Skontaktuj się z nami!

Reklama

To jest miejsce na Twoją reklamę

Kontakt

Tygodnik Regionalny 7 dni

Al. Wolności 22 lok. 12
42-217 Częstochowa

Redakcja

tel. 34 374 05 02
redakcja@7dni.com.pl
redakcja7dni@interia.pl

Biuro reklamy

tel. 34 374 05 02
kom. 512 044 894
marketing7dni@gmail.com
redakcja7dni@interia.pl

Edit Template

WĘDKARZ: Sprzątanie glinianki “Michalina”

 
Brak kultury ludzi odwiedzających częstochowskie akweny po raz trzeci w tym roku skłonił ludzi zaangażowanych ekologicznie do akcji sprzątania glinianki „Michalina”. W misji specjalnej wzięły udział sprzymierzone siły koła wędkarskiego, młodzieży szkolnej oraz policjantów.
 

 

Inicjatorem akcji był Dariusz Kapinos – prezes Koła Polskiego Związku Wędkarskiego „Okoń”,  które w Okręgu Częstochowskim zrzesza największą liczbę członków. To on zwerbował do akcji wędkarzy Koła, którym przyszły z pomocą niezawodne w takich sytuacjach uczniowie Szkoły Podstawowej nr 26 im. T. Kościuszki, mieszczącej się na ulicy Rakowskiej 42 (klasa VI a i VI b). Opiekę nad nimi sprawowały nauczycielki: Alicja Panek i Beata Galardziak. Drużynę młodych ekologów czekała nad wodą niespodzianka – grupa policjantów z Oddziału Konnego Komendy Miejskiej Policji w Częstochowie, która uczestnikom przedsięwzięcia zapewniła bezpieczeństwo: starszy sierżant Agnieszka Mordal, starszy sierżant Monika Jeziorowska i sierżant sztabowy – Marek Kulik. Efekt akcji był imponujący i zatrważający jednocześnie: 60 worków na śmieci zostało wypełnionych odpadami, które pozostawili po sobie nieetyczni wędkarze oraz ludzie wypoczywający nad tym akwenem w okresie wakacyjnym. Wysiłek wolontariuszy został nagrodzony – po całej akcji członkowie Koła przygotowali ognisko, przy którym każdy z uczestników mógł upiec sobie kiełbaskę oraz zrobić zdjęcie z Dumnym i Bonzo – końmi pełniącymi służbę w Częstochowskiej Policji. Koło „Okoń” i Okręg PZW w Częstochowie składają serdecznie podziękowania Szkole Podstawowej Nr 26 i Komendzie Miejskiej Policji za udzieloną pomoc. 

Zadanie zostało wykonane, a widok oczyszczonej glinianki „Michalina” sprawił niewątpliwą satysfakcję wykonawcom misji. Budzi się jednak smutna refleksja – kiedy wreszcie tego typu akcje będą niepotrzebne? Czy nasze społeczeństwo nauczy się w końcu, żeby nie zostawiać po sobie śladu w postaci śmieci? Zasada jest prosta – zabieramy ze sobą do domu to, co przywieźliśmy. Jest to nie tylko kwestia proekologicznej postawy, ale kultury osobistej oraz szacunku dla innych ludzi. To, co zobaczyliśmy po tych wakacjach w lasach i nad wodą, po prostu przeraża i nie rokuje nadziei na szybką zmianę mentalności ludzi. 

 

Udostępnij:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Dołącz do nas!

Zapisz się do Newsletera

Udało się zasubskrybować! Ups! Coś poszło nie tak...
Archiwum gazety
Edit Template
Materiały audio
Materiały wideo

Kontakt

Tygodnik Regionalny 7 dni

Al. Wolności 22 lok. 12
42-200 Częstochowa

Biuro reklamy

tel. 34 374 05 02
kom. 512 044 894
e-mail: marketing7dni@gmail.com
e-mail: redakcja7dni@interia.pl

 
Redakcja

tel. 34 374 05 02
e-mail: redakcja@7dni.com.pl
e-mail: redakcja7dni@interia.pl

Wydawca 7 dni

NEWS PRESS RENATA KLUCZNA
Al. Wolności 22 lok. 12
42-200 Częstochowa
NIP: 949-163-85-14
tel. 34/374-05-02
mail: redakcja@7dni.com.pl

Media społecznościowe

© 2023 Tygodnik Regionalny 7 dni
Skip to content