Skontaktuj się z nami!

Reklama

To jest miejsce na Twoją reklamę

Kontakt

Tygodnik Regionalny 7 dni

Al. Wolności 22 lok. 12
42-217 Częstochowa

Redakcja

tel. 34 374 05 02
redakcja@7dni.com.pl
redakcja7dni@interia.pl

Biuro reklamy

tel. 34 374 05 02
kom. 512 044 894
marketing7dni@gmail.com
redakcja7dni@interia.pl

Edit Template

SPORT: Udane pierwsze sparingi Lwów

W miniony weekend Włókniarz odbył pierwsze mecze kontrolne przed zbliżającym się wielkimi krokami sezonem 2012. W obu spotkaniach rywalem był pierwszoligowy Orzeł Łódź i dwukrotnie lepsi okazali się biało-zieloni.

Pierwsze spotkanie odbyło się na stadionie przy Olsztyńskiej. Niestety jeszcze przed rozpoczęciem zawodów miała miejsce drobna wpadka nowego zarządu. Do wejścia na trybuny upoważniał program zawodów w cenie pięciu złotych. Tym czego nie przewidzieli organizatorzy była ilość kibiców, która spragniona żużlowych emocji postanowiła zawitać na stadion. Wejściówek zabrakło co wywołało spore zamieszanie. Trzeba przyznać, że zarząd zareagował bardzo szybko i w oficjalnym komunikacie zapowiedział lepsze przygotowanie do kolejnego sparingu w tym większą liczbę otwartych wejść i ochronę, która zadba o porządek.
Pomijając jednak drobne problemy organizacyjne sobotni sparing był sporym sukcesem. Tak duża frekwencja pozwala bardzo optymistycznie patrzeć na nadchodzące rozgrywki.  Nie zawiedli również zawodnicy. Włókniarz prowadzenie objął już w drugim biegu i nie oddał go do końca zawodów. Szczególnie pozytywnie zaprezentował się Daniel Nermark oraz Grzegorz Zengota. Obaj sobotni sparing zakończyli z kompletem punktów. Bardzo dobre zawody zaliczył kolejny z nowych nabytków Włókniarza – Mirosław Jabłoński. Choć wyników spotkań sparingowych nigdy nie można w pełni przekładać na sezon ligowy to z pewnością postawa debiutujących w zespole Lwów zawodników wlewa w serca kibiców dużo nadziei. Niestety przykładu z seniorów nie wzięli juniorzy. Spośród startującej czwórki jedynie Artur Czaja pojechał na miarę oczekiwań choć i tak jego wynik można określić najwyżej jako poprawny. Identycznie sytuacja przedstawiała się zresztą w niedzielę w Łodzi. Ostatecznie sobotnie zmagania zakończyły się zdecydowaną wygraną biało-zielonych 52:38.
Niedzielne, rewanżowe spotkanie w Łodzi miało bardziej wyrównany przebieg. Duży wpływ miał na to bez wątpienia brak Grzegorza Zengoty, który był kolejno zastępowany przez częstochowskich juniorów. Najlepiej z biało-zielonych zaprezentowali się Daniel Nermark oraz Mirosław Jabłoński. Obaj po doliczeniu punktów bonusowych wykręcili komplet. Ostatecznie niedzielne zmagania zakończyły się wygraną Lwów 46:44.
Żużlowe motocykle zaryczą na Olsztyńskiej już w czwartek 29 marca z okazji towarzyskiego turnieju par. Swoją obecność potwierdzili Grzegorz Zengota, Mirosław Jabłoński, Rafał Szombierski, Dawid Stachyra, Rafał Okoniewski, Maciej Kuciapa oraz Grzegorz Walasek. Wstęp na zawody w cenie pięciu złotych. Natomiast w sobotę Włókniarz zmierzy się w kolejnym spotkaniu sparingowym z drużyną z Rybnika. Ponieważ o godzinie 15 tego samego dnia siatkarze AZS-u będą walczyć w Hali Polonia o Challange Cup sparing rozpocznie się o dwunastej. Za wejściówkę standardowo posłużą programy zawodów w cenie 5 zł.

Udostępnij:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Dołącz do nas!

Zapisz się do Newsletera

Udało się zasubskrybować! Ups! Coś poszło nie tak...
Archiwum gazety
Edit Template
Materiały audio
Materiały wideo

Kontakt

Tygodnik Regionalny 7 dni

Al. Wolności 22 lok. 12
42-200 Częstochowa

Biuro reklamy

tel. 34 374 05 02
kom. 512 044 894
e-mail: marketing7dni@gmail.com
e-mail: redakcja7dni@interia.pl

 
Redakcja

tel. 34 374 05 02
e-mail: redakcja@7dni.com.pl
e-mail: redakcja7dni@interia.pl

Wydawca 7 dni

NEWS PRESS RENATA KLUCZNA
Al. Wolności 22 lok. 12
42-200 Częstochowa
NIP: 949-163-85-14
tel. 34/374-05-02
mail: redakcja@7dni.com.pl

Media społecznościowe

© 2023 Tygodnik Regionalny 7 dni
Skip to content