Skontaktuj się z nami!

Reklama

To jest miejsce na Twoją reklamę

Kontakt

Tygodnik Regionalny 7 dni

Al. Wolności 22 lok. 12
42-217 Częstochowa

Redakcja

tel. 34 374 05 02
redakcja@7dni.com.pl
redakcja7dni@interia.pl

Biuro reklamy

tel. 34 374 05 02
kom. 512 044 894
marketing7dni@gmail.com
redakcja7dni@interia.pl

Edit Template

Trzy pytania do… najnowsze informacje z AZS-u

Ostatnio w Plus Lidze wiele się dzieje. Mówi się o zamknięciu ligi i zmianie terminarza rozgrywek. O kilka zdań komentarza poprosiliśmy prezesa częstochowskiego AZS-u, Konrada Pakosza.

– Co Pan sądzi o pomyśle zamknięcia ligi?
– Na dzień dzisiejszy została utworzona grupa osób, która ma przygotować założenia dotyczące ewentualnego zamknięcia ligi. Chodzi o wszystkie przepisy formalno-prawne, które należałoby spełnić, by do takiego zamknięcia doszło. Sam pomysł nie jest nowy. Czy zostanie wcielony w życie pokażą najbliższe miesiące, bądź lata. AZS Częstochowa był za tym, by sprawdzić wszystkie za i przeciw i dopiero na podstawie mocnych argumentów podejmować ostateczne decyzje. Zresztą otwarcie ligi dla wszystkich którzy mają organizacyjne, finansowe, a przede wszystkim sportowe możliwości by grać w lidze zawodowej, bo taką jest Plus Liga, mogą okazać się już za chwilę naturalną koleją rzeczy.
– Proszę się ustosunkować do zmiany terminarza rozgrywek w ostatnim momencie. Jakie są plany zespołu w związku z zapowiadaną przerwą?
– Wiele wskazuje na to, że będziemy mieli trochę więcej czasu na trenowanie, a grania będzie przez najbliższe cztery-pięć tygodni trochę mniej. Myślę, że nie ma co dyskutować czy to dobrze, czy też źle. Fakty są takie, że cztery czołowe polskie Kluby z poprzedniego sezonu awansowały bardzo wysoko w europejskich pucharach. Tego nie było od wielu sezonów. To oczywiście powód do wielkiej satysfakcji dla całej siatkarskiej społeczności. Sprawi to trochę zawirowań w terminarzu, ale myślę, że nie będzie miało wpływu na ostateczne rozstrzygnięcia w fazie play-off.
– Jak Pan ocenia obecne przygotowanie fizyczne zespołu w związku z częstotliwością rozgrywek? Co Pan myśli na temat poziomu meczów?
– Polska to taki piękny kraj, gdzie wpada się z jednej skrajności w drugą skrajność. Nie ma odcieni szarości. Jest białe, albo czarne. Ktoś kiedyś powiedział, że lepiej brzydko wygrać niż ładnie przegrać. I ja w pełni się pod tym podpisuję. Siatkówka to nie jest dyscyplina sportu, w której punkty przyznaje się za wrażenia artystyczne. Jeżeli ktoś woli takie dyscypliny, to proponuję łyżwiarstwo figurowe. Można wiele mówić na temat poziomu ligi. Ale w zestawieniu z sukcesami na arenie międzynarodowej ci wszyscy, którzy próbują deprecjonować poziom Plus Ligi powinni się dobrze zastanowić czy nie popadają w paranoje.
– Dziękuję za rozmowę.

Udostępnij:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Dołącz do nas!

Zapisz się do Newsletera

Udało się zasubskrybować! Ups! Coś poszło nie tak...
Archiwum gazety
Edit Template
Materiały audio
Materiały wideo

Kontakt

Tygodnik Regionalny 7 dni

Al. Wolności 22 lok. 12
42-200 Częstochowa

Biuro reklamy

tel. 34 374 05 02
kom. 512 044 894
e-mail: marketing7dni@gmail.com
e-mail: redakcja7dni@interia.pl

 
Redakcja

tel. 34 374 05 02
e-mail: redakcja@7dni.com.pl
e-mail: redakcja7dni@interia.pl

Wydawca 7 dni

NEWS PRESS RENATA KLUCZNA
Al. Wolności 22 lok. 12
42-200 Częstochowa
NIP: 949-163-85-14
tel. 34/374-05-02
mail: redakcja@7dni.com.pl

Media społecznościowe

© 2023 Tygodnik Regionalny 7 dni
Skip to content