Skontaktuj się z nami!

Reklama

To jest miejsce na Twoją reklamę

Kontakt

Tygodnik Regionalny 7 dni

Al. Wolności 22 lok. 12
42-217 Częstochowa

Redakcja

tel. 34 374 05 02
redakcja@7dni.com.pl
redakcja7dni@interia.pl

Biuro reklamy

tel. 34 374 05 02
kom. 512 044 894
marketing7dni@gmail.com
redakcja7dni@interia.pl

Edit Template

Prezydent i jego zastępcy

Mirosław Soborak i Przemysław Koperski zostali mianowani nowymi wiceprezydentami Częstochowy. Ogłoszenie tego faktu nastąpiło w trakcie spotkania konsultacyjnego, na którym omawiano sprawy dotyczące sytuacji społeczno-gospodarczej miasta.

Nazwiska nowych wiceprezydentów nie są raczej znane w środowisku częstochowskim. Kandydatura Mirosława Soboraka została skonsultowana z przedsiębiorcami z Częstochowy i została w pełni zaakceptowana przez środowisko biznesowe.  Zajmie się on w sprawami gospodarczymi w naszym magistracie. Z kolei drugi z nowo powołanych zastępców, Przemysław Koperski będzie zajmował się  kwestiami związanymi ze sprawami społecznymi, ze szczególnym uwzględnieniem walki z bezrobociem. Krzysztof Matyjaszczyk powiedział, że oczekuje od swoich zastępców, iż będą współpracować ze wszystkimi środowiskami. Podkreślił ich wykształcenie oraz dotychczasowe doświadczenie. Dodał również, że dzięki temu iż nie są oni rodowitymi częstochowianami, będą mogli niezależnie i spojrzeć na problemy naszego miasta. Należy dodać, że Mirosław Soborak pochodzi z Dąbrowy Górniczej, natomiast Przemysław Koperski jest mieszkańcem Bielska – Białej. Pojawia się więc pytanie czy w Częstochowie nie ma odpowiednich ludzi, którzy mogliby podołać temu wyzwaniu? A to czy nowo mianowani wiceprezydenci Częstochowy będą dobrze sprawować swoje funkcje okaże się w ciągu najbliższych kilku miesięcy. Należy mieć nadzieję, że eksperci będą wywiązywać się ze swoich obowiązków sumiennie.  
Prezydent wydał także zarządzenie, 24 grudnia br., na mocy którego w Urzędzie Miasta został wprowadzony podział zadań między Prezydentem Miasta Częstochowy, zastępcami Prezydenta Miasta Częstochowy, Dyrektorem Generalnym Urzędu, Sekretarzem Miasta i Skarbnikiem Miasta w zakresie nadzoru nad jednostkami organizacyjnymi.
Zgodnie z tym Krzysztof Matyjaszczyk będzie odpowiadał za Wydział Zarządzania Kryzysowego, Ochrony Ludności i Spraw Obronnych, oprócz tego w jego gestii będzie Biuro Kontroli oraz Zespół Audytu Wewnętrznego. Oprócz tego będzie sprawował nadzór nad Strażą Miejską.
Pierwszy wiceprezydent, Jarosław Marszałek, zajmie się nadzorem nad Wydziałem Geodezji i Kartografii, Wydziałem Kultury i Promocji, Wydziałem Rozwoju Miasta oraz Biurem Miejskiego Rzecznika Konsumentów. Mirosław Soborak jako specjalista od gospodarki, będzie odpowiedzialny za: Wydział Administracji Architektoniczno-Budowlanej, Wydział Inwestycji i Zamówień Publicznych, Wydział Mienia i Nadzoru Właścicielskiego, Wydział Ochrony Środowiska, Rolnictwa i Leśnictwa oraz Miejską Pracownię Urbanistyczno-Planistyczną. Trzeci wiceprezydent Przemysław Koperski obejmie: Wydział Edukacji i Sportu, Wydział Komunalny, Wydział Spraw Obywatelskich i Wydział Zdrowia i Spraw Społecznych.
Określone także zostały w zarządzeniu kompetencje Dyrektora Generalnego Urzędu, Pawła Klimka, zajmie się on Wydziałem Nadzoru i Administracji i Biurem Rady Miasta. Sekretarz miasta, Anna Pawłowska odpowiadać będzie za Urząd Stanu Cywilnego. Ewa Wójcik jako Skarbnik Miasta odpowiedzialna będzie  za Wydział Budżetu i Analiz oraz Wydział Finansowo-Księgowy.

Udostępnij:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Dołącz do nas!

Zapisz się do Newsletera

Udało się zasubskrybować! Ups! Coś poszło nie tak...
Archiwum gazety
Edit Template
Materiały audio
Materiały wideo

Kontakt

Tygodnik Regionalny 7 dni

Al. Wolności 22 lok. 12
42-200 Częstochowa

Biuro reklamy

tel. 34 374 05 02
kom. 512 044 894
e-mail: marketing7dni@gmail.com
e-mail: redakcja7dni@interia.pl

 
Redakcja

tel. 34 374 05 02
e-mail: redakcja@7dni.com.pl
e-mail: redakcja7dni@interia.pl

Wydawca 7 dni

NEWS PRESS RENATA KLUCZNA
Al. Wolności 22 lok. 12
42-200 Częstochowa
NIP: 949-163-85-14
tel. 34/374-05-02
mail: redakcja@7dni.com.pl

Media społecznościowe

© 2023 Tygodnik Regionalny 7 dni
Skip to content