Skontaktuj się z nami!

Reklama

To jest miejsce na Twoją reklamę

Kontakt

Tygodnik Regionalny 7 dni

Al. Wolności 22 lok. 12
42-217 Częstochowa

Redakcja

tel. 34 374 05 02
redakcja@7dni.com.pl
redakcja7dni@interia.pl

Biuro reklamy

tel. 34 374 05 02
kom. 512 044 894
marketing7dni@gmail.com
redakcja7dni@interia.pl

Edit Template

Urodzili się w Częstochowie, zginęli w Smoleńsku

Tragedia, do której doszło w Smoleńsku jest wszechogarniająca, niewytłumaczalna, i dotkliwa dla wszystkich. Janusz Kochanowski, Stanisław Mikke byli na pokładzie samolotu, który rozbił się w Smoleńsku. Chociaż cale dorosłe życie związali z Warszawą, to w Częstochowie się urodzili i wychowali.

Janusz Kochanowski

Urodził się 18.04.1940 roku w Częstochowie – prawnik, od 2006 Rzecznik Praw Obywatelskich.
Janusz Kochanowski ukończył Częstochowskie LO im. Traugutta. Na studia wyjechał do Warszawy gdzie ukończył Wydział Prawa i Administracji Uniwersytetu Warszawskiego. Należał do Solidarności, pełnił funkcję eksperta senackiej Komisji Praw Człowieka i Praworządności, był konsulem generalnym Polski w Londynie, brał udział w pracach nad nowelizacją kodeksu karnego. Z rekomendacji Prawa i Sprawiedliwości od 2006 roku pełnił urząd Rzecznika Praw Obywatelskich. Janusz Kochanowski jest autorem pod 100 prac na temat prawa karnego, administracyjnego i konstytucyjnego oraz stosunków międzynarodowych.
Żonaty – małżonka Ewa (filolog polski), córka – Marta (prawnik), syn – Mateusz (student prawa)
„Nie ma praw i wolności bez sprawnie funkcjonujących instytucji państwa prawnego – tak jak nie ma silnego państwa, bez wolnych obywateli”. Janusz Kochanowski

Stanisław Mikke

Urodził się w 1947 roku w Częstochowie. Ukończył podobnie jak Kochanowski LO im. Traugutta. Ukończył prawo na Uniwersytecie Warszawskim. Przez wiele lat pracował jako adwokat. Stanisław Mikke mocno zaangażowany był w działalność samorządu zawodowego adwokatów. Był członkiem Okręgowej Rady Adwokackiej w Warszawie, gdzie między innym prowadził szkolenia dla aplikantów, sprawował funkcję sędziego Sądu Dyscyplinarnego, przewodniczył też Komisji Etyki. Był współautorem obecnie znowelizowanego Kodeksu Etyki. Pełnił funkcję sędziego Trybunału Stanu. Od 1993 roku był redaktorem naczelnym branżowego pisma adwokackiego „Palestra”.
Od wielu lat mocno angażował się w ujawnianie zbrodni katyńskich. Nie ukrywał iż jednym z powodów była historia jego rodziny – stryja zgładzonego w sowieckim łagrze. Brał udział w pracach ekshumacyjnych ofiar – Charkowa, Ostaszkowa, Miednoje, Katynia, Archangielska i wielu innych. Napisał książkę „Śpij, mężny… w Katyniu, Charkowie i Miednoje”. Pełnił funkcję wiceprzewodniczącego Rady Ochrony Pamięci Walki i Męczeństwa. W sumie napisał kilka książek i kilkaset felietonów o tematyce społeczno – prawnej. Był konsultantem filmów Krzysztofa Kieślowskiego, między innymi „Krótki film o zabijaniu”, „Bez końca”.
Osierocił dwoje dzieci – Kasię i Włodzia.
„Adwokat europejski przestrzegający prostych reguł zwanych przyzwoitością i godnością winien zapytać sam siebie: jesteś li profesjonalistą, czy raczej prawnikiem niedojrzałym (..)? Innej puenty tu nie będzie” Stanisław Mikke.

Udostępnij:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Dołącz do nas!

Zapisz się do Newsletera

Udało się zasubskrybować! Ups! Coś poszło nie tak...
Archiwum gazety
Edit Template
Materiały audio
Materiały wideo

Kontakt

Tygodnik Regionalny 7 dni

Al. Wolności 22 lok. 12
42-200 Częstochowa

Biuro reklamy

tel. 34 374 05 02
kom. 512 044 894
e-mail: marketing7dni@gmail.com
e-mail: redakcja7dni@interia.pl

 
Redakcja

tel. 34 374 05 02
e-mail: redakcja@7dni.com.pl
e-mail: redakcja7dni@interia.pl

Wydawca 7 dni

NEWS PRESS RENATA KLUCZNA
Al. Wolności 22 lok. 12
42-200 Częstochowa
NIP: 949-163-85-14
tel. 34/374-05-02
mail: redakcja@7dni.com.pl

Media społecznościowe

© 2023 Tygodnik Regionalny 7 dni
Skip to content