Skontaktuj się z nami!

Reklama

To jest miejsce na Twoją reklamę

Kontakt

Tygodnik Regionalny 7 dni

Al. Wolności 22 lok. 12
42-217 Częstochowa

Redakcja

tel. 34 374 05 02
redakcja@7dni.com.pl
redakcja7dni@interia.pl

Biuro reklamy

tel. 34 374 05 02
kom. 512 044 894
marketing7dni@gmail.com
redakcja7dni@interia.pl

Edit Template

Przepis na wiosnę

W marcu jak w garncu, a kwiecień plecień, bo przeplata. Zmiana pór roku oznacza energetyczną zmianę nie tylko w przyrodzie, ale i w nas samych. Wiele możemy zrobić, aby psychicznie, fizycznie i duchowo przygotować się na nadejście nowej pory roku. Wypróbuj poniższe wskazówki, a natychmiast poczujesz przypływ wiosennej energii.

Wielu z nas czeka na „odpowiedni” czas, by coś zmienić – włączyć aktywność fizyczną, zacząć się dokształcać, zmienić nawyki żywieniowe. Tymczasem prawda jest taka, że zwykle nigdy nie jest się w 100% gotowym, a moment nigdy nie będzie idealny. Dlatego warto po prostu zacząć. Zwłaszcza, że teraz, kiedy nadchodzi wiosna, o wiele łatwiej zrobić pierwszy krok.

Celebruj poranki

Wraz ze zmianą czasu i wcześniejszym wschodem słońca, wstawanie z łóżka staje się łatwiejsze. Badania sugerują, że ludzie, którzy wcześnie wstają, są szczęśliwsi nie tylko przez krótki czas, ale przez całe życie. Częściej przewidują problemy i starają się je minimalizować. Są przy tym proaktywni. Wiele badań łączy proaktywność z lepszymi wynikami w pracy, większym sukcesem zawodowym i wyższymi zarobkami. Wstając wcześniej, mamy także czas, aby przygotować pełnowartościowy posiłek, który da nam energię na kolejnych kilka godzin. Dobrze rozpoczęty poranek oznacza pozytywne nastawienie na cały dzień. 

Dbaj o to, co Ci służy

Wiosna jest jak odrodzenie. Przejrzyj swoją szafę i wyciągnij z niej wszystko, czego absolutnie nie będziesz już używać. Możesz przy okazji zrobić porządki i ułożyć ubrania w dwa stosy – jeden na następną zimę, a drugi do rozdania. Nie ma nic bardziej energetyzującego, jak w końcu móc odłożyć zimowy płaszcz na kolejny sezon.
Poświęć trochę czasu na refleksję. Zastanów się i zapisz w dzienniku, co jesteś gotowy zostawić za sobą, a co chciałbyś wprowadzić do swojego życia. Jeśli chcesz postawić na aktywność, nie zakładaj od razu 5 treningów tygodniowo, skoro do tej pory zawsze korzystasz z windy, a nie ze schodów. Stawiając poprzeczkę za wysoko, szybko się zrazisz i w efekcie … odpuścisz. Lepsza będzie strategia małych celów. Łatwiej je osiągnąć, a z każdym kolejnym, który zdobędziesz, wzrośnie Twoja wiara we własne możliwości.

Zdrowo jedz

Kolejnym atrybutem nowej pory roku jest pojawienie się nowych, sezonowych produktów. Wiosną, do posiłków warto włączyć świeże warzywa – zielone i liściaste. Zajrzyj na lokalny targ i zobacz, co jest ponownie dostępne. W sklepie odwiedź dział z produktami, które dostarczą Ci witamin i poprawią walory smakowe potraw. Nie zapomnij o nabiale i zdrowym tłuszczu, który znajdziesz w oliwie, rybach, czy orzechach. Pij minimum dwa litry wody dziennie. Ogranicz spożywanie słodyczy i jedzenia typu fast food. Jedz mniej, ale regularnie, najlepiej pięć posiłków dziennie.

Stosując się do tych prostych wskazówek, wkroczysz w wiosnę zdrowy i pełen energii do działania.

Udostępnij:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Dołącz do nas!

Zapisz się do Newsletera

Udało się zasubskrybować! Ups! Coś poszło nie tak...
Archiwum gazety
Edit Template
Materiały audio
Materiały wideo

Kontakt

Tygodnik Regionalny 7 dni

Al. Wolności 22 lok. 12
42-200 Częstochowa

Biuro reklamy

tel. 34 374 05 02
kom. 512 044 894
e-mail: marketing7dni@gmail.com
e-mail: redakcja7dni@interia.pl

 
Redakcja

tel. 34 374 05 02
e-mail: redakcja@7dni.com.pl
e-mail: redakcja7dni@interia.pl

Wydawca 7 dni

NEWS PRESS RENATA KLUCZNA
Al. Wolności 22 lok. 12
42-200 Częstochowa
NIP: 949-163-85-14
tel. 34/374-05-02
mail: redakcja@7dni.com.pl

Media społecznościowe

© 2023 Tygodnik Regionalny 7 dni
Skip to content