Skontaktuj się z nami!

Reklama

To jest miejsce na Twoją reklamę

Kontakt

Tygodnik Regionalny 7 dni

Al. Wolności 22 lok. 12
42-217 Częstochowa

Redakcja

tel. 34 374 05 02
redakcja@7dni.com.pl
redakcja7dni@interia.pl

Biuro reklamy

tel. 34 374 05 02
kom. 512 044 894
marketing7dni@gmail.com
redakcja7dni@interia.pl

Edit Template

„Urzędnicy będą mieli prawo jawnie łamać prawo”

„Skandaliczny projekt ustawy Prawa i Sprawiedliwości „ Bezkarność+” – w takimi słowami członkowie Klubów Konfederacji Częstochowa rozpoczęli swoją poniedziałkową konferencję prasową.

Według lokalnych polityków Konfederacji projekt ustawy „o zmianie ustawy o szczególnych rozwiązaniach związanych z zapobieganiem, przeciwdziałaniem i zwalczaniem COVID-19, innych chorób zakaźnych oraz wywoływanych nimi sytuacji kryzysowych” jest szczególnie haniebny oraz antyobywatelski.

Konfederaci wypracowali własny komunikat, który przesłali m.in. do Tygodnika 7 dni:

„Jeśli do czasu wejścia projektu ustawy do głosowania w Sejmie, posłowie PiS-u, jak i inni posłowie nie nabiorą rozumu do głowy, nowelizacja ustawy wejdzie w życie i wszystkie służby oraz urzędnicy państwowi, będą mieli prawo jawnie łamać prawo, powołując się na przeciwdziałanie COVID-19 – powiedział rzecznik prasowy Klubu Konfederacji Częstochowa Adrian Gołdy.

Głos w tej sprawie zabrał również lider Klubu, Kuba Libera.
– Art.10d tej ustawy, brzmi jakby był żywcem wyrwany z dzieła Orwella. Posłowie Prawa i Sprawiedliwości usprawiedliwiają ten zapis tłumacząc się, że walka z koronawirusem wymaga jakiś specjalnych rozwiązań. Już w kwietniu został uchwalony art.10c dokładnie tej samej specustawy, który znajduje zastosowanie jedynie w przypadku towarów oraz usług mających pomóc w walce z tą chorobą zakaźną. Dodatkowo wspomina, że jeśli jakiś czyn jest wykonywany w wyższym interesie społecznym to prezydent ma prawo ułaskawić taką osobę – dodaje Libera.

Działacze klubu twierdzą, że ustawa ma za zadanie chronić interesy posłów PiS-u oraz ich kolegów. Przytaczają tutaj sprawę byłego ministra zdrowia Łukasza Szumowskiego, który zmarnował kolejno 200 milionów złotych na respiratory, które w większości do nas nie dotarły oraz 5 milionów złotych na maseczki bez odpowiednich certyfikatów.

Kolejnym wymienionym przez działaczy przykładem jest minister aktywów państwowych Jacek Sasin, który to wiosną wyznaczył sobie zadanie zorganizowania wyborów korespondencyjnych, które w efekcie finalnym nie odbyły się, a budżet państwa uszczuplił się o kolejne 70 milionów złotych.

– Jakimi przesłankami, argumentami kierowała się Pani [rzecznik pytanie adresował do posłanki ziemi częstochowskiej z Prawa i Sprawiedliwości Lidii Burzyńskiej – przyp. red.] podpisując się jako jedna z wnioskodawczyń pod tym antyobywatelskim projektem? Pytanie to zadałem już w komentarzu pod postem na jednym z mediów społecznościowych, które po niecałej godzinie zostało usunięte przez Panią, bądź przez innego administratora i dodatkowo, zostałem zbanowany. Liczę o jak najszybsze ustosunkowanie się do mojego pytania – mówi rzecznik, kierując swoje pytania – po burzliwej dyskusji w internecie – do posłanki Burzyńskiej.

Klub Konfederacji Częstochowa jest za całkowitym odrzuceniem tego projektu nowelizacji ustawy.

Adrian Gołdy, Klub Konfederacji Częstochowa”.

Udostępnij:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Dołącz do nas!

Zapisz się do Newsletera

Udało się zasubskrybować! Ups! Coś poszło nie tak...
Archiwum gazety
Edit Template
Materiały audio
Materiały wideo

Kontakt

Tygodnik Regionalny 7 dni

Al. Wolności 22 lok. 12
42-200 Częstochowa

Biuro reklamy

tel. 34 374 05 02
kom. 512 044 894
e-mail: marketing7dni@gmail.com
e-mail: redakcja7dni@interia.pl

 
Redakcja

tel. 34 374 05 02
e-mail: redakcja@7dni.com.pl
e-mail: redakcja7dni@interia.pl

Wydawca 7 dni

NEWS PRESS RENATA KLUCZNA
Al. Wolności 22 lok. 12
42-200 Częstochowa
NIP: 949-163-85-14
tel. 34/374-05-02
mail: redakcja@7dni.com.pl

Media społecznościowe

© 2023 Tygodnik Regionalny 7 dni
Skip to content