Skontaktuj się z nami!

Reklama

To jest miejsce na Twoją reklamę

Kontakt

Tygodnik Regionalny 7 dni

Al. Wolności 22 lok. 12
42-217 Częstochowa

Redakcja

tel. 34 374 05 02
redakcja@7dni.com.pl
redakcja7dni@interia.pl

Biuro reklamy

tel. 34 374 05 02
kom. 512 044 894
marketing7dni@gmail.com
redakcja7dni@interia.pl

Edit Template

„Solidarni z Ukrainą”

Politechnika CzęstochowskaJuż pod koniec lutego Politechnika Częstochowska zaangażowała się w pomoc uchodźcom z Ukrainy. Jako pierwsza ruszyła zbiórka rzeczowa na Wydziałach Politechniki Częstochowskiej skierowana dla mam z dziećmi, które uciekły z Ukrainy i znalazły schronienie w Fundacji EuroHelp w Częstochowie. Z uwagi na szeroki odzew darczyńców, Uczelnia wsparła również takie inicjatywy, jak pomoc Urzędu Miasta Częstochowy dla miast partnerskich, przygotowanie pakietów w ramach pomocy humanitarnej z Towarzystwem Patriotycznym Kresy w Częstochowie i Shar Trans czy akcje organizowane przez Fundacje: Adullam oraz Jest Lepiej. 

Politechnika Częstochowska wsparła również Ośrodek Caritas „Dom Zawierzenia” w Firleju oraz uchodźców, którzy zatrzymali się w Częstochowie i okolicach. Pomoc nie skończyła się jedynie na zbiórce rzeczowej. Studenci Politechniki Częstochowskiej pomagali jako wolontariusze w tłumaczeniu dokumentów i wypełnianiu formularzy w Fundacji EuroHelp oraz Gminie Popów, gdzie przebywało ponad 200 uchodźców z Ukrainy. Studenci również, jako tłumacze, pomagali w punkcie recepcyjnym w Przemyślu, angażowali się w opiekę nad dziećmi przygotowując animację w gminach Popów i Janowie. Nie można również zapomnieć o pomocy w sprowadzeniu z granicy rodzin studentów pochodzących z Ukrainy. 

Politechnika Częstochowska wspólnie z Uniwersytetem Humanistyczno-Przyrodniczym imienia Jana Długosza podjęły współpracę z Fundacją Akademicką „Na progu” działającą przy Duszpasterstwie Akademickim działającym na rzecz obu uczelni. W rezultacie od dnia 15 marca 2022 trwa akcja charytatywna wsparcia i pomocy dla potrzebujących studentów, doktorantów, stażystów, pracowników z Ukrainy. Pozyskane środki przeznaczone zostaną między innymi na: zakup środków spożywczych, leków oraz niezbędnych artykułów pierwszej potrzeby.

Wpłat można dokonywać za pomocą zrzutki:

POMOC CZĘSTOCHOWSKIM STUDENTOM Z UKRAINY – zrzutka.pl/jzfcjp. 

Jedną z inicjatyw studentów Politechniki Częstochowskiej, był także „Charytatywny mecz studencki Polska-Ukraina”, który odbył się 5 kwietnia w hali sportowej „Politechnik”. Zakończył się wygraną drużyny z Ukrainy wynikiem 11:6. Impreza została zorganizowana pod Honorowym Patronatem Prezydenta Miasta Częstochowy Krzysztofa Matyjaszczyka oraz JM Rektora Politechniki Częstochowskiej prof. dr. hab. inż. Norberta Sczygiola. Podczas meczu udało się zebrać środki, które zostały przeznaczone na pomoc Ukrainie. 

 

www.pcz.pl

 

Udostępnij:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Dołącz do nas!

Zapisz się do Newsletera

Udało się zasubskrybować! Ups! Coś poszło nie tak...
Archiwum gazety
Edit Template
Materiały audio
Materiały wideo

Kontakt

Tygodnik Regionalny 7 dni

Al. Wolności 22 lok. 12
42-200 Częstochowa

Biuro reklamy

tel. 34 374 05 02
kom. 512 044 894
e-mail: marketing7dni@gmail.com
e-mail: redakcja7dni@interia.pl

 
Redakcja

tel. 34 374 05 02
e-mail: redakcja@7dni.com.pl
e-mail: redakcja7dni@interia.pl

Wydawca 7 dni

NEWS PRESS RENATA KLUCZNA
Al. Wolności 22 lok. 12
42-200 Częstochowa
NIP: 949-163-85-14
tel. 34/374-05-02
mail: redakcja@7dni.com.pl

Media społecznościowe

© 2023 Tygodnik Regionalny 7 dni
Skip to content