekazali Jasnej Górze w Darze Ołtarza przepiękne świece. 

Gdy zakończyły się oficjalne uroczystości zainteresowana grupa uczestników spotkała się w auli Przeora Kordeckiego. Tam, jako pierwszy zabrał głos Paweł Wasik artysta malarz związany z Jasną Górą (jeden z pomysłodawców pielgrzymki). Podziękował on: władzom Okręgu Częstochowskiego za kontynuowanie jego pomysłu i duże zaangażowanie w organizację wszystkich pielgrzymek, wszystkim uczestnikom za przybycie, a w szczególności tym najbardziej wytrwałym z Bytowa i Bełchatowa, którzy wraz z organizatorami są od 2013 roku. Następnie głos zabrał Eugeniusz Bugaj, zapraszając do siebie Teodora Rudnika. Panowie razem podziękowali za tak miłe przyjęcie i możliwość spotkania wszystkich sympatyków wędkarstwa w tym Świętym Przybytku: O. Marianowi Waligórze Przeorowi i O. Ignacemu Rękawkowi Kustoszowi Sanktuarium Jasnogórskiego informując, że ZG PZW przyznał temu pierwszemu „Medal Zasłużony dla Wędkarstwa Polskiego”, natomiast Kustosza Okręg PZW Częstochowa uhonorował „Medalem za Zasługi dla Wędkarstwa Okręgu Częstochowa”, taki sam medal przyznano Bratu Pawłowi Bryzek, który od 7 lat zajmuje się sprawami technicznymi związanymi z pielgrzymką. Podziękowano również: księdzu Grzegorzowi za przepiękną celebrę mszy wręczając mu, jako zapalonemu wędkarzowi spinningiście, kompletny sprzęt do tej metody, Mariuszowi Tokarzowi Komendantowi Straży Jasnogórskiej, który co roku czuwa, by wszystko odbyło się zgodnie z planem i bez zakłóceń oraz wszystkim uczestnikom pielgrzymki. 
Na koniec wszyscy uczestnicy otrzymali znaczki upamiętniające to spotkanie ufundowane przez organizatorów pielgrzymki i tradycyjnie Paweł Wasik przekazał namalowaną przez siebie kopię obrazu Matki Boskiej, z wszystkimi certyfikatami, 8-letniej Sylwii Wiater najmłodszej uczestniczce pielgrzymki, która przyjechała do Częstochowy z okolic Zamościa.

Udostępnij:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Dołącz do nas!

Zapisz się do Newsletera

Udało się zasubskrybować! Ups! Coś poszło nie tak...
Archiwum gazety
Edit Template
Materiały audio
Materiały wideo

Kontakt

Tygodnik Regionalny 7 dni

Al. Wolności 22 lok. 12
42-200 Częstochowa

Biuro reklamy

tel. 34 374 05 02
kom. 512 044 894
e-mail: marketing7dni@gmail.com
e-mail: redakcja7dni@interia.pl

 
Redakcja

tel. 34 374 05 02
e-mail: redakcja@7dni.com.pl
e-mail: redakcja7dni@interia.pl

Wydawca 7 dni

NEWS PRESS RENATA KLUCZNA
Al. Wolności 22 lok. 12
42-200 Częstochowa
NIP: 949-163-85-14
tel. 34/374-05-02
mail: redakcja@7dni.com.pl

Media społecznościowe

© 2023 Tygodnik Regionalny 7 dni
Skip to content