Skontaktuj się z nami!

Reklama

To jest miejsce na Twoją reklamę

Kontakt

Tygodnik Regionalny 7 dni

Al. Wolności 22 lok. 12
42-217 Częstochowa

Redakcja

tel. 34 374 05 02
redakcja@7dni.com.pl
redakcja7dni@interia.pl

Biuro reklamy

tel. 34 374 05 02
kom. 512 044 894
marketing7dni@gmail.com
redakcja7dni@interia.pl

Edit Template

WĘDKARZ: Mistrzostwa Polski Kadetów U-15 i Juniorów U-20 w Wędkarstwie Spławikowym

Polski Związek Wędkarski Okręg Częstochowa zorganizował na zbiorniku „Zimnym” Wodociągów w Częstochowie Mistrzostwa Polski  Kadetów U-15 i Juniorów U-20 w Wędkarstwie Spławikowym. Organizację tych zawodów powierzył Okręgowi, Zarząd Główny PZW.  

Przed zawodami nad zbiornikiem w celu odbycia treningu, zjawiło się wraz z trenerami 110 zawodniczek i zawodników reprezentujących 37 Okręgów PZW (49 kadetów i 61 juniorów). Po przetestowaniu łowiska wszyscy udali się do Hotelu La Strada na ceremonię otwarcia Mistrzostw Polski. Prowadzący ceremonię otwarcia Eugeniusz Bugaj prezes PZW Okręg Częstochowa przywitał wszystkich przybyłych i przedstawił zaproszonych gości: Marcina Dobrzańskiego reprezentującego prezydenta Miasta Częstochowy, Mirosława Iwańskiego wiceprezesa  ds. sportu i młodzieży Zarządu Głównego PZW, Lecha Gorczyńskiego głównego kapitana sportowego PZW i jednocześnie sędziego głównego zawodów, Mirosława Taranka i  Łukasza Chłąda przedstawicieli Samodzielnego Pododdziału Prewencji Policji w Częstochowie, Arkadiusza Kasprzaka przewodniczącego NSZZ Policjantów przy SPPP w Częstochowie, Grzegorza Wypchlaka dowódcę Oddziału Konnego Policji w Częstochowie, Piotra Maronia wiceprezesa ds. organizacyjnych ZO PZW Częstochowa , Andrzeja Brędzla wiceprezesa ds. sportu ZO PZW Częstochowa i Artura Wacheckiego dyrektora biura Okręgu PZW Częstochowa. Po przedstawieniu gości wprowadzono poczet flagowy: z Flagami Narodowymi i Flagą PZW. Po odegraniu Hymnu Państwowego uroczystego otwarcia mistrzostw dokonał Eugeniusz Bugaj prezes PZW Okręg Częstochowa i oddał głos Mirosławowi Iwańskiemu, który przywitał wszystkich zgromadzonych w imieniu Zarządu Głównego PZW. Następnie zabrał głos Lech Gorczyński, który przed złożeniem meldunku o gotowości do zawodów poprosił prezesów Eugeniusza Bugaja i Mirosława Iwańskiego o wręczenie nominacji do Kadry Narodowej. 

Po części oficjalnej odbyła się odprawa i losowanie sektorów. Przez następne dwa dni młodzieżowa elita Polski w dyscyplinie spławikowej rywalizowała o największe laury. Łowiono przede wszystkim: płocie, leszcze, okonie oraz pojedyncze sumiki karłowate. Trafiały się oczywiście bonusy: większe leszcze, karasie i okonie. Podczas całych zawodów złowiono 277 kg ryb i jak na niesprzyjające warunki atmosferyczne (bardzo silny wiatr i skoki ciśnienia) spowodowane przechodzącym frontem jest to bardzo dobry wynik. Najlepsi złowili po około 6 kg ryb w dwie tury. Po zakończeniu drugiej tury zawodów wszyscy udali się do restauracji La Strada na Uroczystości Zamknięcia Mistrzostw. Do gości z ceremonii otwarcia dołączyli: Mirosław Morawiec przedstawiciel Starosty Częstochowskiego, Rafał Jędrysiak wiceprezes ds. młodzieży ZO PZW Częstochowa oraz zespół sędziowski. 

Medale, puchary, dyplomy i nagrody wręczali: prowadzący Ceremonię Zamknięcia Eugeniusz Bugaj prezes PZW Okręg Częstochowa i Andrzej Brędzel wiceprezesa ds. sportu ZO PZW Częstochowa. Po uhonorowaniu najlepszych Eugeniusz Bugaj podziękował: ZG PZW za zaszczyt organizacji tych mistrzostw, prezydentowi Miasta Częstochowy za Patronat Honorowy, Lechowi Gorczyńskiemu i całej ekipie sędziowskiej, która pod jego kierownictwem sprawnie poprowadziła zawody, wszystkim uczestnikom zawodów, zaproszonym gościom, którzy przybyli na uroczystość, działaczom, pracownikom biura ZO PZW w Częstochowie i wszystkim, bez których te Mistrzostwa Polski by się nie odbyły. Podziękował również sponsorom: firmie M-ELEKTROSTATYK, firmie SENSAS POLSKA, firmie TROFEA.PL i firmie BIG-FISH CENTRUM WĘDKARSKIE. Następnie uroczyście dokonał zamknięcia Mistrzostw Polski Kadetów i Juniorów prosząc o wyprowadzenie Pocztu Flagowego. Prezes pożegnał wszystkich i zaprosił na kolejne imprezy wędkarskie organizowane na ziemi Częstochowskiej. ZO PZW w Częstochowie składa specjalne podziękowania: Przedsiębiorstwu Wodociągów i Kanalizacji w Częstochowie za udostępnienie zbiornika i miejsca na bazę zawodów, właścicielom Restauracji La Strada za obsługę gastronomiczną i udostępnienie terenu na oficjalne uroczystości oraz funkcjonariuszom policji z Komendy Miejskiej w Częstochowie i Samodzielnego Pododdziału Prewencji za zabezpieczanie całych Mistrzostw Polski.

Najlepsi w Spławikowych Mistrzostwach Polski Kadetów i Juniorów:

U – 15
1. Tymoteusz Plaskota – OKRĘG PZW W TARNOBRZEGU
2. Bernard Chęć – OKRĘG PZW MAZOWIECKI
3. Eryk Ujma – OKRĘG PZW W CZĘSTOCHOWIE

U –20
1. Michał Lubasiewicz – OKRĘG PZW W SZCZECINIE
2. Jakub Derlaga – OKRĘG PZW W TARNOBRZEGU
3. Mateusz Durajczyk – OKRĘG MAZOWIECKI

Wyniki reprezentantów PZW Okręg Częstochowa

U – 15
3 miejsce Eryk Ujma

U – 20
29 miejsce Mikołaj Głąb
38 miejsce Mikołaj Filak

Wszystkie wyniki na stronie www.pzw.org.pl/19/

Udostępnij:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Dołącz do nas!

Zapisz się do Newsletera

Udało się zasubskrybować! Ups! Coś poszło nie tak...
Archiwum gazety
Edit Template
Materiały audio
Materiały wideo

Kontakt

Tygodnik Regionalny 7 dni

Al. Wolności 22 lok. 12
42-200 Częstochowa

Biuro reklamy

tel. 34 374 05 02
kom. 512 044 894
e-mail: marketing7dni@gmail.com
e-mail: redakcja7dni@interia.pl

 
Redakcja

tel. 34 374 05 02
e-mail: redakcja@7dni.com.pl
e-mail: redakcja7dni@interia.pl

Wydawca 7 dni

NEWS PRESS RENATA KLUCZNA
Al. Wolności 22 lok. 12
42-200 Częstochowa
NIP: 949-163-85-14
tel. 34/374-05-02
mail: redakcja@7dni.com.pl

Media społecznościowe

© 2023 Tygodnik Regionalny 7 dni
Skip to content