Skontaktuj się z nami!

Reklama

To jest miejsce na Twoją reklamę

Kontakt

Tygodnik Regionalny 7 dni

Al. Wolności 22 lok. 12
42-217 Częstochowa

Redakcja

tel. 34 374 05 02
redakcja@7dni.com.pl
redakcja7dni@interia.pl

Biuro reklamy

tel. 34 374 05 02
kom. 512 044 894
marketing7dni@gmail.com
redakcja7dni@interia.pl

Edit Template

Salon prasowy „7 dni” rośnie w siłę

Tym razem spotkanie Podziemnego Salonu Prasowego „” odbyło się w „Restauracji pod Ratuszem”. Mieszkańcy tradycyjnie już zgłaszali nam najpoważniejsze – ich zdaniem – problemy Częstochowy.Pojawiła się sprawa nadmiernej ilości punktów sprzedaży alkoholu, a szczególnie dużej liczby ogródków piwnych. Nasi czytelnicy zwrócili również uwagę na brak, w niektórych dzielnicach miasta, planów zagospodarowania przestrzennego. Ten wątek ma bezpośredni związek z wchodzącą w życie nową ustawą o obrocie ziemią, która zakłada, że działkę rolną powyżej 3000 metrów kwadratowych może kupić tylko rolnik z tej samej gminy. 

Uczestnicy spotkania wyszli z dość oryginalną inicjatywą. Stwierdzili bowiem, że za 1/3 pensji strażnika miejskiego z pewnością znajdą się w Częstochowie osoby poszukujące pracy, które podjęłyby się karania mandatami właścicieli psów niesprzątających po swoich pupilach. Z matematycznych wyliczeń wyszło, że taki Obywatelski Strażnik nie tylko zarobiłby na własną pensję, ale również przyniósłby zysk budżetowi miasta. 
Wiodącym tematem była sprawa powrotu, czy też utworzenia na nowo, województwa częstochowskiego. Zdania uczestników spotkania – były podzielone, bo nie wszyscy mieszkańcy Częstochowy tęsknią za województwem. Poza tym, podczas dyskusji, poddano w wątpliwość  działania władz miasta oraz liderów różnych lokalnych partii politycznych, co do ich rzeczywistych intencji, a tym samym skuteczności. 
Na koniec spotkania, nasi czytelnicy doszli do wniosku, że już najwyższy czas, by stworzyć oddolny ruch społeczny, który inicjowałby różnego rodzaju akcje obywatelskie, służące rozwiązywaniu problemów miasta i jego mieszkańców. Stowarzyszenie (na razie nie ma nazwy) ma powstać jeszcze przed wakacjami. Będą mogli do niego należeć wszyscy mieszkańcy Częstochowy, dla których nie ma znaczenia jaka partia rządzi w mieście, ale jak to robi. Nowa organizacja będzie apolityczna, a jej celem jest integracja różnych środowisk wokół problemów, które dotyczą wszystkich mieszkańców, a które władze miasta i politycy bagatelizują.
Kolejne spotkanie Podziemnego Salonu Prasowego „7 dni” odbędzie się 16 maja o godz. 16, w Restauracji pod Ratuszem, w budynku Ratusza, na pl. Biegańskiego (wejście od strony ul. Śląskiej).

Zapraszamy!

Udostępnij:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Dołącz do nas!

Zapisz się do Newsletera

Udało się zasubskrybować! Ups! Coś poszło nie tak...
Archiwum gazety
Edit Template
Materiały audio
Materiały wideo

Kontakt

Tygodnik Regionalny 7 dni

Al. Wolności 22 lok. 12
42-200 Częstochowa

Biuro reklamy

tel. 34 374 05 02
kom. 512 044 894
e-mail: marketing7dni@gmail.com
e-mail: redakcja7dni@interia.pl

 
Redakcja

tel. 34 374 05 02
e-mail: redakcja@7dni.com.pl
e-mail: redakcja7dni@interia.pl

Wydawca 7 dni

NEWS PRESS RENATA KLUCZNA
Al. Wolności 22 lok. 12
42-200 Częstochowa
NIP: 949-163-85-14
tel. 34/374-05-02
mail: redakcja@7dni.com.pl

Media społecznościowe

© 2023 Tygodnik Regionalny 7 dni
Skip to content