Ruszył nabór wniosków w programie „Bezpieczne województwo śląskie – wzmocnienie gotowości OSP w roku 2026”. Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Katowicach uruchomił nabór wniosków dla jednostek Ochotniczych Straży Pożarnych z województwa śląskiego, na dofinansowanie zakupu fabrycznie nowych pojazdów wykorzystywanych podczas akcji ratowniczych oraz usuwania skutków zagrożeń.
Nabór trwa do 10 lipca 2026 r. Pula środków przeznaczonych na program wynosi aż 7 milionów złotych. Wnioski można składać wyłącznie za pośrednictwem Nowego Portalu Beneficjenta WFOŚiGW w Katowicach.
Beneficjentami programu mogą być jednostki OSP z województwa śląskiego posiadające pozytywną opinię Komendy Wojewódzkiej Państwowej Straży Pożarnej w Katowicach oraz Oddziału Wojewódzkiego Związku Ochotniczych Straży Pożarnych RP Województwa Śląskiego.
Dofinansowanie można uzyskać na zakup:
* lekkich samochodów ratowniczo-gaśniczych,
* średnich samochodów ratowniczo-gaśniczych,
* ciężkich samochodów ratowniczo-gaśniczych,
* lekkich samochodów specjalnych do przewozu osób.
Szczegółowe informacje oraz Regulamin programu dostępne są pod adresem:
red.




