Skontaktuj się z nami!

Reklama

To jest miejsce na Twoją reklamę

Kontakt

Tygodnik Regionalny 7 dni

Al. Wolności 22 lok. 12
42-217 Częstochowa

Redakcja

tel. 34 374 05 02
redakcja@7dni.com.pl
redakcja7dni@interia.pl

Biuro reklamy

tel. 34 374 05 02
kom. 512 044 894
marketing7dni@gmail.com
redakcja7dni@interia.pl

Edit Template

TOUR DE POLOGNE NA KWADRATACH

W najbliższy piątek 8 lipca na placu przed Megasamem zostanie rozegrany Tour de Pologne w kapsle. Zaproponowana przez magistrat zabawa to przedsmak prawdziwego wyścigu.

Pokoleniu dzisiejszych trzydziestolatków i starszym nie trzeba tłumaczyć, o co chodzi w grze w kapsle. Wszyscy inni mogą dowiedzieć się tego w piątek. Na specjalnie przygotowanej na tę okazję trasie, będącej odwzorowaniem częstochowskiego odcinka tegorocznego Tour de Pologne, zostaną rozegrane zawody, które w ciekawy i przede wszystkim nietypowy sposób zapowiedzą czekające nas 1 sierpnia wydarzenie – honorowy start i trasę przejazdu kolumny wyścigu przez Częstochowę. Początek zabawy w samo południe, zakończenie o godz. 16. Swój udział w wydarzeniu zapowiedzieli znani częstochowscy sportowcy. Gościem specjalnym  piątkowej imprezy będzie Lech Piasecki – kolarskie mistrz świata, dziś dyrektora sportowego Tour de Pologne. Na zabawę zaprasza Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji.
Dla tych, którzy gry w kapsle nie znają, a lubią rywalizację i zjawią się na „Kwadratach” by podjąć walkę, przedstawiamy zasady gry. Zawodnik przystępuje do gry ze swoim kapslem (organizatorzy zapewniają wszelkie materiały do wykonania własnego kapsla). W jednej kolejce zawodnik uderza kapsel trzy raz. Zawodnicy startują według ustalonej przed wyścigiem kolejności. Tor trasy wyznaczają linie. Po wypadnięciu kapsla poza linię, kapsel wraca na miejsce, z którego został uderzony. Kapsel można przesunąć na trasie prostopadle do niej. Technika uderzania jest dowolna, (palcami prawej lub lewej ręki). Wszystkie kwestie sporne rozstrzygają organizatorzy. W sprincie o wygranej decyduje jak najmniejsza liczba uderzeń. Zawody są rozgrywane w dwóch kategoriach: wyścig indywidualny i sprint indywidualny.
68. Tour de Pologne rozpocznie się 31 lipca. Drugi z siedmiu etapów wystartuje w naszym mieście. Kolarze wyruszą 1 sierpnia z III Alei Najświętszej Maryi Panny. Następnie przejadą  ulicami: Popiełuszki, Szajnowicza-Iwanowa, Dekabrystów, alejami: Armii Krajowej, Kościuszki, Wolności, Niepodległości, Wojska Polskiego – aż do ul. Bugajskiej, gdzie zaplanowano start ostry. Trasa etapu Częstochowa-Dąbrowa Górnicza długości blisko 160 km wiodła będzie w dużej mierze przez tereny północnej części Jury Krakowsko-Częstochowskiej.
Ostatnia impreza kolarska o tak wysokiej randze gościła w Częstochowie w latach 50. ubiegłego wieku. To doskonała promocja dla miasta. Jako jeden z etapów trasy tegorocznego wyścigu Częstochowa pojawi się w kampanii promocyjnej Tour de Pologne oraz relacjach z wyścigu. Udział w tym wydarzeniu będzie kosztować miasto około 100 tys. zł.
Częstochowianie jak zwykle są w tym temacie podzieleni. Jedni na imprezę czekają, inni narzekają – że w mieście są pilniejsze potrzeby, na ulicach dziury, a w magistralnej kasie tez niezbyt ciekawie. Co by jednak nie mówić – Tour de Pologne to światowej klasy wydarzenie, a my będziemy jego częścią. Dlatego emocje lepiej zachować na 1 sierpnia.

Udostępnij:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Dołącz do nas!

Zapisz się do Newsletera

Udało się zasubskrybować! Ups! Coś poszło nie tak...
Archiwum gazety
Edit Template
Materiały audio
Materiały wideo

Kontakt

Tygodnik Regionalny 7 dni

Al. Wolności 22 lok. 12
42-200 Częstochowa

Biuro reklamy

tel. 34 374 05 02
kom. 512 044 894
e-mail: marketing7dni@gmail.com
e-mail: redakcja7dni@interia.pl

 
Redakcja

tel. 34 374 05 02
e-mail: redakcja@7dni.com.pl
e-mail: redakcja7dni@interia.pl

Wydawca 7 dni

NEWS PRESS RENATA KLUCZNA
Al. Wolności 22 lok. 12
42-200 Częstochowa
NIP: 949-163-85-14
tel. 34/374-05-02
mail: redakcja@7dni.com.pl

Media społecznościowe

© 2023 Tygodnik Regionalny 7 dni
Skip to content