Skontaktuj się z nami!

Reklama

To jest miejsce na Twoją reklamę

Kontakt

Tygodnik Regionalny 7 dni

Al. Wolności 22 lok. 12
42-217 Częstochowa

Redakcja

tel. 34 374 05 02
redakcja@7dni.com.pl
redakcja7dni@interia.pl

Biuro reklamy

tel. 34 374 05 02
kom. 512 044 894
marketing7dni@gmail.com
redakcja7dni@interia.pl

Edit Template

Raków, na razie bez stolików do gry w szachy

Na jednym z ostatnich Podziemnych Salonów Prasowych „”, nasz Czytelnik podniósł temat placu Orląt Lwowskich (dzielnica Raków, na przeciwko nieistniejącego już kina Relaks). Zdaniem okolicznych mieszkańców, teren ten jest kompletnie niezagospodarowany.

– Chcielibyśmy, aby to miejsce spełniało nasze oczekiwania i stało się miejscem rekreacji dla ludzi w podeszłym wieku. Nie interesują nas podwórkowe place zabaw dla seniorów, bo nie będziemy ćwiczyć na żadnych przyrządach z siłowni. Jesteśmy schorowani i starzy. Potrzebujemy miejsca, gdzie moglibyśmy usiąść, pogadać, zagrać w szachy lub warcaby. Byłoby miło, gdyby pan prezydent Krzysztof Matyjaszczyk sfinansował kilka stołów z ławkami, przy których na placu Orląt Lwowskich moglibyśmy posiedzieć – relacjonuje żądania grupy mieszkańców z Rakowa, jeden z Czytelników.

Tygodnik 7 dni wystąpił do magistratu z pytaniami:
1. Z naszych informacji wynika, że mieszkańcy dzielnicy Raków wielokrotnie interweniowali w sprawie ustawienia na placu Orląt Lwowskich stolików np. do gry w szachy. Czy rzeczywiście tego typu sygnały docierały do Urzędu Miasta?
2. Czy możliwym jest ustawienie tego typu stolików na placu Orląt Lwowskich?
3. Jaki jest koszt jednego stołu?

Odpowiedzi otrzymaliśmy z biura prasowego Urzędu Miasta Częstochowy, opartych na wyjaśnieniach z Miejskiego Zarządu Dróg i Transportu:
„Przebudowa pl. Orląt Lwowskich jest elementem większego projektu, którego znaczna część została już zrealizowana (tj. przebudowa ulic: Iłłakowiczówny i Witkiewicza. Plac Orląt Lwowskich jest ostatnim ogniwem koniecznym do dopięcia całości. W projekcie stworzonym jeszcze we wrześniu 2010 roku oprócz prac budowlanych przewiduje się tam instalacje elementów małej architektury: ławek, nasadzeń, zdroju wodnego, fontanny, doświetlenia pomnika, koszy itp. Dokumentacja projektowa nie przewiduje stołów, a jakiekolwiek zmiany do projektu byłyby zbyt kosztowne do wprowadzenia na tym etapie. Nie można jednak wykluczyć tego typu instalacji w przyszłości.
Dodam od siebie, że mieszkańcy mają możliwość zgłoszenia pomysłów, które uzupełnią zagospodarowanie Placu Orląt Lwowskich np. w ramach budżetu obywatelskiego lub lokalnej inicjatywy mieszkańców.
Koszt jednego stołu do gry w szachy ustawianego w przestrzeni publicznej – według informacji z Wydziału Inwestycji i Zamówień Publicznych UM to ok. 4.500 – 5.000 zł.”

Udostępnij:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Dołącz do nas!

Zapisz się do Newsletera

Udało się zasubskrybować! Ups! Coś poszło nie tak...
Archiwum gazety
Edit Template
Materiały audio
Materiały wideo

Kontakt

Tygodnik Regionalny 7 dni

Al. Wolności 22 lok. 12
42-200 Częstochowa

Biuro reklamy

tel. 34 374 05 02
kom. 512 044 894
e-mail: marketing7dni@gmail.com
e-mail: redakcja7dni@interia.pl

 
Redakcja

tel. 34 374 05 02
e-mail: redakcja@7dni.com.pl
e-mail: redakcja7dni@interia.pl

Wydawca 7 dni

NEWS PRESS RENATA KLUCZNA
Al. Wolności 22 lok. 12
42-200 Częstochowa
NIP: 949-163-85-14
tel. 34/374-05-02
mail: redakcja@7dni.com.pl

Media społecznościowe

© 2023 Tygodnik Regionalny 7 dni
Skip to content