Skontaktuj się z nami!

Reklama

To jest miejsce na Twoją reklamę

Kontakt

Tygodnik Regionalny 7 dni

Al. Wolności 22 lok. 12
42-217 Częstochowa

Redakcja

tel. 34 374 05 02
redakcja@7dni.com.pl
redakcja7dni@interia.pl

Biuro reklamy

tel. 34 374 05 02
kom. 512 044 894
marketing7dni@gmail.com
redakcja7dni@interia.pl

Edit Template

Redukcja częstochowskich szkół

Z początkiem nowego roku szkolnego Gimnazjum nr 4 zostanie włączone do Zespołu Szkół im. Kochanowskiego, a Centrum Kształcenia Ustawicznego do Zespołu Szkół im. Andersa. Zabieg ten ma poprawić sytuację miejskiego budżetu.

Obie szkoły w nowej postaci kształcić będą ponad 1000 uczniów każda. Dyrekcje szkół zapewniają, że uczniowie nie odczują żadnych zmian. Zmieni się natomiast system zarządzania placówkami. W przypadku pierwszego tworu zespołem szkół kierował będzie jeden dyrektor, a za gimnazjum odpowiedzialny będzie jego zastępca. Ponieważ obie szkoły mieszczą się w jednym budynku przy ul. Warszawskiej, uczniowie nie będą narażeni na konieczność aklimatyzacji w nowym miejscu. Z dwóch zespołów nauczycielskich zostanie stworzona jedna rada pedagogiczna. Nieuniknione są w związku z tym zmiany w siatce godzin lekcyjnych, którą będzie przygotowywał nowy dyrektor. Na pewno niektórym nauczycielom godzin przybędzie, inni stracą część etatu. Janusz Cygan, dyrektor ZS Kochanowskiego zwolnień jednak nie przewiduje.
Sprawa wydaje się bardziej skomplikowana w przypadku Centrum Kształcenia Ustawicznego i Zespołu Szkół  im. Andersa. Wielką niewiadomą jest nazwisko nowego dyrektora. Zarówno Joannie Mydze z CKU jak i Tadeuszowi Perkowskiemu z „Andersa” kończą się w tym roku czteroletnie kadencje na stanowisku dyrektorów. W związku z tym konieczne będzie przeprowadzenie konkursu na dyrektora. A tego czeka niełatwa praca. Otóż, w jednym budynku zostaną skupione różne typy szkół: zawodowa, technikum, liceum, kilka szkół dla dorosłych, szkoły policealne i pomaturalne. Niezbędna będzie również przeprowadzka, bo co prawda obie placówki mieszczą się przy ul. Legionów, ale w dwóch osobnych budynkach. Nowy dyrektor będzie musiał podjąć decyzję w sprawie zatrudnienia. W przypadku obu placówek najprawdopodobniej konieczne będą zwolnienia. W CKU obejmą najprawdopodobniej nauczycieli z wieloletnim stażem, z kolei w „Andersie” – pedagogów i nauczycieli zatrudnionych na czas określony.
Wstępne wyliczenia magistratu zakładają, że w wyniku połączenia Gimnazjum nr 4 oraz Zespołu Szkół im. Kochanowskiego w 2012 r. miasto zaoszczędzi 196 tys. zł, a z połączenia Centrum Kształcenia Ustawicznego z Zespołem Szkół im. Andersa – 320 tys. zł.

Udostępnij:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Dołącz do nas!

Zapisz się do Newsletera

Udało się zasubskrybować! Ups! Coś poszło nie tak...
Archiwum gazety
Edit Template
Materiały audio
Materiały wideo

Kontakt

Tygodnik Regionalny 7 dni

Al. Wolności 22 lok. 12
42-200 Częstochowa

Biuro reklamy

tel. 34 374 05 02
kom. 512 044 894
e-mail: marketing7dni@gmail.com
e-mail: redakcja7dni@interia.pl

 
Redakcja

tel. 34 374 05 02
e-mail: redakcja@7dni.com.pl
e-mail: redakcja7dni@interia.pl

Wydawca 7 dni

NEWS PRESS RENATA KLUCZNA
Al. Wolności 22 lok. 12
42-200 Częstochowa
NIP: 949-163-85-14
tel. 34/374-05-02
mail: redakcja@7dni.com.pl

Media społecznościowe

© 2023 Tygodnik Regionalny 7 dni
Skip to content