Skontaktuj się z nami!

Reklama

To jest miejsce na Twoją reklamę

Kontakt

Tygodnik Regionalny 7 dni

Al. Wolności 22 lok. 12
42-217 Częstochowa

Redakcja

tel. 34 374 05 02
redakcja@7dni.com.pl
redakcja7dni@interia.pl

Biuro reklamy

tel. 34 374 05 02
kom. 512 044 894
marketing7dni@gmail.com
redakcja7dni@interia.pl

Edit Template

Spiderman nie ma szans

Najlepsi strażacy w Polsce wspinali się, a raczej wbiegali na ściany, na drabinach wykonywali oszałamiające skoki, niemal jak o tyczce, pędzili po stromych skośnych dachach, balansowali na równoważniach i dodatkowo obsługiwali mnóstwo ratowniczych urządzeń. Na początku lipca odbyły się w Centralnej Szkole Państwowej Straży Pożarnej w Częstochowie XXXI Międzynarodowe Mistrzostwa Polski w Sporcie Pożarniczym.

Strażacy pokonywali pożarnicze tory przeszkód indywidualnie i w sztafetach, popisywali się iście małpią zręcznością i ogromną odwagą. Wszystko działo się w zawrotnym tempie. Obserwujący zmagania widzowie porównywali wyczyny strażaków do pokazów parkouru, do popisów cyrkowców,  zgadywali, że to sport wymagający bycia i lekkoatletą, i akrobatą i kaskaderem jednocześnie.
– Nic podobnego – śmieje się młody krakowianin Bartłomiej Siepietowski, zwycięzca krajowej klasyfikacji indywidualnej. – Trenowanie żadnych innych dyscyplin nic tu nie pomoże – mówi nam wesoły sportowiec. – Do konkurencji pożarniczych trzeba się przygotowywać za pomocą specjalistycznych ćwiczeń, Trzeba to kochać, trzeba bez przerwy trenować, i w trakcie służby, i w czasie wolnym, tylko wtedy można się spodziewać przyzwoitych wyników.
Jego zdaniem wszystkie konkurencje są bardzo spektakularne i kibicowanie to przyjemność, ale bez wątpienia wspinaczka za pomocą drabiny hakowej jest najbardziej dynamiczną konkurencją. Jest ona także najniebezpieczniejsza.
Strażak dobiega do trzypiętrowej ściany z drewnianymi parapetami w oknach, zahacza o najniższe okno zębatym hakiem na szczycie drabiny i czterema susami, jak spiderman, znajduje się piętro wyżej, błyskawicznie sięga drabiną wyżej i wspina się znowu. Wejście na III piętro zajmuje najlepszym około 15 sekund!
Pędzący przez wymyślne przeszkody strażacy rozwijają w trakcie konkurencji węże, przykręcają gwinty, obsługują rozdzielacza, motopompy i prądownice. Jest na co popatrzeć!
W klasyfikacji międzynarodowej nasi zawodnicy zajęli drugie miejsce, za reprezentacją Ukrainy, a wyprzedzając Białoruś.

Udostępnij:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Dołącz do nas!

Zapisz się do Newsletera

Udało się zasubskrybować! Ups! Coś poszło nie tak...
Archiwum gazety
Edit Template
Materiały audio
Materiały wideo

Kontakt

Tygodnik Regionalny 7 dni

Al. Wolności 22 lok. 12
42-200 Częstochowa

Biuro reklamy

tel. 34 374 05 02
kom. 512 044 894
e-mail: marketing7dni@gmail.com
e-mail: redakcja7dni@interia.pl

 
Redakcja

tel. 34 374 05 02
e-mail: redakcja@7dni.com.pl
e-mail: redakcja7dni@interia.pl

Wydawca 7 dni

NEWS PRESS RENATA KLUCZNA
Al. Wolności 22 lok. 12
42-200 Częstochowa
NIP: 949-163-85-14
tel. 34/374-05-02
mail: redakcja@7dni.com.pl

Media społecznościowe

© 2023 Tygodnik Regionalny 7 dni
Skip to content